Yardım Redmi 4X donma kasılma oluyor Neden ?

geotech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iskender
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
benim cihaz redmi 4x. telefonu yere düşüp ekran kırılmıştı. ekran tamir arayışında xiaomiteknikservisi.com'la görüştüm telefonu kargoyla gönderdim ekranı değiştiler. taktıkları ekranda dokunmada algılamama, üst barı aşağı çekmede sorun vardı. 1 ay önce tahtakaledeki yerine gittim durumu anlattım ekranı yine değiştirdiler. herşey iyiydi ama son günlerde problem yaşıyorum. telefonda facebook instagram gibi uygulamaları bi süre kullandıktan sonra telefon çok ağırlaşıyor donuyor klavyedede ağırlaşmalar oluyor yazı yazamıyorum. ekranı kapatıp açınca bi süre düzelir gibi oluyor sonra yeniden kasılma devam ediyor. ram temizleme yaptığım zaman düzeliyor ama zamanla yine aynısı oluyor. miui güncellemeleride yaptım şuan 9.6.5 sürümünde. yaşanılan problemin kaynağı ekranmı yoksa yazılımsalmı ?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihaz da ısınma varsa bu "thermal throttling" dediğimiz olayı oluşturur bu olayda ısıya bağlı olarak telefonun CPU/GPU'sunun kendisini korumak için hızını düşürmesi olayıdır.

Cihazda ısınma yoksa temiz kurulumu deneyebilirsiniz, yapmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Not:Thermal throttling'i düşünmemin sebebi ekran değişiminde yapılmış olabilecek işlemler.

Oyla:

geotech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iskender
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
ısınma oluyor evet... önce ısınma yoktu ama.... ne yapmak lazım ? cpu-z uygulamasından cpu kullanımına bakıyorum ara ara baya bi kullanıyor cpuyu

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Ara ara bayağı kullanıyorsa temiz kurulum tercihini deneyebilirsiniz.

Veya şu ( ) uygulama ile bir benchmark yapın 5 dakika boyunca SS'leri atın bakalım.

Ekleme...

Önceden olmayıp ekran değişiminden sonra olmaya başladıysa ısınma, cihazının içini açtıktan sonra doğru bir şekilde tekrar montaj yapılmaması olabilir bunlarda CPU üzerindeki bakır(yada başka materyal) plakanın tam oturmamış olması veya termal macun silindiyse bu yüzünden olmuş olabilir yada başka bir sebepte olabilir.

Son düzenleme:
Oyla:

geotech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iskender
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
Telefonu şarja takıncada ekran algılaması ağırlaşıyor. Niye böyle ya. Telefonu atıp kırasım var

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Yansanayi ürün kullanımı sonucu bu sorunlar meydana gelir. hızlı şarjda dokunmatik algılama problemi , Kasanın orjinal olmayışı veya Sogutucu pedlerin takılmayışı sonucu ısınma , Isınma sonucunda da performans düşüşü ve donma-kasma meydana gelir. Temiz bir fastboot rom sonrası buraya sonuçlarınızı ve gözlemlerinizi tekrar iletirmisiniz ?

Oyla:

geotech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iskender
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
Fastboot yaptım yine aynı. Cihazı normal kullanımdan bi süre sonra ekrandaki ağırlaşmayı geçtim, şarja pcye vs taktığım zamanki ağırlaşma hep oluyor.

Oyla:

Mustafa12

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Michael
Cihazım
Redmi4x
Konular
26
Fastboot yaptım yine aynı. Cihazı normal kullanımdan bi süre sonra ekrandaki ağırlaşmayı geçtim, şarja pcye vs taktığım zamanki ağırlaşma hep oluyor.
Bendede oluyor bu ara aptal aptal donmalar nedense?

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt