Haber Qualcomm Snapdragon 690 duyuruldu! İşte özellikleri

Corona virüsü sebebiyle özellikle akıllı telefon piyasasında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Kullanıcıların maddi yetersizliklerden dolayı orta – üst segment cihazlara yönelmesi Qualcomm gibi şirketlerin strateji değiştirmesine sebep oldu. Bugün tanıtılan Snapdragon 690, özellikleri ile birçok kullanıcıyı memnun edeceğe benziyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Snapdragon 690, özellikleri ile kullanıcıları sevindirecek

Uzun süredir hayatımızda olan 4G teknolojisi daha az gecikme süresi ve daha hızlı olan 5G’ye tahtını devretmeye hazırlanıyor. İngiltere ve Finlandiya gibi ülkelerde aktif olarak test edilen 5G teknolojisi işlemci üreticilerinin de yeni alternatifler üretmesini sağladı.

690 modeli, 675’e kıyasla yüzde 20 daha yüksek CPU hızı ve yüzde 60 daha yüksek grafik performansı sunuyor. 8nm ARM Cortex A77 mimarisi ve X51 5G modem ile birlikte gelen 690, 4K 30 FPS HDR video kaydı ve 192 Megapiksel fotoğraf çekme imkanı da sunacak.

Quick Charge 4+, Full HD ve 120Hz ekran tazeleme hızı gibi özellikleri de destekleyen 690 modeli 6GHz altında 5G ve Wi-Fi 6 standartlarına da sahip olacak. Hexagon Tensor Accelerator (HTA) adı verilen yapay zeka destekli teknoloji sayesinde Snapchat benzeri filtreleri gerçek zamanlı olarak akıcı bir şekilde kullanma imkanı sağlıyor.

5G teknolojisini daha fazla segmentte görmemizi sağlayacak olan bu hamle sayesinde 2020 yılının ikinci yarısında 690 işlemcili yeni cihazların üretilmesi bekleniyor. Ayrıca HMD, LG, Motorola, Sharp, TCL ve Wingtech gibi şirketlerin 690 işlemcili yeni modellerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Maşallah işlemci değil terminator ... Mesela sadece merak ettigimden soruyorum, 855 veya 855+ dan daha iyi performans mı verecek

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Maşallah işlemci değil terminator ... Mesela sadece merak ettigimden soruyorum, 855 veya 855+ dan daha iyi performans mı verecek
Alım gücü düşük ülkeler için çıkıyor. Mİ 20'ye takacak halleri yok ya. Redmi serisinde kullanırlar.

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Quick Charge 4+, Full HD ve 120Hz ekran tazeleme hızı gibi özellikleri de destekleyen 690 modeli 6GHz altında 5G ve Wi-Fi 6 standartlarına da sahip olacak. Hexagon Tensor Accelerator (HTA) adı verilen yapay zeka destekli teknoloji sayesinde Snapchat benzeri filtreleri gerçek zamanlı olarak akıcı bir şekilde kullanma imkanı sağlıyor.
Hocam çok iyi çok güzel ama tazeleme hızı dediğimiz olay Panel ile alakalı değil mi ? Birkaç basit işlem ile Forumda Overclock edenler bile vardı.

Üst Alt