Yardım Redmi 10 2022 Endonezya ROM'U Yapma

Retrox_3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.3 Stable
Telefon Modeli
Redmi 10 2022
Bootloader Kilidi
Kapalı
Selamlar, Redmi10 2022 model telefonumu TR Rom'undan Endonezya(ID) Rom'una Bootloader veya fastboot kullanmadan çevirmek istiyorum.Aşağıda telefon hakkında kısmında ki bilgiler mevcuttur:

MIUI version:MIUI Global 13.0.3 Stable(SKUTRXM)
Android version:12

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Selamlar, Redmi10 2022 model telefonumu TR Rom'undan Endonezya(ID) Rom'una Bootloader veya fastboot kullanmadan çevirmek istiyorum.Aşağıda telefon hakkında kısmında ki bilgiler mevcuttur:

MIUI version:MIUI Global 13.0.3 Stable(SKUTRXM)
Android version:12
Bootloader açmadan hiçbir işlem yapamazsınız,yaparsanız eğer cihazı brock yapabilirsiniz.Bence hiç bootloader kilidi açmaya uğraşmayın,xiaominin beta sürecine kayıt olun MIUI14 ün beta sürümünü test etmiş olursunuz, aynı zamanda Xiaomi'nin arama ve mesajlaşma hizmeti de mevcut,Google hizmetleri azdır

Oyla:

Retrox_3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beta sürümüne gerekli başvuruyu yaptım lakin rom değiştirmeyi telefonumun kasma-donma sorunlarını çözmek için yapmam gerekiyor.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Oyla:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Beta sürümüne gerekli başvuruyu yaptım lakin rom değiştirmeyi telefonumun kasma-donma sorunlarını çözmek için yapmam gerekiyor.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Beta romda akıcıdır,ama betadan ayrıldıkdan sonra gelen güncellemmeden sonra ne oldu bilmem.Telefonda kaç GB dolu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1-Telefonu 90Hz de kullanın
2-Pil tasarrufu modunda kullanmayın(yavaş çalışıyor)
3-Eğer telefonunuz 64 GB ise 15 GB boş alan bırakın
4-Eğer 128GB ise telefonda 80GB ı geçmeyin
5-Google Play Güncellemelerini yapın(bazen etkisi oluyor performansa)
6-Oyun oynuyorsanız pil tasarrufunda kullanmayın işlemciyi zorlayacaktır, işlemciyi zorlayacak şeylerden kaçının
7-Çok ağır oyunlar oynamayın
8-Başka bir sistem başlatıcı (launcher)kullanın
9-Orjinal Launcher da tema değiştirin (bazı temalarda kasma donma olmuyor yavaşlıkda olmuyor)
10-Gereksiz şeyleri silin,ram ı temizleyin arada:)

Son düzenleme:
Oyla:

Mete0078

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete0078
Cihazım
Redmi 10 2022
Konular
13
Hocam bendede aynı telefon var bende Tayvan romu ile düşürmeye çalıştım telefon hard brick oldu hiç acilmamisti telefoncuya götürdük yaptı bide bu anti rolback seviyesi 4 müş yani eğer sürüm düşürmek istiyorsaniz bu telefon ile hiç ama hiç bulasma

Oyla:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Hocam bendede aynı telefon var bende Tayvan romu ile düşürmeye çalıştım telefon hard brick oldu hiç acilmamisti telefoncuya götürdük yaptı bide bu anti rolback seviyesi 4 müş yani eğer sürüm düşürmek istiyorsaniz bu telefon ile hiç ama hiç bulasma
Hocam,zaten sürüm düşürmek de pek mantıklı olmaz(ve zaten sürüm düşmüyor) MIUI da kanser olacağınıza AOSP romlara geçmenizi şiddetle öneriyorum.Da ben hala geçmedim,hala MIUI dayım :D

Oyla:
Üst Alt