Yardım Recovery şifre sorunu ve Dahili depolama (0mb) !

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V10.0.4.0.OEGMIFH (MIUI10)
Telefon Modeli
Redmi 5 plus 64 GB
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba öncelikle şunu belirteyim benim amacım cihazıma root atmak. Hiç bir bilgiye dayanmadan tamamen internetden takip ettiğim ve bazı makaleler ile bu sorunları aşmaya çalıştım ama artık çarem kalmadı ve ne yapacağımı bilmediğim için sizlerden yardım istiyorum.

Adım adım gidecek olursak Bütün Driverlerım eksiksiz bir şekilde yüklü.

Dosyasını ADB ile flashladım bazı terimlere yabancıyım maruz görün.
Fastboot boot twrp.img Bu komotdan sonra beni TWRP recovery karşıladı ama şifre istedi ekran kilidimin şifresini yazmama rağmen başarısızlıkla sonuçlandı. Cancel deyip Recovery menüsüne geldim. Daha öncesinde telefonumun dahili hafızasına attığım Magisk-v18.1.rar dosyasını Yüklemek isterken birde ne göreyim Dahili depolama ve diğerleri (0mb) olarak gösteriyor. Daha sonra araştırmalarıma göre temizle bölümünden veriyi biçimlendirerek insanlar bu sorunu çözüyorlarmış bende denedim Sistemi yeniden başlatı seçmeyip tekrar install bölümünden depolama seçmek istediğimde 50 küsür GB olarak gördüm. Tekrar Bootloader ekranına dönüp sonrasında Twpr recovery ekranına geri döndüm magisk'i pc ile telefon hafızasına attıktan sonra yükledim ve Dalvik ve cache temizliklerini yapıp sistemi yeniden başlattım. Telefon açıldığında magisk'e ait hiçbir şey göremedim. Root checker. programları ile tarattığımda köke ait hiç bir şey bulunamadı. Yani root yoktu. Tekrar yüklemek üzere Fastboot boot twrp.img komutu ile Recovery'i başlattım veriyi biçimlendirmeme rağmen ve telefonumda şifre olmamasına rağmen bende şifre istedi ve cancel diyip install'a bastığımda yine herşey 0 mb olarak gözüktü. Ve cahilde birşey yapıp veri ve sistemi sildim. Ama sonuçlarını bilmiyordum. ve işletim sistemi tamamen silindi telefon boş bir kutu gibi kaldı ellerimde. Biraz araştırma yapıp buradan bu rom'u indirdim ve Recovery install seçeneği ile romu yükledim ve telefonumu başarıyla açtım kurulumunu tamamladım. Tekrar root atma işlemi için herşeyi yine en baştan defalarca denedim yine olmadı her defasında şifre ve 0 mb karşıma çıktı. Veriyi biçimlendirip pc üzerinden cihazıma supersu uygulamasını attıp Recoveryden installadım ve telefon sürekli Fastboot ekranında kaldı tekrar tekrar fastboot ekranı karşıma çıkmaya başladı açılmadı ve bende tekrar rom attım. Bir türlü root atamadım şu cihaza varsa bilgili bir insan bana yardımcı olabilirmi ne yapmam gerek bir türlü beceremedim şu işlemi. Bazı araştırmalarıma göre Costum rom önerileri var sanırım oda Recovery üzerinden yükleniyor. yeni bir maceraya atılmadan önce sizlerden yardım alayım dedim.

Ekleme denedim bununlada 0mb olarak gösteriyor silme işlemlerinide yaptım. içerisinde supersu ve magisk bulunuyor yüklemesini yaptım fakat yine herhangi bir etki göremedim.

Son düzenleme:

arruna

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Kamu
Konular
10
Bu 0 mb olayını ilginç şekilde çözmüştüm, (versiyonu kafadan atıyorum) misal twrp 3.2.1 versiyonu yüklü onu kaldırıp 3.2.0 kuruyorum düzeliyor, bazen de 3.2.0 kurulu 3.2.1 kuruyorum düzeliyor bu absürt şey neden oluyor anlamış değilim. Ben sorunu böyle çözüyordum. bir de ben twrp modunda pc görsün diye mount kısmında vendor, system ne varsa seçiyordum o şekilde bellek hafızası görünüyordu.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bu 0 mb olayını ilginç şekilde çözmüştüm, (versiyonu kafadan atıyorum) misal twrp 3.2.1 versiyonu yüklü onu kaldırıp 3.2.0 kuruyorum düzeliyor, bazen de 3.2.0 kurulu 3.2.1 kuruyorum düzeliyor bu absürt şey neden oluyor anlamış değilim. Ben sorunu böyle çözüyordum. bir de ben twrp modunda pc görsün diye mount kısmında vendor, system ne varsa seçiyordum o şekilde bellek hafızası görünüyordu.
Dediğin şey olabilir ama diyorum ya 3.2.1.0 sürümünden başka sürüm yukleyemiyorum telefona. Twrp göremeden siyah ekranda kalıyor.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Arkadaşlar sorunu çözdüm sonunda olay twrp ile ilgili. Bi yerde okumuştum da denemek yeni nasıp oldu , yeni konu açmak istemedim .
Burdan tam olarak bu sürümü indiriyorsunuz, bellek kartına atiyorsunuz ,twrp ile flashliyorsunuz kendi kendine reboot yapıyor, açıldığında dahili depolamayı gördüğünü göreceksiniz

Oyla:

İsmaillusul

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi 11T
Konular
8
Sevindim çözelebildiğine en yakın zamanda bunu deneyeceğim. Biraz geç gördüm cevaplarınızı k.bakmayın lütfen.

Oyla:

ahmetkartal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3
Konular
7
Arkadaşlar sorunu çözdüm sonunda olay twrp ile ilgili. Bi yerde okumuştum da denemek yeni nasıp oldu , yeni konu açmak istemedim .
Burdan tam olarak bu sürümü indiriyorsunuz, bellek kartına atiyorsunuz ,twrp ile flashliyorsunuz kendi kendine reboot yapıyor, açıldığında dahili depolamayı gördüğünü göreceksiniz

Peki bu işlemi yapınca format data yapmak gerekiyor mu yoksa direkt 0 mb iken sd carddan yeni twrp flaşlayınca açıldığında görüyor mu

Oyla:

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Oyla:

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Magisk 18.1 kurduktan sonra telefonda gözükmesi için sitesinden magisk manager indirip apk olarak kurman gerekiyor. Dün eu rom kurduktan sonra benim başıma da aynısı geldi.

Oyla:
Üst Alt