Yardım Recovery tavsiyenizi bekliyorum uzman arkadaşlar

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 13.0.2.0 Kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 9s (curtana)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Redmi Note 9s için Pitch Black mı Orang Fox mu tavsiye edersiniz, cuma günü bekleme süresi bitiyor, ona göre bootloaderi açacağım, recovery kurup birkaç yedek aldıktan sonra root (magisk) ve diğer rom ekleme işlemlerini yapacağım (dual boot patcher kullanabilirim umarım, eski bir yazılım ama bundan önceki cihazlarımda 7-9 arasında rom yükleyebilmiştim)

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Redmi Note 9s için Pitch Black mı Orang Fox mu tavsiye edersiniz, cuma günü bekleme süresi bitiyor, ona göre bootloaderi açacağım, recovery kurup birkaç yedek aldıktan sonra root (magisk) ve diğer rom ekleme işlemlerini yapacağım (dual boot patcher kullanabilirim umarım, eski bir yazılım ama bundan önceki cihazlarımda 7-9 arasında rom yükleyebilmiştim)
Orange fox her zaman en stabil olan custom recovery listesinin başında gelir ancak görünüm olarak ve kullanım için twrp kullanmaktayım kalıcı kullanmam genelde boot edip işlemleri yapıp Stock recovery devam eden taraftayim ama hard format sonrası IMEI düşen cihaz ise custom recovery tercih edilebilir

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Orange fox her zaman en stabil olan custom recovery listesinin başında gelir ancak görünüm olarak ve kullanım için twrp kullanmaktayım kalıcı kullanmam genelde boot edip işlemleri yapıp Stock recovery devam eden taraftayim ama hard format sonrası IMEI düşen cihaz ise custom recovery tercih edilebilir
Hard Format nedir, açıklarmısınız? Bir de PE Recovery' den bahsediliyor ama biliyormusunuz ?

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hard Format nedir, açıklarmısınız? Bir de PE Recovery' den bahsediliyor ama biliyormusunuz ?
Hard format: cihazın ayarlar kısmından fabrika ayarlarına geri dönmek ve Stock recovery üzerinden wipe data yapmak hard formata girer hocam

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hard format: cihazın ayarlar kısmından fabrika ayarlarına geri dönmek ve Stock recovery üzerinden wipe data yapmak hard formata girer hocam
Arakadaşlar, konu hard format değil, hangi recoveryi sorunsuz kullanabilirim: twrp,pitch black veya orange fox. Bu arada ben çoku rom (dual boot) kulanacağım için recovery bulunması şart. Diğer cihazlarda (samsıng,hiking,motorola,sony) twrp kullandım hep sorun yaşamadım.

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Arakadaşlar, konu hard format değil, hangi recoveryi sorunsuz kullanabilirim: twrp,pitch black veya orange fox. Bu arada ben çoku rom (dual boot) kulanacağım için recovery bulunması şart. Diğer cihazlarda (samsıng,hiking,motorola,sony) twrp kullandım hep sorun yaşamadım.
Mükemmel bir Recovery' e rastlamak sanırım henüz mümkün değil. Ufak tefek hatalar da olsa hepsinde hata meydana gelebiliyor. Deneyip hepsini her sürümde incelemek gerekir diye düşünüyorum. Çok uzun süredir Twrp kullanıyorum, ancak şu sıralarda Orangefox' u denemeye karar verdim.

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mükemmel bir Recovery' e rastlamak sanırım henüz mümkün değil. Ufak tefek hatalar da olsa hepsinde hata meydana gelebiliyor. Deneyip hepsini her sürümde incelemek gerekir diye düşünüyorum. Çok uzun süredir Twrp kullanıyorum, ancak şu sıralarda Orangefox' u denemeye karar verdim.
En son şuna karar verdim arkadaşlar, her recovery (TWRP, PBRP ve OrangeFox) ile ilk yedeklemeyi hepsi ile birer defa yapacağım, ardından hangisi kurtarmada daha iyi ise onunla devam edebilirim. Bu arada (boot, fsg, regovery vb. bölümlerin) birden fazla yedeğini bulundurmak en iyisi.

rootlu telefonda terminal emulator'da şu komutları veriyoruz:
su (enter)
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/boot of=/sdcard/yedek/boot.img (enter) -> boot.img yedeği aldık
geri güklemeye gelince:
su (enter)
dd if=/sdcard/yedek/boot.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/boot (enter)
siyah ile belirtilen klasörler isteğinize göre değiştirilebilir.

Oyla:
Üst Alt