Sohbet Ram Yükseltme - DDR3

• Konbuyu başlatan Byseus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 572

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Merhaba arkadaşlar

Eski dizüstü bilgisayarımda bazı yükseltmeler yapıyorum anakartın izin verdiği kadarıyla. İşe SSD ile başlayıp değişim yaptım harika sonuçlar aldım hız konusunda cihaz level atladı resmen. Şimdi ram konusunda bir yükseltme yapmak istiyorum ama bu biraz daha çetrefilli oldu çünkü hem birebir ürünü bulmak güç hemde bulunan ürün maliyeti fazla oluyor.

Şöyle ki cihazım DDR3 1066 mhz destekli olduğunu öğrendim aşağıda da bir takım uygulamalardan aldığım verileri sizinle resim olarak paylaşıcam. Uzatmayayım mevcutta 2+2 şeklinde 4 gb samsung ram takılı ancak 1066 mhz bile değil yarısı nerdeyse. Ana kartın özelliklerinde (aida64 extreme) 8 gb ram desteği olduğu 1066 mhz DDR3 desteklediği yazıyor. 1066 DDR3 şeklinde 4+4 ram aradım az bulunuyor ve pahalı. Ancak amazonda 1600 mhz DDR3 4 GB Kingston ram daha uygun fiyatla bulabildim.( ) Sorum şu ki ben 1600 mhz olan DDR3 ram i kendi bilgisayarımda çift olarak alıp 4+4 8gb şeklinde sorunsuz biçimde kullanabilir miyim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Ram ler yine 1066 frekansta çalışır sorun olacağını sanmıyorum

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
RAM ler en düşük hıza sahip mHz değeri ile çalışır.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Mevcutta 1066 değerinde çalışmıyor o yüzden mi en düşük değerde çalışır dediniz? Toplamda 4 gb olan ram 1600 mhz olup maksimum 1066 mhz destekli toplamda 8 gb yapsak etkisi olmaz mı pek doğru mu anladım?

Mesut Aktaş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Mevcutta 1066 değerinde çalışmıyor o yüzden mi en düşük değerde çalışır dediniz? Toplamda 4 gb olan ram 1600 mhz olup maksimum 1066 mhz destekli toplamda 8 gb yapsak etkisi olmaz mı pek doğru mu anladım?
Maksimum 1066 mHz desteklediğinden anakartınız, tavsiyem ikinci el 2 tane 1066 mHz değerine sahip RAM ler alabilirsiniz. Bulmak da zorluk çekiyorum bulmaya uğraşamam derseniz de 2 tane aynı değere sahip RAM alıp kullanmanız sisteminiz için daha uyumlu olur.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Maksimum 1066 mHz desteklediğinden anakartınız, tavsiyem ikinci el 2 tane 1066 mHz değerine sahip RAM ler alabilirsiniz. Bulmak da zorluk çekiyorum bulmaya uğraşamam derseniz de 2 tane aynı değere sahip RAM alıp kullanmanız sisteminiz için daha uyumlu olur.

Bu üründen 2 tane almayı düşünüyorum

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Hocam CPU Z programı normal değerlerin yarısını gösterir. Konuya gelecek olursak da alacağınız RAM kerim aynı olmasına özen gösterin ki uyumlu çalışsınlar.

Üst Alt