Yardım Radio off/Radyo kapalı Uçak modundan çıkın hatası (ÇÖZÜLDÜ)

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Selamlar.
Cihazımı fabrika ayarlarına döndürdüğümde imei bilgisi silindi. Bootloader kilidi etkin olduğundan dolayı hiç uğraşmadım çünkü bootloader kilidi açmak istediğimde sim ve mobil hat bağlantısı istiyor idi .
Servise gönderdim, benim hatam olduğunu ve ücretli yapacaklarını söylediler ancak şikayet edince anakart değişimini ücretsiz yapacaklarını belirtip tekrar gönderdiler .
sadece yazılım güncellemesi yaptıklarını not etmişler ve şimdi imei var ama Arama yapmaya çalıştığımda radyo kapalı hatası aldım.

NON-HLOS.bin dosyasını güncellemem gerektiğini okudum bir kaç yerde ama dediğim gibi kilit var
sizce ne yapabilirim teşekkürler
tekrar teknik servis önerisinde bulunmayın çünkü bu cihazı 6 defa gönderdim teknik servisin bir şey bildiğini sanmıyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

goktasi46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Mi 6
Konular
2
imei yokken kilit açmak için burdan bir fastboot çin rom indirip edl modda yükleme yaptım. sonra standart kilit açma prosedürlerini uygulayıp beklemem gereken zamanı bekledim. şimdi cihazımın kilidini açmayı başardım
cihazın anti rollback durumu 1 olduğu için rastgele yükleme yapıyorum denemek isteyen önce anti rollback durumunu araştırsın.

radyo kapalı hatasını başka bir yerden bulduğum qcn dosyasını zaten varolan imei bilgilerimle düzenleyerek restore ettim şimdi telefon sorunsuz hale geldi.
çözümü daha detaylı anlatmak isterim ama bu forumda imei kelimesini yazan banlanıyor arkadaş o yüzden hiç emek etmeyeceğim.
zor durumda olan varsa 4 gün uğraştım çözümü buldum isteyen mail atsın ücretsiz detay vereyim vauxhall0123@gmail.com

Son düzenleme:
Oyla:

Zeyveli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkay
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
imei yokken kilit açmak için burdan bir fastboot çin rom indirip edl modda yükleme yaptım. sonra standart kilit açma prosedürlerini uygulayıp beklemem gereken zamanı bekledim. şimdi cihazımın kilidini açmayı başardım
cihazın anti rollback durumu 1 olduğu için rastgele yükleme yapıyorum denemek isteyen önce anti rollback durumunu araştırsın.

radyo kapalı hatasını başka bir yerden bulduğum qcn dosyasını zaten varolan imei bilgilerimle düzenleyerek restore ettim şimdi telefon sorunsuz hale geldi.
çözümü daha detaylı anlatmak isterim ama bu forumda imei kelimesini yazan banlanıyor arkadaş o yüzden hiç emek etmeyeceğim.
zor durumda olan varsa 4 gün uğraştım çözümü buldum isteyen mail atsın ücretsiz detay vereyim vauxhall0123@gmail.com
aynı sorun bende de var hocam . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:
Üst Alt