Rehber Recovery Değiştirmeden Mi4'ü Root Yapma ==Videolu Anlatım==

Phizopherr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dogukan
Cihazım
Mi4 LTE
Konular
2
Herşeyi yaptım ama root olmadı

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Mi4 6.0 Beta kullanıyorum. Verdiğiniz 6.0 dosyalarını indirdim. İşlemleri hata almadan yapıyorum, fakat hala TWRP yüklenmiyor. Onun yerine hala ilk aldığımdaki Download mod mudur nedir o çıkıyor. Nede böyle oluyor acaba ? Başka şekilde root ve twrp yapma şansımız yok mu ?

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Mi4 6.0 Beta kullanıyorum. Verdiğiniz 6.0 dosyalarını indirdim. İşlemleri hata almadan yapıyorum, fakat hala TWRP yüklenmiyor. Onun yerine hala ilk aldığımdaki Download mod mudur nedir o çıkıyor. Nede böyle oluyor acaba ? Başka şekilde root ve twrp yapma şansımız yok mu ?
Bu konudaki yöntemi uyguluyosanız twrp cihaza yüklenmez sadece root işlemi gerçekleşir

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Bu konudaki yöntemi uyguluyosanız twrp cihaza yüklenmez sadece root işlemi gerçekleşir

Hocam root nasıl yüklensin ki recovery yok yükleyecek :/ O zaman dosyada paylaşılan twrp ne oluyor ne işe yarıyor ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam root nasıl yüklensin ki recovery yok yükleyecek :/ O zaman dosyada paylaşılan twrp ne oluyor ne işe yarıyor ?

Hocam root için geçici olarak recovery değiştiriyor ve reboot yapıldığında orijinal recovery'e geçiyor :)

Eğer recovery'nin kalıcı olarka değişmesini istiyorsanız "Fastboot boot recovery.img" yerine "Fastboot flash recovery recovery.img" komutunu kullanabilirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam eğer konu başlığına dikkat edecek olursanız cevabı orada var zaten. "RECOVERY DEĞİŞTİRMEDEN ROOT YAPMA"
Kalıcı recovery için yazacağınız komut farklı. Bunu da diğer rehberlerde bulabilirdiniz. Gerçi aramanıza da gerek kalmamış. cantara hocam yazmış. Ancak siz yinede diğer rehberlere de bir göz atın.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
Recovery Değiştirmeden Mi4'ü Root Yapma
Merhaba arkadaşlar.
Şimdi Mi4 LTE telefonumuzu, Recovery'mizi kalıcı olarak değiştirmeden yani orjinal haliyle bırakarak CWM Recovery ile nasıl Root yapacağımızı göreceğiz.
hocam fastboot menüsü açılıyor ve öylece takılıp kalıyor. bilgisyara bağladığımdada Mi PC Suite , Flash diye bir ekran geliyor. stable ve beta seçenekleri var lakin ikisindede bir işlem yapmıyor. nerede yanlış yapıyor olabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
hocam fastboot menüsü açılıyor ve öylece takılıp kalıyor. bilgisyara bağladığımdada Mi PC Suite , Flash diye bir ekran geliyor. stable ve beta seçenekleri var lakin ikisindede bir işlem yapmıyor. nerede yanlış yapıyor olabilirim?
Fastboot'ta ekranda birşey yapmaz zaten. Bilgisayarda Fastboot komutu vererek recovery dosyasından boot ettiriyorsunuz. Sonra telefonda TWRP recovery ekranı geliyor. Videoyu tekrar izleyin isterseniz. Böylece nerde hata yaptığınızı görebilirsiniz.

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Hocam root için geçici olarak recovery değiştiriyor ve reboot yapıldığında orijinal recovery'e geçiyor :)

Eğer recovery'nin kalıcı olarka değişmesini istiyorsanız "Fastboot boot recovery.img" yerine "Fastboot flash recovery recovery.img" komutunu kullanabilirsiniz.
Hocam ben hiç "Fastboot boot recovery.img" olan komutu kullanmadım. Zaten "Fastboot flash recovery recovery.img" kodunu kullanıyorum. İşlem başarı ile tamamlanıyor. Fakat ses açma ve power ile twrp ye girmek istediğimde, twrp nin kurulmadığını ve cihazı ilk aldığım zamanki download modmuydu ne idi onun geldiğini görüyorum. Neden yüklenmiyor çözemedim

Son düzenleme:
Üst Alt