Redmi 3 Global Rom Yüklemek

mso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
12
Merhaba arkadaşlar. Cihazım geliştirici sürümünde sanırım. Ben global rom yüklemek istiyorum.

Öncelikler artısı ne olur? Performans olarak yararı olur mu?

İlk yapmam gereken nedir? Yazılım, donanım vs.

Teşekkürler.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Performans olarak çok fark olacağını zannetmesem de Çin sürümündeki bloatware denen kullanmayacağınız Çin uygulamalarının kalkması sistem açısından bir rahatlık oluşturabilir. Telefonu aldığınızdan beri ellemediyseniz iki yolunuz var. Ya telefonunuzu bir şekilde EDL moduna alıp MiFlash 64 bit ile yükleme yapacaksınız. Ya da bootloader açıp Fastboot üzerinden yükleyeceksiniz. Kolay gelsin.

mso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
12
Performans olarak çok fark olacağını zannetmesem de Çin sürümündeki bloatware denen kullanmayacağınız Çin uygulamalarının kalkması sistem açısından bir rahatlık oluşturabilir. Telefonu aldığınızdan beri ellemediyseniz iki yolunuz var. Ya telefonunuzu bir şekilde EDL moduna alıp MiFlash 64 bit ile yükleme yapacaksınız. Ya da bootloader açıp Fastboot üzerinden yükleyeceksiniz. Kolay gelsin.
Şuan geliştiricide durması daha mı iyi o zaman? EDL modu nedir ? Bu terimlere inanın çok yabancıyım hocam. Girişsem mi bu işe bilemedim .

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Şuan geliştiricide durması daha mı iyi o zaman? EDL modu nedir ? Bu terimlere inanın çok yabancıyım hocam. Girişsem mi bu işe bilemedim .
Bence Global Stable sürüme geçmelisiniz. EDL, Fastboot, ADB gibi terimler yabancı ise forumda gezinip bilgi sahibi olabilirsiniz. :)

mso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
12
Bence Global Stable sürüme geçmelisiniz. EDL, Fastboot, ADB gibi terimler yabancı ise forumda gezinip bilgi sahibi olabilirsiniz. :)
TR dil desteği mevcut mu Global 'de ? Birde nereden indirebilirim ? Bootloader kilidini açmam gerekecek mi ?

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
TR dil desteği mevcut mu Global 'de ? Birde nereden indirebilirim ? Bootloader kilidini açmam gerekecek mi ?
Global ROM'larda Türkçe ile birlikte bir çok dil daha var. en.miui.com/a-234.html'den Fastboot ROM'ların indirebilirisiniz EDL kurulumu için. Ben kısaca size aşamaları yazıyorum. İnşAllah cihazınız ido kodadlı Redmi3 veya Redmi 3 Pro'dur. :)

Öncelikle verdiğim linkten Redmi3/Prime Global Stable olan ROM'u indirin. ROM indikten sonra dosyayı basit bir dizine çıkartın. Mesela D:/**** gibi. Daha sonra telefonun üç tuşuna beraber 30-40 saniye basılı tutun. Bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinde Quallcomm Diagnostic 9008 portu gözüktüğünde MiFlash'ın 64 bit olan sürümünü yükleyip (önerim 20160401) indiridiğiniz dosyanın dizinini göstererek yükleme yapın. Kolay gelsin. :)

Üst Alt