Rom Redmi 5 Plus Anakart Değisimi Sonrası Güncelleme Hatası

muzo_0709

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muzaffer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
şu şekilde bir sorunum var redmi 5plus kullanıyorum delta garantili bundan 6 ay önce sabah kalktığımda telefon calismiyordu durduk yere telefonu gonderdım delta ya bana Anakart yandı dediler üzerindeki Anakart değişim yapıldı mee7 di yeni takılan meg7 Anakart oldu ve buna Fabrikasyon yazılım atıp gönderdiler bende hali ile gelince yazılım güncelleme lerini yaptım ve hat okumama ya başladı anabant sürümü ve İmeiler bilinmiyor yazıyordu bende arayıp geri gonderdım yapıldı deyip geri gönderdiler bende tekrar güncelleme yapınca aynı sorun oldu bende Facebook'ta xiaomi grubunda sağolsun bayram kaya abimiz var ona ücreti karşılığında yaptırdım ama o da sadece şu şekilde yapmış global beta haftalık yüklemiş şimdi ben bu sorunlar ile karşılaşmadan sizin önerdiğiniz global stabil ve euro rom larına nasıl geçebilirim yardımcı olur iseniz çok sevinirim

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Merhabalar, Forum kuralları gereği;

3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam bl kilidiniz açık mı? Açık değil ise bl kilidi açıp twrp yükleyip eu rom kurabilirsiniz

muzo_0709

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muzaffer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bl kilidim açık hocam yazdıgım gibi stabil rom yükleyin cevap tüm imeilerim ve anabant sürümüm siliniyor ve bilinmiyor yazıyor delta bile bu sorunu çözemedi

wrbn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
wrbn
Cihazım
redmi s2
Konular
2
Sizin sorununuzun kaynağı, emin olmamakla birlikte, bence vendor partitionuyla yüklü romun uyumsuzluğu. MEE7 galiba Çin için üretilen anakart ve MEG7 ise global olması lazım (tam olarak emin değilim). Ama denenmeye değer bir yöntem önerebilirim size: Öncelikle twrp'yi önyükleyin (fastboot boot twrp.img) ve vendor (satıcı), system, cache, dalvik cache'i temizleyin. Daha sonra fastboot moduna alın cihazı ve mi flash tools ile fastboot global romu (clean seçeneğiyle) yükleyin.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bl kilidim açık hocam yazdıgım gibi stabil rom yükleyin cevap tüm imeilerim ve anabant sürümüm siliniyor ve bilinmiyor yazıyor delta bile bu sorunu çözemedi
Recovery - Redmi5plus ORANGEFOX kurulumu (no 0mb no format data)
Konudaki twrp yükleyin, backup kısmına tıklayın, bütün tikleri işaretleyip yedek alın (efs) dahil. Efs imeiler için. Sonra dalvik cache, cache, system, data silip
Burdaki eu stabil romu yükleyin ve orangefox konusundaki magisk yükleyip yeniden başlatın

Üst Alt