Redmi 3 "Your mi device isn't supported unlock" Hatası

goksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan ergül
Cihazım
mi5s plus
Konular
2
Cihaz 7 versiyon global-kararlı bir romda iken unlock yapıp twrp kurarak daha güncel sürüm yüklemek istediğim için (Çünkü güncelleme almıyordu ve eşim 1 yıldır aynı romu kullanıyordu) Genel forumlarda önerilen yolları denememe rağmen unlock kilidini halledemedim bir türlü.Flashboot yoluylada bir türlü official rom kuramadım.Miflash 64 bit olmasına rağmen.En sonunda bir çin kurtarma stock romonu download (edl mod sanırım) modda yükledim.Ancak yine unlock yapamadım.Ondan geçtim kingroot ile root yapıp locale more ile türkçeleştirmek istedim ancak bu kez de root yapamadım.Dolayısıyla şu an china stabil (7.1.19 sanırım)romda takılıp kaldım.Yine unlock yapamıyorum,dolayısıyla recovery yükleyemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Selamlar...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Edl üzerinden çin dev. rom flashşayıp unlock yapabilirsiniz. Global developer atarsanız türkçe ve güncel olacaktır.

goksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan ergül
Cihazım
mi5s plus
Konular
2
Edl üzerinden çin dev. rom flashşayıp unlock yapabilirsiniz. Global developer atarsanız türkçe ve güncel olacaktır.
Üstad bir çin romu edl modtan yükledim.Sonra kendi updater ile bir güncelleme buldu.Onu da yükledim.Ancak ne edl ne de fasboot tan başka bir global rom yükleyemedim.Tabi en önemli sorun unlock yapamamış olmam.Telefon hanımındı,tr. olmaması yüzünden onunla da papaz olduk vesselam.Unlock yapabilsem twrp yükleyip gerekenleri yapacağım anacak yok,olmuyor.Benim tlf mi5s plus onuda sıkıntım yok ime i hariç her işlemini kendim yaptım...

goksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan ergül
Cihazım
mi5s plus
Konular
2
Bu arada çin developerdan sonra unlock işlemi yapmaya çalıştım hep 'your mi device isn't supported unlock' hatası alıyorum.Bunu çözebilsem veya direk global rom kurabilsem olacak ta olmuyor.Selamlar...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Direk global kurabilirsiniz. Romu indirip edl den flashlayın.

goksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan ergül
Cihazım
mi5s plus
Konular
2
Direk global kurabilirsiniz. Romu indirip edl den flashlayın.
Dediğiniz gibi yaptım artık. Unlocku çözemeyince edl den global stabilize kurup geçtim. Yapacak birşey yok. Yalnız bu Unlocku işine başka bir çözüm bulmak lazım. Selamlar...

goksad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan ergül
Cihazım
mi5s plus
Konular
2
Zenex teşekkür ederim...

Üst Alt