Rehber Recovery Menüde Kopyala/Yapıştır Yöntemi İle Komut Sistemi Olmadan TWRP Yedeği,Dosya,Offical Rom Yükleme

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Merhaba herkese iyi forumlar..

Hepimiz bir takım sebeplerden dolayı.. sistem ve cihaz belleğini komple silebiliyor,cihazımızı BOOT ekranında bırakabiliyor,cihazımızı HAFBRİC edebiliyoruz.

Bunun sonuncunda etrafımızda ya OTG flash olmuyor yada PC cihazımızı sadece şarj ediyor. Ve sonuç olarak indirdiğimiz veya yedeklediğimiz dosyaları yükleyemiyoruz.

Tabi ki; bu durumlar hepimiz açısından memnuniyetsizliklere ve bir takım sıkıntılara yol açıyor.

Özellikle benim gibi sürekli deneme-yanılma ile cihazınızın başınıza dert olmasına sebep veriyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz. :) Çünkü; bu gün XPOSED ve MAGİSK yüzünden BOOTLOP faciası yaşadım. Telefonumun sıfırlanmasına gönlüm el vermedi.. Ya ROM flash edecektim yada STOCK ROM'a tekrar dönecektim ki; sonrası omuzlara yük. Koca bir külfet. O kadar uygulama,ayar,kişisel veri düşman başına. Çeken bilir.. :) Ama bu program sayesinde kopyaladım-yapıştırdım ve telefonumla nasıl bıraktıysam aynı şekilde yoluma devam ediyorum.

Naçizane tavsiyem Yedek alın yedek :)

Klasik uyarımız. :)
Bu konuda ki; yapacağınız tüm işlemlerin sorumluluğu size aittir.

Önemli Not: Bu
işlemlerden önce ADB driver bilgisayarınızda yüklü olmalıdır. Aksi takdirde usb kablo ile telefonunuzu PC'ye bağladığınız zaman yanıt alamazsınız.

Program Linki

Bu ADB-MBD bende yok yahu! Diyenler için yukarıda indirme dosyasının içine ADB'de konulmuştur.

Adım-1 Öncelikle linkte vermiş olduğum rar dosyasını indirip masaüstüne çıkartın. QtADB isimli programı çift tıklayarak çalıştırın ve masaüstüne çıkarttığınız aynı zamanda programı çalıştırdığınız yerde ki, ADB klasörünü gösteriniz.

Adım-2 RECOVERY modunda iken, USB Kablo ile telefonunuzu PC'ye bağlayınız. Daha sonrasında ise, programın çalıştığına emin olup, yüklemeyi sürekli bırak yönetimi ile programda çıkan uyarıya evet diyerek.. ROM,DOSYA,YEDEK,ORİJİNAL RECOVERY hangi işlemi yapmak istiyorsanız sürükle bırak yaparak, komut ile uğraşmadan ve program da çıkan uyarıya evet diyerek işlemi gerçekleştirip, TWRP,CMW üzerinden tüm flash işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Umarım herkes için yararlı ve açıklayıcı olur. Kusurları varsa mazur görün.. Haydi kolay gelsin.
Ama bir şeye de ihtiyaç olursa buralardayım. Bildirimi tıklatın yeter. Bildiğim ve öğrendiğim ne varsa sizindir. :)

ÖNEMLİ; BU İŞLEM ADB ÜZERİNDEN YAPILDIĞI İÇİN DOSYA AKTARMA SÜRESİ BOYUT İLE ORANTILI OLARAK FARKLILIK GÖSTEREBİLİR. LÜTFEN KOPYALAMA ESNASINDA SABIRLI OLUNUZ.

Ayrıca cihazınızda BOOT sorunu meydana geldiğinde yedeğiniz olmasa bile, RECOVERY'de iken cihazın sistem dosyalarına girerek gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Program çalıştırma ve telefon eşlemesi resimli anlatım. Lütfen sırayı takip ediniz..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

yomrali_ejder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömeer
Cihazım
k20 pro
Konular
0
windows 10 da çalıştıramadım bu qtadb yi

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20

Huseyinterzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
10
Kardeşim sağ olasın. Benim sorunum bilgisayar telefonu görmüyor. Bu yöntem ile denesem görür mü . Tamirde telefonum ve yapamıyorlar. Usb soketi değişti flex değişti ama sorun devam ediyor. Şarj oluyor ama bilgisayar bağlantısı olmuyor. İçindeki romda sorun var açılmıyor yeniden rom atmam gerek recovery den kurtarma yolu varsa ya da o konuda yardımcı olursan sevinirim. Saygılar.

Buraklo90

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Hocam herşeyi doğru yaptım ama sistem dosyası ne kopyalanıyor ne siliniyor nasıl yaparım

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Hocam herşeyi doğru yaptım ama sistem dosyası ne kopyalanıyor ne siliniyor nasıl yaparım
Her adimi dogru yaptiydaniz eger, dediginiz sekilde olmamali. Muhakkak bir yerdr bir eksik var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kardeşim sağ olasın. Benim sorunum bilgisayar telefonu görmüyor. Bu yöntem ile denesem görür mü . Tamirde telefonum ve yapamıyorlar. Usb soketi değişti flex değişti ama sorun devam ediyor. Şarj oluyor ama bilgisayar bağlantısı olmuyor. İçindeki romda sorun var açılmıyor yeniden rom atmam gerek recovery den kurtarma yolu varsa ya da o konuda yardımcı olursan sevinirim. Saygılar.
Rica ederim. Cihazinizi pc ye taktiginiz zaman sarj oluyor mu? Eger ki hic tepki yok ise, bu programla sorunu cozemezsiniz.

tempus.03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi9TPro
Konular
0
Yapamayan olursa videodan deneyebilirsiniz

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız