Soru Ram kullanımı

datxhum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
11
Bilindiği gibi telefonun ram'i 3 GB. Fakat telefonu ilk açtığımda her seferinde boş alan 2 gb görünüyor.. Geriye kalan 1 gb nerede.. Ne için kullanılıyor. Bilen varmı acaba..

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hoca uygulamalar var birsürü onlar için kullanıyor :D zaten 3 gb ramin hepsi gözükmez. 2,7-2,8 gözükür. Ne farkeder ki. 3 gb yetmiyor mu?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

datxhum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok yetiyor da.. Benim için sıkıntı da yok ama biri sordu telefon madem 3 GB da. Ön belleği temizleyince Niye 2 gb dan düşüyor dedi.. Bende kaldım öyle.. Ondan merak ettim..

Oyla:

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124
Kullanmakta olduğunuz telefonun işletim sistemi ve diğer uygulamalarda kullanılıyor gözükmeyen raminiz..

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Yok yetiyor da.. Benim için sıkıntı da yok ama biri sordu telefon madem 3 GB da. Ön belleği temizleyince Niye 2 gb dan düşüyor dedi.. Bende kaldım öyle.. Ondan merak ettim..

Hocam son uygulamalar (ram temizlediğiniz yer) bölümünün ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz? O bölümde telefonu ilk açtığınızda 2GB/3GB gibi bir değer yazması lazım?

Oyla:

datxhum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
11
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
aynen öyle görünüyor. Ama temizlendikten sonra en fazla 2 gb a kadar çıkıyor.. Geriye kalan 1 gb nerede onu merak ediyorum.. Yoksa benim telefonda bir hata mı var

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
aynen öyle görünüyor. Ama temizlendikten sonra en fazla 2 gb a kadar çıkıyor.. Geriye kalan 1 gb nerede onu merak ediyorum.. Yoksa benim telefonda bir hata mı var

Hayır hocam son derece normal. Android sisteminin ve MIUI özelliklerinin düzgün çalışabilmesi için gerekli olan RAM miktarı yaklaşık olarak 1GB. Bu nedenle aldığınız değerlerde her hangi bir sorun yok. Ayarlar/Yüklü uygulamalar'a girdikten sonra üstte bulunan çalışanlar sekmesine geçerek hangi uygulama ve özelliğin ne kadar RAM kullandığını görebilirsiniz. Arta kalan kısım ise android'in kullandığı RAM.

Oyla:

datxhum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
11
Hayır hocam son derece normal. Android sisteminin ve MIUI özelliklerinin düzgün çalışabilmesi için gerekli olan RAM miktarı yaklaşık olarak 1GB. Bu nedenle aldığınız değerlerde her hangi bir sorun yok. Ayarlar/Yüklü uygulamalar'a girdikten sonra üstte bulunan çalışanlar sekmesine geçerek hangi uygulama ve özelliğin ne kadar RAM kullandığını görebilirsiniz. Arta kalan kısım ise android'in kullandığı RAM.
Teşekkür ederim..

Oyla:

kaanmustu39

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
KAAN
Cihazım
xiaomi redmi no
Konular
0
Merhabalar benim telefonum redmi note 6 pro telefonumda çok uygulama olmamasına rağmen gennellikle 1gb/3gb yazıyo kalan 1gb mı oluyo yoksa kalan 2 gb mı oluyo kaç gündür bunu merak ediyorum bilen yazabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar benim telefonum redmi note 6 pro telefonumda çok uygulama olmamasına rağmen gennellikle 1gb/3gb yazıyo kalan 1gb mı oluyo yoksa kalan 2 gb mı oluyo kaç gündür bunu merak ediyorum bilen yazabilir mi? bu arada genellikle çok fazla pubg oynuyorum bir sıkıntı çıkarmıyo ama genede bu ram olayını merak ettim

Oyla:
Üst Alt