Yardım Red Mi 5 Plus şarjın çabuk bitmesi

AltarHun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Red Mi 5 Plus
Konular
1
Yaklaşık 3 ay önce aldığım red mi 5 plus ürünümde şarj sorunu yaşıyorum. Akşam %100 yaptığım şarj sabah kalktığımda %10 kalıyor. Sabah şarja taktım %100 yaptım şimdi %2 şarjım kaldı ve pek fazla da kullanmadım. Yardımcı olur musunuz? Ek olarak dokumatıkte de sorun yaşıyorum ara ara.

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Siz de bir sorun var hocam ekran süreleriniz hiç normal değil.
Bu benim kendi deneyimim sırasında aldığım süre.
MIUIPRO 8.9.20
2 adet farklı zamanlarda 5 Plus kullandım ve ikisinde de 7 saatin hiç altına düşmedi. Genelde hep +9 saat aldım. Eğer çok ağır kullanırsam ve LTE açık olursa 8'in altına düştü. Şuan da Note 5 Pro kullanıyorum ve bunda da aynı şekilde devam ediyor aldığım süreler. Bataryanız ile ilgili bir problemde olabilir.
lte açık bazen ekran maksimuma vurduğu oluyor. genelde gündüzleri ve %50 ye 2bçk saat 3 saat civarı düşüyor. 6 dakikada %1 şarj düşüyor ortalama ve dikkatimi çeken nokta telefonun ekranını ne zaman uyandırsam ısı anında 29lardan fırlıyor ve ekran açık hiçbişe yapmadığımda minimum 35e düşürebildim genelde 36-37 bişeler sürekli arkada çalışıyorda olabilir

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
lte açık bazen ekran maksimuma vurduğu oluyor. genelde gündüzleri ve %50 ye 2bçk saat 3 saat civarı düşüyor. 6 dakikada %1 şarj düşüyor ortalama ve dikkatimi çeken nokta telefonun ekranını ne zaman uyandırsam ısı anında 29lardan fırlıyor ve ekran açık hiçbişe yapmadığımda minimum 35e düşürebildim genelde 36-37 bişeler sürekli arkada çalışıyorda olabilir

Isı değerleri olması gerektiği gibi, bir problem yok. Fakat ekran sürenizde problem var gibi. Aldığınız yer ile iletişime geçip durumu bildirin isterseniz.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Isı değerleri olması gerektiği gibi, bir problem yok. Fakat ekran sürenizde problem var gibi. Aldığınız yer ile iletişime geçip durumu bildirin isterseniz.
Benchmark çalıştırayım öyle deneyim diyorum. nasıl bi test tavsiye edersiniz hazır evdeyim

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam %1 şarj ortalama 6 ve 10 dakika arası gidiyor bende, kendinizle karşılaştırın siz de.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Hocam %1 şarj ortalama 6 ve 10 dakika arası gidiyor bende, kendinizle karşılaştırın siz de.
Full parlıkta 50lere düştüm sonra ekranı kıstım iyice daha önceki konumda mevcut. epey aldım ekranı 9 saate geldim nerdeyse

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Full parlıkta 50lere düştüm sonra ekranı kıstım iyice daha önceki konumda mevcut. epey aldım ekranı 9 saate geldim nerdeyse
8 ile 10 saat arası alıyorsanız yeterli, unutmayın bekleme süresi arttıkça SOT azalır doğal olarak.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Ne için benchmark testi yapacaksınız?
video izleme testi gibi falan
8 ile 10 saat arası alıyorsanız yeterli, unutmayın bekleme süresi arttıkça SOT azalır doğal olarak.
şu an yine şarjdan çektim bi kere reset attım 2 dakak ekran süresi ve 98 şarjım war
şu konuya bi bakar mısınız ?
Soru - MIUI 10 ve Sıkıntısı

Ve birde 10a güncelledikten sonra şarj az gidince recoveryden wipe data yaptım sonra miui hesabından google hesabından ve yerel yedekler hesabından yeniden kurdum uygulamaları. Yerel yedekler telefonun içindeki kurdu sanırım formattan öncesine döndüm. burda yanlış bi işlem görüyor musunuz ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam şu an testte 40 dakika videoyu %9 şarjla full parlaklık oynattı araya giren youtube reklamlarını bilmiyorum ama birkaç dakikayı geçmez. izlediğim film şener şenin namuslu ekranın ortasında 4:3 oranında bi video ama superamoled olmadığı için kenar boşluklar çok öenmli değil diye düşünüyorum. 480p sonuç iyi değil mi ?

Son düzenleme:
Oyla:

huseyins06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5 Plus
Meslek
İktisatçı
Konular
3
Redmi 5 Plus telefonumla 13 saat ekran alıyorum. Sizce nasıl iyi mi?

Oyla:
Üst Alt