Yardım Redmi 4x Dokunmatik Problemi

Fkaramolla

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FKaramolla
Cihazım
RedMi 4x
Meslek
Mech Eng
Konular
3
Merhabalar arkadaşlar. Eskimiş bir model de olsa Redmi 4x kullanıyorum. Gayet de memnunum kendisinden. Ancak geçtiğimiz haftalarda dokunmatiğinde sorun yaşamaya başladım.
Ekranın orta kısmında iki parmak kalınlığında bir temassızlık var. Ama bu her zaman değil. Bazen oluyor sadece o kısım algılamıyorken bazen oluyor ekran komple iptal oluyor, hiçbir şekilde hiçbir noktayı algılamıyor. O durumda ekranı kapatıp açıyorum kısmen düzeliyor. Ama kusursuz bir algılama hiç olmuyor. Girdiğim siteye, açtığım uygulamaya göre bu temassızlık değişiyor. Bu sebeple birçok uygulama sildim. Fab. ayarlarına döndüm olmadı, yeni rom atıldı olmadı. Kısacası bir türlü düzelmedi. Ekranımda en ufak bir kılcak çizik, çatlak vs yok. Şu durumda ya ekran filminde ya da ekranında bir problem olduğu söyledi ilgili bir arkadaş. Bu hususta tavsiye verebilecek olursa çok sevinirim. Kadıköyde 200 250 lira bandında ekran değişimi yapılıyormuş ama onlarda da ciddi ekran ışığında vs düşüş oluyormuş, ki güvenemiyorum da. Forum kurallarına aykırı olmayacaksa mesajla da tavsiyelerinizi alabilirim. İnanın telefondan soğudum ki en ufak bir problemim yoktu. Bu hususta yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Üst Alt