Yardım Redmi 5 Plus Ekranın Yanıp Sönme Sorunu

ali.ozd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 10 Global V10.0.4.0
Telefon Modeli
Redmi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese selamlar. Redmi 5 Plus cihazımda yaklaşık bir aydır yaşadığım bir sorunu sizlere anlatmak istiyorum. Bir ay önceye kadar hiçbir sorun yokken ve düşme baskı vs. herhangi birşey olmamışken telefon bir anda ekranı yanıp sönmeye başladı. İlk başlarda 2-3 dakika yanıp söndükten sonra düzeliyordu fakat son zamanlarda yanıp sönme olayı düzelmemeye başladı. Ben de bir araştırma yaptım fakat hiç işe yarar bir çözüm yoktu. Sonra tesadüfen "Dark Ages - Santa Edition" kernelini cihazıma flashladım. Kerneli flashladıktan sonra sorun çözüldü fakat Redmi 5 Plus için 4.9.x kernel geliştirildiği için cihazın device tree'sinde birtakım değişiklikler yapıldı.Bu yüzden romlara "Dark Ages - Santa Edition" kernelini kuramaz hale geldim çünkü bu kernel 3.18.x tabanlıydı. Daha sonra batarya soketini sökü takınca düzeldiğini keşfettim. Ama bu geçici bir yöntemdi yaklaşık bir gün sonra ekran yine yanıp sönmeye başlıyordu.Daha sonra bu ekran olayından sıkıldığım için stock romuna dönmeye karar verdim ama stock miui romda da aynı hata var. Miui 10 ve miui 9 denedim ikisinde de aynı sorun var önceden böyle birşey cihazımda yoktu.

Video linki burada :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

ali.ozd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Hadi ama yardımcı olabilecek kimse yok mu forumda?

Oyla:
Üst Alt