Yardım Pubg ve Şarj

umutkardas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
8 pro
Konular
4
İki arkadaş Xiaomi Mi 8 Pro aldık. Oyun ayarlarımız aynı. Arkadaşımın telefon şarjdayken pubg oynadığında yarım saatte %10 dolarken benimki %7-10 boşalıyor. Ben ondan farklı olarak microsoft launcher kullanıyorum fakat uygulamayı sildiğim de dahi sorun aynı. Adaptörde problem mi var? Yoksa pubg oynadığınızda sizin de şarj ederken yükseleceğine düşüyor mu?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
İki arkadaş Xiaomi Mi 8 Pro aldık. Oyun ayarlarımız aynı. Arkadaşımın telefon şarjdayken pubg oynadığında yarım saatte %10 dolarken benimki %7-10 boşalıyor. Ben ondan farklı olarak microsoft launcher kullanıyorum fakat uygulamayı sildiğim de dahi sorun aynı. Adaptörde problem mi var? Yoksa pubg oynadığınızda sizin de şarj ederken yükseleceğine düşüyor mu?
Öncelikle ilk tavsiyem kesinlikle cihazınız şarjdayken kullanmayın. Kötü taraftan bakarsak siz arkadaşınızdan daha çok şarjda oyun oynamışsınız ve sizin bataryanızın ömrü azalmış. Fakat bu ihtimali düşünmeden önce aynı testi, arkadaşınızla şarj adaptörünü ve kablosunu değiştirerek yapmanız gerekir. Yine aynı sonucu alırsanız bu sefer iki cihazada battery monitor tarzı bi uygulama yükleyerek şarja takabilir ve şarj voltajının aynı olup olmadığını battery monitor uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemler sorunu bulmanıza yardımcı olacaktır.
Ben şarjdayken pubg oynamadığım için bataryanın yükselip yükselmediğini kendi gözümle görmedim, fakat kutu içerisinden çıkan şarj aletinin 18W olduğunu düşünürsek, hiçbir şekilde şarjdayken şarj azalması mümkün değil.

Oyla:

umutkardas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
8 pro
Konular
4
Öncelikle ilk tavsiyem kesinlikle cihazınız şarjdayken kullanmayın. Kötü taraftan bakarsak siz arkadaşınızdan daha çok şarjda oyun oynamışsınız ve sizin bataryanızın ömrü azalmış. Fakat bu ihtimali düşünmeden önce aynı testi, arkadaşınızla şarj adaptörünü ve kablosunu değiştirerek yapmanız gerekir. Yine aynı sonucu alırsanız bu sefer iki cihazada battery monitor tarzı bi uygulama yükleyerek şarja takabilir ve şarj voltajının aynı olup olmadığını battery monitor uygulamasından kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemler sorunu bulmanıza yardımcı olacaktır.
Ben şarjdayken pubg oynamadığım için bataryanın yükselip yükselmediğini kendi gözümle görmedim, fakat kutu içerisinden çıkan şarj aletinin 18W olduğunu düşünürsek, hiçbir şekilde şarjdayken şarj azalması mümkün değil.
Telefonları alalı 1 hafta oluyo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet sanirim bunu soyleyebilmek için arkadaşimin adaptoruyle de bir test yapmaliyim. Accubattery kullaniyorum. Ölćümleri tekrar paylasacagim :)

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Telefonları alalı 1 hafta oluyo

Evet sanirim bunu soyleyebilmek için arkadaşimin adaptoruyle de bir test yapmaliyim. Accubattery kullaniyorum. Ölćümleri tekrar paylasacagim :)
Haber bekliyor olacağız hocam angel~~

Oyla:

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Cihazın andorid 10 tabanlı ise geliştirici seneceklerinden oyun sürücüsünü bulup pubg mobileden oyun sürücüsünu secisiniz daha az şarjınız yer andoird 10 ile beraber bu sürücüler ayrıldı default olarak geliyor buda kötü dediğim gibi oyun surucusu seçin yada sistem grafik sürücüsü ısınma ve şarj olayında azalma olsgunu goruceksiniz

Oyla:

umutkardas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
8 pro
Konular
4
Evet test sonuçları şöyle arkadaşın 600 mA sarj edilirken benim -400 mA düşüyor. Sarjdan çıkardığımda ise -1200 mA civarlarinda ikimizinde. Sanirim sorun adaptör.

Telefon miui 11.0.6 surumu android 9 her ikimizinde.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Evet test sonuçları şöyle arkadaşın 600 mA sarj edilirken benim -400 mA düşüyor. Sarjdan çıkardığımda ise -1200 mA civarlarinda ikimizinde. Sanirim sorun adaptör.

Telefon miui 11.0.6 surumu android 9 her ikimizinde.
Evet hocam sorun şarj aletinizde gibi görünüyor. Üstündeki bilgileride kontrol edermisiniz adaptörün.

Oyla:

umutkardas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
umut
Cihazım
8 pro
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu arada boşta kullanım -500mA civari ikimizinde.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu arada boşta kullanım -500mA civari ikimizinde.
Bu adaptör ve farklı kablo ile denedinizmi hocam? O şekilde durum nedir.

Oyla:
Üst Alt