Sohbet Redmi 13 4.5G Hakkında.

• Konbuyu başlatan 5D7
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 104

5D7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi 13 4.5G
Konular
1
Herkese merhabalar.

Öncelikle foruma yeni katıldım ve daha önceden bir süre Redmi Note 10 Pro kullanmışlığım var. Son kullanmış olduğum Samsung cihazın arıza vermesi nedeniyle ve malum ekonomik nedenler ile servis sağlayıcı üzerinden Redmi 13 4.5G modelini aldım. Nedense aralarında çok az bir fiyat farkı olmasına rağmen Redmi Note 13'e 12 taksit yapılmıyor. facepalm~~ Samsung A24 seçeneği vardı ancak Redmi 13 ü tercih ettim.

İlk izlenimlerime göre telefon şık duruyor. Arka kaplama cam şeklinde, 2 arka kamera ve dairesel bir flaşı bulunuyor. Flash da daha fazla bir aydınlatma fark edemedim diğerlerine göre. Yazılım olarak içerisinden Hyperos 1.0.1.0 versiyonu geliyor. Batarya gayet iyi idare ediyor. Sadece biraz ağır bir telefon. Kamerası fiyatına göre iyi dencek durumda ve 90 hz yenileme hızı var. Birde şu reklam olayını neden tamamen kaldırmıyorlar ve neden global versiyonlarda kendi telefon mesaj gibi uygulamalarını kullanmıyorlar anlamış değilim.

İçerisinde gelmiş olan Hyperos işletim sistemide şu anda yotube v.s. gibi yerlerde gösterilmiş olan görsellere pek benzemiyor. Özellikle yukarıdan aşşağı çekilen ekranda bildiğimiz eski sürüm görseli var. iPhone un benzerliği söyleniyordu ama nedense onu beceremedim. Yazılım olarak fotoğraf çekmede ses ile çekim v.b. yöntemler bunlarda yok sanırım. Note 10 Pro da var diye hatırlıyorum ama yanlış olabilir. Image to text de eklense güzel olurdu.

Başka kullanan varsa benim keşfedemediğim noktalara da değinebilirse sevinirim.

Herkese iyi günler.

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
15
Öncelikle hayırlı olsun. Xiaomi artık note serisi harici cihazlara kontrol merkezini koymuyor ios tipi olanı yani bende redmi 12 var ondada yok root yapıp ekleyenler oluyor uğraşmak size kalmış.

5D7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi 13 4.5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler bilgi için. Telefonda bir kaç özelliğinde sorunlu olduğunu keşfettim. Örneğin double tap ile ekran açma çalışmıyor, ne klasik ekranda ne de uygulama çekmecesinde. Cihaz daha çok yeni o nedenle rom felan uygulamam hiç, çok da sorun değil o şekilde olması. Resmi sitesinde Hyperos 1.0.5.0 yazılı mevcut ama benim sistem güncellemede kontrol ederken son sürüm olarak 1.0.1.0 ı gösteriyor. Belki ilerleyen zamanlarda bir şeyler değişir. :D

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
15