Yardım redmi 4a kilitlenme sorunu

mutluthegreat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
iphone 6s
Konular
2
Yaklasik 1 yil kadar once babama redmi 4a almistim. Son 3 aydir telefonun ekrani kendi kendine acildiktan belli bir sure sonra kitleniyor. Arama oldugunda aramayi goruyorsunuz, telefon caliyor ama ekranda islem yapamadiginiz icin telefonu acamiyorsunuz. Telefonu yandaki dugmeye uzun sure basip yeniden baslatinca bile ayni problem hemen sonrasinda yeniden oluyor. Ben de once format attim ancak ertesi gun yine ayni problemi tekrarlamis. Ailem uzakta oldugundan kargoyla telefonu bana geri gonderdiler. Bu sefer sd kart icine en guncel romu resmi web sitesinden indirip atarak telefonu guncelledim.
2 gun sim kart takmadan telefon normal calisti. Sonra tekrar kargo ile babama gonderdigimde adam 1 kere telefon gorusmesi yapabilmis sonrasinda telefon ekrani yine kilitlenmis.

Acikcasi ailem Antalya`da yasadigindan kargosuydu vs ugrasmasi iyice zor bir hal aldi. Daha once benzer sorunla karsilasmis olan ve tavsiyesi olan var mi? Forumlarda bazi kullanicilarin da benzer sorunlar yasadigini goruyorum.

mutluthegreat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
iphone 6s
Konular
2
ekranda ekran koruyucu, kirilmaz cam vs yok. Etkisi olur mu bilmiyorum ama sadece silikon kilif var. O da hic bir sekilde telefonun ekrani yada on yuzune engel degil.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Silikon kılıfın etkileyeceğini pek zannetmiyorum hocam. Ayarlar/Telefon Hakkında altında yer alan çekirdek sürümü üzerine tıklayarak test menüsüne ulaşabilirsiniz. Buradan proximity sensör testlerini yapıp kalibre etmeyi deneyebilirsiniz.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
mutluthegreat
Yazılanlara İlave olarak;
Üzerinde takılı olan sd kart sorun çıkarıyor olabilir.
Sim kart ı 1 ncideyse 2 nciye 2 ncide takılı ise 1 nciye takarak denemenizde yarar var.
Bazı durumlarda dahili hafıza yetersiz kalıyor ise uygulamalar SD karta yüklendiğinde de zaman zaman sorun çıkarır.
Buna SD kart'ın kısmen bozulmasını da dahil edebilirsiniz.
SD kart takılı ise çıkararak kontrol edebilirsiniz.
Sonuçta bazı sorun giderici çareleri de denemek lazım.
Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Geçen gün redmi 5 plusa miui.am'ın yeni çıkardığı miui 10 8.8.2 sürümünü yüklediğimde bu sorunla bende karşılaştım. Sorun tamamen roman kaynaklıydı. Eğer rom değiştirme şansınız varsa farklı rom denebilir misiniz hocam?
Kullandığınız romda sorun oluşmuş olabilir

Oyla:

mutluthegreat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mutlu
Cihazım
iphone 6s
Konular
2
Geçen gün redmi 5 plusa miui.am'ın yeni çıkardığı miui 10 8.8.2 sürümünü yüklediğimde bu sorunla bende karşılaştım. Sorun tamamen roman kaynaklıydı. Eğer rom değiştirme şansınız varsa farklı rom denebilir misiniz hocam?
Kullandığınız romda sorun oluşmuş olabilir
Cevap icin tesekkurler. Bayram sebebiyle babamin, dolayisi ile telefonun yanindayim. Telefona rom yukleme sansim yok cunku bilgisayara baglayinca gormuyor. Ben de hard reset ve cihazin icini silme islemi yaptim. ancak bu sefer de `cihaz kilitli ve aktive edin` ekrani geldi. Dokunmatik calsimadigi icin aktive edemiyorum.
Ancak guc tusu +ses kisma ile fastboot ekranina yada
guc tusu + ses acma ile ana menuden `reboot` yada `wipe data` yada `connect with Miassistant` ekranini gorebiliyorum sadece.
Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

Oyla:
Üst Alt