Soru Realme 6 8gb alacağım.

mstafag1980

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mstafag
Cihazım
Xiaomi mi4c
Konular
8
Arkadaşlar merhaba.xiaomi mi4c kullanıyorum. 5 yıl oldu. Artık 2gb ram ve ekranın yanıkları dolayısıyla telefonu değiştirmek istiyorum. Aklımda tekrar bir xiaomi modeli yok. Sizce realme 6 8gb/128gb modeli alınırmı. Hiç oyun oynamıyorum. İnstagram whatsapp twitter vb uygulamalar. Navigasyon ve internet tarayıcısı. Youtube gibi şeyler yoğun kullanıyorum. Beni 5 sene götürürmü. Tavsiyelerinize ihtiyacım var..

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hocam Realme 6 Pro Snapdragon işlemci kullandığı için daha uzun ömürlü olur.Şuan aralarında 500 tl fark görünüyor ancak önceki gün amazonda Realme 6 Pro 3200'e satıldı.13-14 Ekim Prime Day günlerinde tekrar o fiyata düşebilir.O zamana kadar beklemenizi öneriyorum.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Şahsen Realme 6 çok iyi bir seçim olacaktır. Artık kullanıcıların snapdragon işlemcinin tekel olmadığını bilmesi gerek. G90T orta seviye için çok iyi bir işlemci. 90 hz ekranın olması da çabası. Kesinlikle bütçeniz varsa o fiyata alternatifsiz olduğunu düşünüyorum.

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Şahsen Realme 6 çok iyi bir seçim olacaktır. Artık kullanıcıların snapdragon işlemcinin tekel olmadığını bilmesi gerek. G90T orta seviye için çok iyi bir işlemci. 90 hz ekranın olması da çabası. Kesinlikle bütçeniz varsa o fiyata alternatifsiz olduğunu düşünüyorum.
Androi'de son 2 yıla kadar SDM tekeldi hocam.MTK'nın yeni seri işlemcileri iyi mi kötü mü zamanla göreceğiz.MTK kötü değil ama Snapdragon kadar iyi de değil.Rom,root işleri sorun çıkarabiliyor,zaman geçtikçe performans kayıpları olabiliyor ki dostumuz 5 yıldan bahsediyor.200TL'ye daha iyi kameralar,daha iyi işlemci almak mantıklı görünüyor.

Oyla:

mstafag1980

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mstafag
Cihazım
Xiaomi mi4c
Konular
8
Cevap için Teşekkürler arkadaşlar. Sanırım realme 6 8gb model telefonu alacağım. Benim için stabil olması uygulamalar arası geçişlerde tekrar yüklenme sorunu olmaması. Batarya gibi kriterler yer alıyor. Xiaomi halen bir çok hatalarla boğuşuyor. Özellikle redmi note 9 serilerinde yazılımsal sıkıntılar ve kameraya toz almak gibi can sıkıcı şeyler yaşandığını duydum. Root ve rom ile uğraşmıyorum. Mtk işlemcilerine gelirsek oyun oynamadığım için dizi film izlemediğim için beni etkileyeceğini düşünmüyorum. Bu modelin antutu skorlarına baktığımda 290.000 puan aldığınıda gördüm daha ne olsun Sağolun varolun

Oyla:

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Hocam Realme 6 Pro Snapdragon işlemci kullandığı için daha uzun ömürlü olur.Şuan aralarında 500 tl fark görünüyor ancak önceki gün amazonda Realme 6 Pro 3200'e satıldı.13-14 Ekim Prime Day günlerinde tekrar o fiyata düşebilir.O zamana kadar beklemenizi öneriyorum.
Daha ucuzu var hocam.

Düzeltme - 6 modeli için söylediniz sandım.

Oyla:

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Güzel seçim bence de. Uzun vade de sizi üzeceğini zannetmiyorum.

Oyla:

mstafag1980

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mstafag
Cihazım
Xiaomi mi4c
Konular
8
Arkadaşlar bu arada telefonu aldım öncelikle herkese teşekkür ediyorum telefondan inanılmaz memnunum elde duruşu ekran kalitesi hızı ve sağlamlığı hızlı şarjı her şey çok güzel telefonu herkese tavsiye ediyorum işletim sistemi çok stabil çalışıyor hiçbir yazılım hatasını görmedim yaklaşık telefonu 1 haftadır kullanıyorum Piri bir günü rahatlıkla görüyor Bluetooth bütün gün açık hücresel veriler bütün gün açık telefon sürekli elimde sayılır akşam 8 gibi eve gittiğimde %40 beş %50 civarında bataryamı kalıyor telefonu şarja taktığımda 20-25 dakika içinde %100 oluyor şayomi de iyiydi ama yazılımsal hataları çoktu bu yüzden redmi 9 s almaya cesaret edemedim teşekkür ederim

Oyla:

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
7
Arkadaşlar bu arada telefonu aldım öncelikle herkese teşekkür ediyorum telefondan inanılmaz memnunum elde duruşu ekran kalitesi hızı ve sağlamlığı hızlı şarjı her şey çok güzel telefonu herkese tavsiye ediyorum işletim sistemi çok stabil çalışıyor hiçbir yazılım hatasını görmedim yaklaşık telefonu 1 haftadır kullanıyorum Piri bir günü rahatlıkla görüyor Bluetooth bütün gün açık hücresel veriler bütün gün açık telefon sürekli elimde sayılır akşam 8 gibi eve gittiğimde %40 beş %50 civarında bataryamı kalıyor telefonu şarja taktığımda 20-25 dakika içinde %100 oluyor şayomi de iyiydi ama yazılımsal hataları çoktu bu yüzden redmi 9 s almaya cesaret edemedim teşekkür ederim

Öncelikle hayırlı olsun... Kaça aldınız diye sorabilir miyim?

Oyla:
Üst Alt