Yardım QC 4.0 Kullanımı Hakkında

dopain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğrahan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Merhaba redmi note 7 cihazımı alalı henüz 4 gün oldu ve telefon bildiğiniz üzere hızlı şarj ve qualcomm quickcharge 4.0 destekliyor. Hızlı şarj yanlış anlamadıysam kutusundan çıkan adaptör ile (2 A) çalışıyor. Ancak ben telefonun QC 4.0 özelliğini kullanarak da şarj etmek istiyorum. Şimdi burada sizlere 2 adet sorum var:

1. QC 4.0 ile şarj etmem için ne yapmam gerek (ekstra bir ayar veya donanım gerekliyse lütfen belirtin.) . biraz ayrıntılı ve açık anlatırsanız sevinirim zira daha önce qualcomm quickcharge destekleyen bir telefon kullanmadım.

2. Piyasada QC 4.0 destekleyen adaptör bulmak oldukça güç ve olanlar da gördüğüm kadarıyla biraz pahalı. Bu yüzden QC 3.0 destekleyen bir adaptör ile cihazımı şarj edebilir miyim? Daha doğrusu verim alabilir miyim?

especialturk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
12
Reis iş adaptör de bitiyor alırken dikkat et Xiaomi nin piyasada çok çakması var

Oyla:

ilhamikadioglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami
Cihazım
Xiaomi Mİ9T Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Reis iş adaptör de bitiyor alırken dikkat et Xiaomi nin piyasada çok çakması var
Kabloda önemli reis benim 1 yıldır kullandığım kablo var mi9 da da kullanmak istedim ama Super charge yazmadı quick yazdı orijinal ile Super e geri döndü yn~~

3.0 şarj aleti var hepsi burada da anker markalı kalitelidir.Ek bir ayar yok

Oyla:

calderon61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismet
Cihazım
mi 8
Konular
38
bende merak ediyorum mi 8 de de var sanırım Qc 4.0 ama bunun için hngi adaptör ve kablo gerekli link vs varmı

Oyla:

dopain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğrahan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Kabloda önemli reis benim 1 yıldır kullandığım kablo var mi9 da da kullanmak istedim ama Super charge yazmadı quick yazdı orijinal ile Super e geri döndü yn~~

teşekkür ederim bakacağım. 4.0 için bildiğiniz Türkiye'de satılan ve güvenilir bir cihaz var mı peki? Bir de 3.0 kullanırsam verim alabilir miyim telefon 4.0 desteklediği için sıkıntı olmaz değil mi?

Oyla:

especialturk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
12

Reis güvenilir mi peki bazı telefonlara uyumlu olmayabiliyor

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Adaptör ve kablo uyumlu olacak. Yani kablonun yüksek akım aktarabilmesi gerekiyor. Ayrıca 1 metreden uzun kablolarda quick charge çalışmayabilir. Zaten kablo spesifikasyonlarında 1 metreden uzun kablolara quick charge etiketi koymuyorlar.

Telefonda ise şarj esnasında telefonu kullanmayın, ekranı sürekli açık bırakmayın, çok sıcak ortamda bırakmayın. Bunlara uyulmadığı zaman telefon ısınıyor, ısınınca da şarj devresi akımı azaltıyor.

Oyla:

dopain

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğrahan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
2
Adaptör ve kablo uyumlu olacak. Yani kablonun yüksek akım aktarabilmesi gerekiyor. Ayrıca 1 metreden uzun kablolarda quick charge çalışmayabilir. Zaten kablo spesifikasyonlarında 1 metreden uzun kablolara quick charge etiketi koymuyorlar.

Telefonda ise şarj esnasında telefonu kullanmayın, ekranı sürekli açık bırakmayın, çok sıcak ortamda bırakmayın. Bunlara uyulmadığı zaman telefon ısınıyor, ısınınca da şarj devresi akımı azaltıyor.

önereceğin QC 4.0 adaptör var mı? QC 3.0 kullansam sorun yaşar mıyım ?

Oyla:

taylongali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
i phone 5s
Konular
13
Ben Türkiye de 4.0 bulamadım. malum Çin sitelerinde az sayıda satan var bakabilirsiniz ama ne kadar doğru bilemem satıcı puanına ve yorumlara bakabilirsiniz ben bakmadım. Elimde eski telefonun 3.0 destekli adaptör ve kablosu var ayrıca çinden 3 metre kaliteli kablo aldım ve yaklaşık 8 aydır kullanıyorum efsane iyi şarj süresinde hiçbir fark olmadı çok iyi şarj ediyor.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Oyla:

taylongali

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
i phone 5s
Konular
13
önereceğin QC 4.0 adaptör var mı? QC 3.0 kullansam sorun yaşar mıyım ?
Telefon 3.0 ve 4.0 desteği mevcut hiçbir sorun olmaz.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt