Yardım Redmi 3S Sanırım Bootloop'ta (Lütfen Yardım!)

onder.t

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Önder
Cihazım
Redmi 3S
Meslek
Elektronik Mühendisi
Konular
1
Arkadaşlar daha önce kısa bir süre Mi 3 kullanmıştım fakat bu Rom işlerine girmemiştim. Zaten bugüne kadar genelde iPhone kullanıyordum ve yabancıyım bu tarz şeylere.

Daha yeni Redmi 3S aldım. Aldığım kişi bootloader kilidini açıp kayıt işlerini halletmişti. Geldiğinde MIUI 8 EU rom vardı, Türkçe'ydi cihaz. Global rom yüklememi tavsiye etti. Zaten istediğim kadar stabil değildi cihaz. Ben de Stabil Global Rom'u indirdim. MIUI 7'nin bir sürümüydü. İlk indirdiğim dosya Fastboot içindi. İlk fotoğrafta görebilirsiniz onu. 2. fotoğrafta da gözüktüğü gibi hata verdi.
Ben de aynı rom'un recovery için olanını indirdim. Ne olduysa ondan sonra oldu. :(
Rom yüklendi, yüklendikten sonra 2. fotoğrafta sol altta gözüken wipe cache/dalvik seçeniğini seçtim. Ardından system reboot seçeniğini seçtim ve telefon baştan başladı. Fakat öyle olmadı.. Telefon siyah ekranda Mİ yazısında kalıyor ve açılmıyor. Onu da 3. fotoğrafta görebilirsiniz.

Şu an telefon fastboot'a giriyor fakat recovery moda girmiyor.

Ben de şu konuyu buldum;
Oradakileri yapınca telefonu bootloop'tan çıkarabiliyorum. Fakat devamı yine gelmiyor. Ardından ses açma ve power tuşlarına basınca yine recovery moda girmiyor. Siyah ekran Mİ yazısında kalıyor öylece.

Ben de indirdiğim romu fastboot'tan atmaya çalışıyorum fakat bu sefer de kullandığım Mi Flash programında 4. fotoğrafta gözüken hatayı alıyorum.

Daha ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun, yeni aldığım telefonu daha kullanamadan çöpe atmak istemiyorum böyle bir şey için.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_7132.JPG
    IMG_7132.JPG
    333,5 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_7133.JPG
    IMG_7133.JPG
    346,6 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_7134.JPG
    IMG_7134.JPG
    416,8 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_7135.JPG
    IMG_7135.JPG
    774,6 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Size sunulabilecek bir çok yöntek mevcut. Öncelikle MiFlash'ın 64 bit olan sürümünü kullanın. Daha sonra alttaki flash_all seçeneğini seçin. :)

Oyla:

onder.t

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Önder
Cihazım
Redmi 3S
Meslek
Elektronik Mühendisi
Konular
1
Size sunulabilecek bir çok yöntek mevcut. Öncelikle MiFlash'ın 64 bit olan sürümünü kullanın. Daha sonra alttaki flash_all seçeneğini seçin. :)

64 bit sürümünü indirdim, flash all seçeneğini seçtim fakat bu sefer aşağıdaki hatayı alıyorum;

Belirtilmemiş hata (0x80004005: FAILED (remote: Critical partition flashing is not allowed))

Ekli dosyalar

• flash.jpg
    flash.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 41
Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
C:/Program Files/Xiaomi/MiPhone/Google/Android klasörüne girin. Klavyede shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın. Komut istemini burada aç seçeneğine basıp Cmd ekranını açın. Oraya 'fastboot oem edl' yazın. Enter'e basın. Telefonun ekranı kararacaktır. Uygun driveri yükleyip MiFlash ile tekrar yükleme yapmayı deneyin.

Oyla:

onder.t

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Önder
Cihazım
Redmi 3S
Meslek
Elektronik Mühendisi
Konular
1
C:/Program Files/Xiaomi/MiPhone/Google/Android klasörüne girin. Klavyede shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın. Komut istemini burada aç seçeneğine basıp Cmd ekranını açın. Oraya 'fastboot oem edl' yazın. Enter'e basın. Telefonun ekranı kararacaktır. Uygun driveri yükleyip MiFlash ile tekrar yükleme yapmayı deneyin.

Çok çok çok teşekkürler, gecenin bu vakti canımı çok sıkmıştı bu olay. Şimdi telefon açılmadı ama Recovery menüsüne giriyor artık. Şimdi ne yapmam lazım? Çin Global Stabil Rom'u indirmiştim, onu attım dediğiniz yöntemle.

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Şu an Çin stabil sürümdeyseniz yine telefonu fastboota alıp uygun twrp dosyasını da dizine atıp "fastboot flash recovery dosyaadı.img" yapıp ardından "fastboot boot dosyaadı.img" yazın. Xiaomi.eu'dan indirdiğiniz ROM dosyasını da telefona atıp Türkçe ROM'unuzu kurabilirsiniz.

Oyla:

onder.t

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Önder
Cihazım
Redmi 3S
Meslek
Elektronik Mühendisi
Konular
1
Şu an Çin stabil sürümdeyseniz yine telefonu fastboota alıp uygun twrp dosyasını da dizine atıp "fastboot flash recovery dosyaadı.img" yapıp ardından "fastboot boot dosyaadı.img" yazın. Xiaomi.eu'dan indirdiğiniz ROM dosyasını da telefona atıp Türkçe ROM'unuzu kurabilirsiniz.

Bu dediğinizi anlayacak kadar bilgim yok bu konuda :( O yüzden hazır indirdiğim bir global rom vardı. Üstteki mesajınızda yazdığınız şekilde Mi Flash ile şu romu kurdum;

Şimdi açtım telefonu ve ilk kuruluma geçti. Sanırım düzeldi. Miui 7'de stabil global rom sanırım önceki miui 8 eu rom'dan daha sorunsuz olur diye düşünüyorum. Yardımınız için gerçekten minnettarım, ödeme bile yapabilirim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Geçmiş olsun. Aklınızda bulunsun diye yazıyorum.
Resmi romları Custom recoveryler (twrp, cwm, Philz gibi) ile yükleyemezsiniz. Onlarla multiromlar (xiaomi.eu) gibi Custom Rom'lar yüklenirler. 1.hatanız buydu. Siz global sürümü twrp ile yükleme çalışmışsınız ve o da hata vermiş.
2.hatanız ise 32bitlik Mi Flash kullanmak. 64bitlik Mi Flash kullanmak zorundasınız.

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

onder.t

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Önder
Cihazım
Redmi 3S
Meslek
Elektronik Mühendisi
Konular
1
Resmi romları Custom recoveryler (twrp, cwm, Philz gibi) ile yükleyemezsiniz. Onlarla multiromlar (xiaomi.eu) gibi Custom Rom'lar yüklenirler. 1.hatanız buydu. Siz global sürümü twrp ile yükleme çalışmışsınız ve o da hata vermiş.
2.hatanız ise 32bitlik Mi Flash kullanmak. 64bitlik Mi Flash kullanmak zorundasınız.

Teşekkürler, Xiaomi ile ilk sınavımdı bu. Zamanla öğrenmeye çalışıcam detaylı.

Oyla:

FeaRLesS

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖnaL
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
1

Merhaba. Benim redmi 3S android 6.0.1 mmb29m - MIUI GLOBAL ROM 8.0.3.0.0 .
1- Ben bu rom'a twrp yükleyemiyecekmiyim? sözünüze göre öyle ki uğraştım yapamadım. costom rom mu yüklemem gerek çalıştırmam için.
2- üzerindeki global rom için root atabilme şansım varmı bunu sormamın amacı ime repair işlemi yapacağımdan.Global rom ile olursa yol göstererirmisiniz rot için?
3-Hangi romu yüklemeliyim rwrp-cwm-rot için tavsiyeniz nedir.
4-Söylediğiniz rom'a geçip rwrp-cwm-rot yükledikten sonra sıkıldığım zaman yeni global roma geçtiğimde rwrp-cwm-rot işlemleri global romda kullanabilirmiyim.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim :).

Oyla:
Üst Alt