Çözüldü Ram Miktarı

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Resimdeki ram miktarı mı eğer ram miktarı ise ordaki 2.1 in az mı olması yoksa yüksek olması mı daha iyi. Oyuna girince oradaki sayı 2 lere kadar düşüyor ama normal kullanımda 3 e kadar çıkıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Resimdeki ram miktarı mı eğer ram miktarı ise ordaki 2.1 in az mı olması yoksa yüksek olması mı daha iyi. Oyuna girince oradaki sayı 2 lere kadar düşüyor ama normal kullanımda 3 e kadar çıkıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Soldaki sayı boşta kalan rami gösteriyor. Şu sıralar bende de 2-3 GB arasında. Pubg girersem 1.8gb a düşüyor. Sorun olacak bir durum yok. Ram bol ve telefon bunu verimli şekilde kullanıyor, boşta tutmuyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soldaki sayı boşta kalan rami gösteriyor. Şu sıralar bende de 2-3 GB arasında. Pubg girersem 1.8gb a düşüyor. Sorun olacak bir durum yok. Ram bol ve telefon bunu verimli şekilde kullanıyor, boşta tutmuyor.

Düşük olması mı yoksa yüksek olması mı daha iyi peki

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Düşük olması mı yoksa yüksek olması mı daha iyi peki
Yüksek olması boşta ram olduğu anlamına gelir. Yani ram kullanan herhangi bir uygulama vs yok demek. 6gb ramli telefonu alıp boş durmasının çokta bir anlamı yoktur diye düşünüyorum. Düşükten kasıt 1gb altı ise hafif takılmalara sebep olabilir. Ne kadar çok ram o kadar çok arka planda uygulamayı sorunsuz kullanmak demektir. Çok takılmayın ram durumuna.

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
2/6 yazıyor ise siz bu ram miktarının 2'sini kullanırsınız yani bir işi 6 kişi yerine 2 kişi yapar soldaki miktar 6ya yaklaşırsa telefon yavaşlar ki size de bunu hissettirir

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
2/6 yazıyor ise siz bu ram miktarının 2'sini kullanırsınız yani bir işi 6 kişi yerine 2 kişi yapar soldaki miktar 6ya yaklaşırsa telefon yavaşlar ki size de bunu hissettirir
Yanlış bilgi hocam. Soldaki boş miktarı gösterir. Kullandıkça azalır. Yanlış yönlendirme yapmayalım.

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Yanlış bilgi hocam. Soldaki boş miktarı gösterir. Kullandıkça azalır. Yanlış yönlendirme yapmayalım.

Pardon ben yanlış görmüşüm fakat forumdakiler fazla takılıyor sanki ram olayına 6 ram fazlası ile yeterli :D

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Soldaki değer boşta kalan, yani kullanılabilir RAM miktarını gösterir. Sağdaki zaten toplam miktar. Bu durumda 2/6 yazıyorsa 6Gb ram den 4'ü zaten sistem yada diğer uygulamalar tarafından kullanılıyor demektir. Fakat oradaki değere çok aldırmayın pek gün el bir değer değil. Oradaki değer yenilene kadar, gerçek durum 40 sefer değişir.

creative14441235

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
s3
Konular
9
Pardon ben yanlış görmüşüm fakat forumdakiler fazla takılıyor sanki ram olayına 6 ram fazlası ile yeterli :D
Kesinlikle öyle. Bundan önce bende redmi Note 4x vardı. 3gb olan model. Onda dahi kasma durumu yaşamazdım hiç. Sadece arka planda 2-3 oyunu aynı anda devam ettiremiyordu.(geçiş yaparken baştan başlaması durumu). Bunda o sıkıntı hiç yok zaten ram bol olduğu için.

Üst Alt