Rehber Redmi 4X bootloader açma & rom flashlama & twrp flashlama & magisk (root'lama) & viper4 audio

sefa044

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
mi4
Konular
3
yükleme klavuzu
her şeyden önce cihaz wifiye bağlıyken; mi hesabı oluşturdum.geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma aktif yaptım.ve altında bulunan mi kilit açma durumuna tıkladım.xaiomi merkeze kilit açma isteğim ulaştı. miflash unlock tool ile kontrol ettim.72 saat sonra dene diye beni uyardı.bootloader ı açabilmek için 72 saat bekledim.bu arada adb, fastboot ve mi driverleri pc ye kurdum.72 saat sonra mi unlock tool programıyla cihazın kilidini açtım.ancak bu işlem esnasında mevcut rom uçtu.cihaz mi logosunda kaldı. adresinden cihaza ait fastboot romu (global developer) indirdim.rardan çıkararak C: ye attım.mi flash programıyla romu cihaza kurdum.cihazın açılması 10 dak sürdü.boş bir hafıza kartına netten indirdiğim Magisk-v15.3_2.zip ve ViPER4Android_2.5.0.5.zip dosyalarını atarak cihaza taktım.ayarlardan usb hata ayıklamayı açıp fastboot moda alarak pc ye tekrar bağladım.xiaomi tool programını çalıştırdım.
seçeneklerden twrp yi seçerek yüklenmesini sağladım.twrp menüsü cihaz ekranına geldiği anda pc bağlantısını kestim.yoksa siliniyor, eskiye dönüyor.twrp den sd kartı seçerek önce magisk i sonrada viper i flashladım. reboot yaptım.
Artık cihaz kullanıma hazır.

HATIRLATMALAR
1) Bahsettiğim programları netten aratın ve indirin.nasıl kullanılacaklarını netten öğrenin.
2) Programları ve rom dosyasını mutlaka C: ye atın ve ordan yönetici olarak çalıştırın.Masaüstünden filan
yaparsanız hata verebiliyor.
3) Tüm bu işlemleri 32 bit windows 7 yüklü pc kullanarak yaptım.64 bit şart değil.
4) İşlemler sonunda İmei ler sağlamdı.

KULLANDIĞIM PROGRAMLAR:
1.ADBDriverInstaller.exe
2.miflash_unlock-en-2.3.803.10
3.santoni_global_images_8.2.8_20180208.0000.00_7.1
4.MiFlashTool_Setup_eng_v7.4.25.msi
5.Magisk-v15.3_2.zip
6.ViPER4Android_2.5.0.5_guitardedhero.zip
7.XiaoMiTool_0.5.2.exe

mahferer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
MI 9 SE
Konular
25
Teşekkürler

hamucera

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi4
Konular
0
Merhaba,
redmi 4x cihazımda twrp yüklenmişti, imei işlemi yaparken telefon kapandı sonra bir daha açılmadı, fastboot ekranını açıyorum, rom yükleyemiyorum. Telefonu kapatıp kenara koyduğumda bir süre sonra fastboot açılmıyor. Şarja takıp 5 dk bekledikten sonra açılıyor. 1 gün şarjda bıraktım ama yine aynısı oldu. Mi hesabı ile unlock kaydı yaptım. programı indirdim ama unlock kısmında %99 da kalıyor ve telefondan ayarları yapın diyor. Ne yapmam lazım

arkadaş telefon kilitli olsa twrp yüklenemezdi, kilitli değil diyor.

Bunyamin ALTINOZEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bnymn
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba,
redmi 4x cihazımda twrp yüklenmişti, imei işlemi yaparken telefon kapandı sonra bir daha açılmadı, fastboot ekranını açıyorum, rom yükleyemiyorum. Telefonu kapatıp kenara koyduğumda bir süre sonra fastboot açılmıyor. Şarja takıp 5 dk bekledikten sonra açılıyor. 1 gün şarjda bıraktım ama yine aynısı oldu. Mi hesabı ile unlock kaydı yaptım. programı indirdim ama unlock kısmında %99 da kalıyor ve telefondan ayarları yapın diyor. Ne yapmam lazım

aynı sorun bendede var arkadasım fastboot moduna gırıyorum sadece ama kılıtlı oldugu ıcın bısey yapamıyorum satlerdır denemedıgım sey kalmadı

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhaba,

aynı sorun bendede var arkadasım fastboot moduna gırıyorum sadece ama kılıtlı oldugu ıcın bısey yapamıyorum satlerdır denemedıgım sey kalmadı

Merhabalar. Cihazlarınız çökmüş sanırsam. Elimize gelirse yardımcı olmaya çalışırız.

Bunyamin ALTINOZEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bnymn
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
nereye nasıl gelecek hocam nerdesınız sız?

hamucera

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi4
Konular
0
İstanbul hocam.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Size özel mesaj gönderemedim
Tahmimi ücret bilgisi ve İstanbul’da neresi olduğunu paylaşabilecek misiniz

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Size özel mesaj gönderemedim
Tahmimi ücret bilgisi ve İstanbul’da neresi olduğunu paylaşabilecek misiniz
Özel mesaj gönderdim

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

geotech

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iskender
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
konu başlığındaki bootloader açma & rom flashlama & twrp flashlama & magisk (root'lama) & viper4 audio işlemlerde amaç nedir ?

Üst Alt