Diğer Redmi 4x izlenimlerim

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
n11 üzerinden redmi 4x siparişi verdim. 3gb ram 32gb hafıza siyah renk. Öncelikle telefon istediğim boyutlarda. Küçük kullanımı rahat. Büyük telefon kullanırken yoruluyorum! Ürün şık ve sağlam gözüküyor. telefonu açtığım gibi güncelleme geldi. telefonda 7.1.2 android sürümü var. Miui sürümü 9.2.4.0. Telefonda şu an 80 tane uygulama mevcut. Gmail de 4 adet mailim kayıtlı. Facebook normal sürüm kullanılıyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yok. Önemli olan uzun süre bu durumun devam etmesi. Ben telefonda oyun oynamam. Telefon geldiğinde şarjı %45 di aynı günün akşamı %10 kalmıştı şarja taktım. gün içersinde bir sürü uygulama yükledim, kızım yarım saat kadar youtube izledi (her ne kadar istemediğim bir durum olsa da), güncelleme yaptım. Yani dolu dolu telefonu kullandım. Kamera 860 tl ye göre gayet iyi. turkcell 4g aktif. Şimdilik beklentilerimi karşıladı. Bakalım zaman ne gösterecek.
Bu arada bir soru, telefondaki yerleşim uygulamalar devre dışı bırakılamıyor mu? huawei ve samsung da uygulamaları devre dışı bırakabiliyordum.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
n11 üzerinden redmi 4x siparişi verdim. 3gb ram 32gb hafıza siyah renk. Öncelikle telefon istediğim boyutlarda. Küçük kullanımı rahat. Büyük telefon kullanırken yoruluyorum! Ürün şık ve sağlam gözüküyor. telefonu açtığım gibi güncelleme geldi. telefonda 7.1.2 android sürümü var. Miui sürümü 9.2.4.0. Telefonda şu an 80 tane uygulama mevcut. Gmail de 4 adet mailim kayıtlı. Facebook normal sürüm kullanılıyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yok. Önemli olan uzun süre bu durumun devam etmesi. Ben telefonda oyun oynamam. Telefon geldiğinde şarjı %45 di aynı günün akşamı %10 kalmıştı şarja taktım. gün içersinde bir sürü uygulama yükledim, kızım yarım saat kadar youtube izledi (her ne kadar istemediğim bir durum olsa da), güncelleme yaptım. Yani dolu dolu telefonu kullandım. Kamera 860 tl ye göre gayet iyi. turkcell 4g aktif. Şimdilik beklentilerimi karşıladı. Bakalım zaman ne gösterecek.
Bu arada bir soru, telefondaki yerleşim uygulamalar devre dışı bırakılamıyor mu? huawei ve samsung da uygulamaları devre dışı bırakabiliyordum.
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun.
Forumda miui gizli ayarlar apk adlı uygulama var. Onunla sistem uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Mi 5s Global Beta 8.3.1

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
7 ay Sony x compact kullandıktan sonra 4 aydır kullanıyorum, redmi 4x pişman etmez, aksine kamera hariç çok başarılı,

Geliştirici seçeneklerini aktive edip miui iyileştirmesini kapatırsanız bazılarını etkisizleştirebiliyorsunuz..

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
7 ay Sony x compact kullandıktan sonra 4 aydır kullanıyorum, redmi 4x pişman etmez, aksine kamera hariç çok başarılı,

Geliştirici seçeneklerini aktive edip miui iyileştirmesini kapatırsanız bazılarını etkisizleştirebiliyorsunuz..

Google camera yüklemeyi denediniz mi? ben yükledim. bariz daha iyi çekiyor kendi kamera uygulamasına göre. direk apk yı indirip yükledim. android 7 için Google camera diye aratıp bulmuştum.

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Google camera yüklemeyi denediniz mi? ben yükledim. bariz daha iyi çekiyor kendi kamera uygulamasına göre. direk apk yı indirip yükledim. android 7 için Google camera diye aratıp bulmuştum.
2.5.052 yüklü, üstü snapdragon4xx işlemcisiyle kararlı çalışmıyor

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17

inflames

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
Mi Note3
Meslek
Profesyonel Ses-Işık Sistemleri
Konular
6
Rn4'den Büyük olduğu için bu cihaza geçtim. Batarya ömrü sanırım işlemciden dolayı %30 kadar daha az ama bu bile yetiyor ( 1.5 gün beklemede 7 saat civarı ekran süresi verdi Çift Hat ile ) Boyutlar ideale yakın ( 5.2 çok ideal aslında) oyun vs.. oynamadığım için Rn4 ile bariz bir hız farkı göremedim yan yana denediğim zaman bazı uygulamalarda daha hızlı . İnanırmısınız bilmiyorum ses desibeli kulaklıkta iken Rn4'den çok çok daha iyi %40 diyebilirim. Ppi değerinden dolayımıdır bilmiyorum parlaklığı %40 kadar daha az. Hd ekran olmasına rağmen Fhd ile ayırt edemedim ( 5" olmasından dolayı sanırım) şarj süresi 3 saat civarı, Rn4 2.5 saat idi. Fotoğraf kalitesindenki fark ise gece çekimlerinde belli oluyor ki o da %20 farkeder anca. Ben 2 günlk kullanımım için memnunum.

Üst Alt