Rehber Recovery Değiştirmeden Mi4'ü Root Yapma ==Videolu Anlatım==

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ben hiç "Fastboot boot recovery.img" olan komutu kullanmadım. Zaten "Fastboot flash recovery recovery.img" kodunu kullanıyorum. İşlem başarı ile tamamlanıyor. Fakat ses açma ve power ile twrp ye girmek istediğimde, twrp nin kurulmadığını ve cihazı ilk aldığım zamanki download modmuydu ne idi onun geldiğini göremiyorum. Neden yüklenmiyor çözemedim

Hocam aynı şeyi daha önce başka bir Mi4c'de daha yaşamıştım... Maalesef ben de çözüm bulamadım. Çok araştırdım ama bu sorunu yaşayan benim dışında ikinci kişi siz oldunuz :)

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
bende aynı sorundan müzdarip oldum şuan sorun şuki recovery yüklenmiyor fastboot ekranında yükleme gerçekleşiyor. ama tekrar recovery ekranını açmaya çalıştığımızda orjinal recovery ekranı geliyor chatin_62 hocam bir bakarsa mutlu oluruz..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Evet okudum hocam komple mesajları okudum

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
bende aynı sorundan müzdarip oldum şuan sorun şuki recovery yüklenmiyor fastboot ekranında yükleme gerçekleşiyor. ama tekrar recovery ekranını açmaya çalıştığımızda orjinal recovery ekranı geliyor chatin_62 hocam bir bakarsa mutlu oluruz..
Ben sorunu şöyle çözdüm. Recovery çıkınca cihazı açmadan doğrudan recovery moda girmeye çalışın. Girebilirseniz yükleniyor. Ama giremezseniz recovery yüklenmiyor. Recovery yükledikten sonra cihazı normal açmaya çalışmayın yani. Açarsanız gidiyor. Nromalde fastboottasyken "fastboot oem edl" komutu ile doğrudan recovery e geçilebiliyor ama recovery kurmadan işe yaramıyor bu

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ne söyleyebilirim ki?
Ben de aynı işlemleri yapıyorum. Şu anda cihazımda 6.3.17 Android 6 romu var ve 1.mesajda ekli olan Android 6 recovery'sini kullandım.
Sonuç:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Ben 6.0 recovery ve root dosyalarını indirdim icinde twrp-3.0.0-0-cancaro fastboot ekranından fastboot Flash recovery recovery.img olarak yüklüyorum ve yükleniyor Okay yazısı çıkıyor ama telefonu tekrar recovery ekranına manuel aldığımda orjinal recovery geliyor

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Mi4 6.0 Beta kullanıyorum. Verdiğiniz 6.0 dosyalarını indirdim. İşlemleri hata almadan yapıyorum, fakat hala TWRP yüklenmiyor. Onun yerine hala ilk aldığımdaki Download mod mudur nedir o çıkıyor. Nede böyle oluyor acaba ? Başka şekilde root ve twrp yapma şansımız yok mu ?
bende arkadaşımızın dediği gibi çözdüm yükleme bittikten sonra ses açma + power tuşuna 30 saniye kadar basılı tutum ve twrp ekranı geldi. çok teşekkür ederim.
chatin_621 hocam sizin recovery ekranı eski tip görünüyor benim yüklediğim twrp kisileştirilmiş uygulama ekranı gibi..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben 6.0 recovery ve root dosyalarını indirdim icinde twrp-3.0.0-0-cancaro fastboot ekranından fastboot Flash recovery recovery.img olarak yüklüyorum ve yükleniyor Okay yazısı çıkıyor ama telefonu tekrar recovery ekranına manuel aldığımda orjinal recovery geliyor

Android 6 için verdiğim dosyalarda TWRP değil CWM var olması gerekiyor. Bir kontrol edeyim.
CWM, TWRP'nin atasıdır.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Android 6 için verdiğim dosyalarda TWRP değil CWM var olması gerekiyor. Bir kontrol edeyim.
CWM, TWRP'nin atasıdır.

Sent from my MI PAD using Tapatalk
Twrp var hocam yanlış yerden mi download ediyorum acaba

Üst Alt