Yardım Redmi 4X Telefon PC tarafından hiçbir şekilde tanınmıyor.

jackyellow97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Redmi 4X
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, Xiaomi Redmi 4X telefona sahibim. Daha önceleri telefonum PC tarafından tanınıp dosya seçenekleri çıkıyordu fakat şimdi kabloyu taktığım zaman sadece şarj ediyor. Herhangi bir dosya aktarımı menüsü çıkmıyor. Bilgisayarımda her driver yüklü diğer telefonlarda sıkıntı çıkmıyor. Ayrıca kablomda da sıkıntı yok çünkü diğer telefonlarda da denedim. Hatta 5-6 kablo denemişimdir. Ayrıca Aygıt Yöneticisinde de tık yok maalesef. Yani PC veya telefon herhangi bir tepki vermiyor. Ayrıca fastboot moda aldığım zaman bile PC görmüyor ve aygıt yöneticisinde de gözükmüyor. Telefonumda TWRP ve root yok. Fastboot olmadan yükleme şansım da yok. Yani Rom la alakalı bir şeyse bile müdahale edemiyorum. Bu arada hem windows hem de ubuntu da denedim fakat sonuç değişmedi. Zaten PC de sorun olsa diğer telefonları tanımazdı. Ve ayrıca daha önce de tanıyordu birden tanımamaya başladı. Dediğim gibi PC bulamadım ama akıllı TV de de bir tepki vermedi telefon. Acaba donanımsal bir şey mi diyorum fakat USB OTG tanıması beni şüphelendirdi yani donanımsal bir şey olsa bile neden USB OTG Flash Belleği tanıdı onu anlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Konuya tam vakıf değilim cihazınızla ilgili benzer konuları inceledim sanırım donanımsal.Başka hocalarım da ekleme yaparsa çok iyi olur.

Oyla:

jackyellow97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Redmi 4X
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Donanımsal olsa bile kötü çünkü 2 ihtimal var ya şarj bordunda sıkıntı var ya da flexte. Ve bu cihazı tamir edecek adam yüksek ihtimalle ikisini de temin etmek zorunda kalıcak çünkü hangisinde sorun var anlaşılmıyor. Yani bordu değiştirek de çözüme ulaşan var flexi değiştirerek de. Ama bi arkadaş flexi tam tersi bağladım oldu dedi. Telefoncu bunu benim söylememle dener mi bilmem. Ayrıca bu cihazın flexine de rastlamadım hiç, bordu var ama flexi göremedim. İnşallah vardır. Nerden baksan sıkıntılı bir sorun.

Oyla:

jackyellow97

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Redmi 4X
Meslek
Öğrenci
Konular