Yardım Redmi 4X Şebeke Sorunu

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
Merhabalar, Redmi 4x Kullanıyorum son 1 haftadır 4G de internet açıkken telefonla konuşma yapınca 3g ye düşüyor ve konuşma bitince tekrar 4g ye geçeceğine sadece acil çağrılar yazıyor ve telefonu açıp kapatmak gerekiyor. biraz kurcaladım telefon hakkında kısmından dahili hafızaya tıkladım 3-4 defa oradan telefon bilgilerine tıkladım ve tercih edilen ağ türü LTE / TD-SCDMA / UMTS yazdığını gördüm sorunun bundan kaynaklandığını düşünerek burayı LTE / WCDMA yaptım fakat ayarlardan çıkıp tekrar girince eski ayarlara geri döndüğünü gördüm ve maalesef sorunu düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Merhabalar, Redmi 4x Kullanıyorum son 1 haftadır 4G de internet açıkken telefonla konuşma yapınca 3g ye düşüyor ve konuşma bitince tekrar 4g ye geçeceğine sadece acil çağrılar yazıyor ve telefonu açıp kapatmak gerekiyor. biraz kurcaladım telefon hakkında kısmından dahili hafızaya tıkladım 3-4 defa oradan telefon bilgilerine tıkladım ve tercih edilen ağ türü LTE / TD-SCDMA / UMTS yazdığını gördüm sorunun bundan kaynaklandığını düşünerek burayı LTE / WCDMA yaptım fakat ayarlardan çıkıp tekrar girince eski ayarlara geri döndüğünü gördüm ve maalesef sorunu düzeltemedim yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba dayimdayim

Görüşme kalitesinin kayba uğramaması adına görüşme esnasında oldukça az bir hızda internet kullanımı yapabilirsin [WhatsApp'tan yazışmak gibi]..

Oyla:

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
Merhaba dayimdayim

Görüşme kalitesinin kayba uğramaması adına görüşme esnasında oldukça az bir hızda internet kullanımı yapabilirsin [WhatsApp'tan yazışmak gibi]..
hocam sorun o değil konuşma bittikten sonra hat gidiyor birdaha gelmiyor bazen telefonu yeniden başlatsam dahi gelmiyor şebeke yok yada acil durumlarda falan yazıyor

Oyla:

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
hocam sorun o değil konuşma bittikten sonra hat gidiyor birdaha gelmiyor bazen telefonu yeniden başlatsam dahi gelmiyor şebeke yok yada acil durumlarda falan yazıyor
Telefonu 4.5G'den çıkarıp 3G'de kullanmayı dener misin? aynı sorun oluşuyor mu ? bunların cevabını buraya yaz :)

Oyla:

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
Bilemiyorum umarım çözersin, simde bir arıza olabilir farklı bir simle dener misin?
hocam sorunun geliştirme modundaki sim yerinden kaynaklandığını düşünüyorum ben manuel olarak düzeltiyorum LTE/WCDMA seçiyorum sonra çıkıyorum girince tekrar bozuluyor saçma sapan türkiyede çalışmayan bir şebeke moduna geçiyor otomatik olarak bu yüzden bağlantı kopuyor

Oyla:

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
LTE/WCDMA şeçtikten sonra bir de UPDATE düğmesine tıklamak gerekiyor, update tıklamasından sonra oradaki kutucuğa operatörün bağlantı numarası gelmeli..

Oyla:

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
LTE/WCDMA şeçtikten sonra bir de UPDATE düğmesine tıklamak gerekiyor, update tıklamasından sonra oradaki kutucuğa operatörün bağlantı numarası gelmeli..
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

sorun hala devam ediyor

Oyla:
Üst Alt