Yardım Redmi 4 Prime PC ve Adb cihazı Görmüyor.

rash.87

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Raşit
Cihazım
Redmi 4 Pro
Meslek
İşçi
Konular
19
Arkadaşlar nasıl bir bela başıma geldiyse bir türlü çözemedim.Ne yaptıysam cihazı PC MTP mod olarak görmüyor.
USB debuding açık, USB bağlantı noktası mtp mod zaten diğer hangi seçeneği secsem Sadece şarj seçeneğine gidiyor otomatik.Adb devices komutunu verdiğimde görmüyor.Win10 sürücü imza doğrulama iptal edildi.Aygit yöneticisinde daha önceden adb fastboot device vardı artık o da yok. Global Roma geçtikten sonra bu problemler çıktı.Bi ara fastboot cihazı görüyordu ve Adb komutlarıyla TWRP yükledim ve su flashladim.Ama daha sonra ne yaptıysam adb den rooot yetkisi alamadım.
Şimdi ise adb cihazı hiç görmüyor.Bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Hocam edl mod dener misiniz? Edl kablo varsa onunla deneyin hatta. O şekilde görürse tekrardan sistem kurun.

Oyla:

rash.87

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Raşit
Cihazım
Redmi 4 Pro
Meslek
İşçi
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam maksatim sistem kurmak değil.fastboot a aldığımda mi flash zaten cihazı görüyor.Ben root Edip diag açarak qpst yedeği almak istiyorum.Yahu millete imei repair yaparken hiç sıkıntı yok kendimize bı makine aldık hep problem Galiba PC de bı driver sorunu var herhalde.Cihazi root ediyorum sonra adb den root yetkisi alamıyorum ilginç bı durum var.

Oyla:

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
Yeni sistemden sonra düzelebilir diye dedim ;). *#*#13491#*#* ile diag açmayı deneyin bir de.

Oyla:

rash.87

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Raşit
Cihazım
Redmi 4 Pro
Meslek
İşçi
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam fastboot tan flash Allah expert and storage mı neydi yanlış yazmış olabilirim onu flashladim.Telefon açıldı ve PC telefonu gördü sonra Twrp kurup rootladim.Sonra adb den root yetkisi alayım diag açayım dedim yine olmadı root yetkisi alamadım.sonra telefonu PC ye taktım yine görmedi.Yani Twrp kurup root atınca bisiler oluyor makineye.Sonra yine fastboot tan aynı seçenekleri işretledim (bu arada rom yükleniyor ama hiçbir atarım uygulamam silinmiyor cihaz olduğu gibi açılıyor, muhtemelen bir düzenleme yapıyor sistemde o seçenekler) rom yükledim.Sonra sizin verdiğiniz kodla diag açtım yedek aldım imei yazdım.İşimi sayenizde hallettim çok sağolun ama neden root yetkisi alamıyorum ve neden su flashlayip reboot ettikten sonra Twrp uçuyor siliniyor.

Oyla:

Superuser1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Redmi note 10 r
Konular
5
bunu deneyin telefonu kapatmayın veya fsstboot a almayın olur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam fastboot tan flash Allah expert and storage mı neydi yanlış yazmış olabilirim onu flashladim.Telefon açıldı ve PC telefonu gördü sonra Twrp kurup rootladim.Sonra adb den root yetkisi alayım diag açayım dedim yine olmadı root yetkisi alamadım.sonra telefonu PC ye taktım yine görmedi.Yani Twrp kurup root atınca bisiler oluyor makineye.Sonra yine fastboot tan aynı seçenekleri işretledim (bu arada rom yükleniyor ama hiçbir atarım uygulamam silinmiyor cihaz olduğu gibi açılıyor, muhtemelen bir düzenleme yapıyor sistemde o seçenekler) rom yükledim.Sonra sizin verdiğiniz kodla diag açtım yedek aldım imei yazdım.İşimi sayenizde hallettim çok sağolun ama neden root yetkisi alamıyorum ve neden su flashlayip reboot ettikten sonra Twrp uçuyor siliniyor.

2. Cözüm eğer cihaz android 11 ve üstü ise geliştirici seceneklerinden wireless dubing acın veya uygulama yükleyin komutunu bilmiyorum ama interneten adb pair diye arstın not fastboota görmeyebilir ama sideload vb modlarda görür

Oyla:
Üst Alt