Soru Pubg ve Mi9 hakkında sorun ve sorular.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Arkadaşlar 2 gündür telefonda bir haller var, Pubg ayarlarım sabit olmasına rağmen çözünürlük sürekli değişiyor ve çözünürlük değişince kontrol butonlarıda dürekli yer değiştiriyor. Durumu farkettiğimde dün ve bu gün SS aldım karşılaştırmak için.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere bariz çözünürlük farkı var ve kontroller yer değiştirmiş, bir birine yaklaşmış. Oyun ayarlarım sabit, otomatik ayarlama falan kapalı. Akıcı grafiklerde, yüksek fps ayarında ve kenar düzeltme açık olarak oynuyorum. Fakat ayarlar sabit ken çözünürlük ve tuşlar değişiyor. Oyuna giriyorum normal oynuyorum çıkıyorum, bir kaç saat sonra tekrar giriyorum fakat oynayamıyorım, karşıma adam çıkıyor ateş etmek istiyorum fakat ateş etme butonu alıştığım yerinde yok.

Bazen bomba tuşu ile şarjör tuşu bitişik hale geliyor, şarjör değiştirmek istiyorum basıyorum bomba atıyor.

Parmakların hafızası iki gündür cortike oldu.

Bir diğer konu telefonda hiç bir şey değişmemesine rağmen telefon hergün farklı davranıyor, çok hayret kalıyorum bu duruma. Bazen telefon donuyor sonra kendine geldiğinde sanki yeniden başlatmışsın gibi oluyor ama yeniden başlamıyor. Fakat bir kaç saniyeliğine herşey sıfırlanıyor, şebeke gidiyor, wifi gidiyor, okuma modu kapanıyor, parlaklık maximum'a çıkıyor, vpn bağlantısı kesiliyor, arkaplandaki sabitlediğim uygulama kapanıyor yeniden başlıyor. Klavye falan açıksa o bir donuyor bir kendi kendine açılıp kapanıyor. Çok ilginç, telefonda hiçbir şeyi değiştirmeme rağmen telefon hergün farklı bir tavır sergiliyor.

Bir diğer konu forum dışı oyunla ilgili, bu aşağıdaki resimde görülen araç galiba drop dan düşüyor fakat ne hikmetse bu oyun çıktı çıkalı oynarım bir kere bana denk gelmedi, zaten bu aracı yeni yeni görmeye başladım oyunda. Bu araç bize niye denk gelmiyor? Adam aracı alıyor alanın ortasında drift yapıyor, 3 şarjör akm boşalt araç patlamıyor.

Yine bir diğer konu bu PUBG'nin tekli moddaki puan sistemine akıl sır erdiren oldu mu? Ben şimdiye kadar erdiremedim. Matematiği ney çözemedim.
10 leş alıyorum oyunu 1. bitiriyorum 15 puan veriyor. 3 leş alıyorum 5.olarak bitiriyorum 25 puan veriyor. Oyun hayatta kalma oyunu olduğu için leş değil süre mi önemli? Bazen ilk 5dk 6-7 leş alıp ölüyorum -23 yapıştırıyor, eee bizim leşler ne oldu o zaman. Verirken tatlı kaşığı alırken çorba kepçesi.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam resimdeki araç işaret fişeğini güvenli alan dışında bir yerde attığımızda geliyor.Eskiden uaz vardı.Şimdi tank var :)
Hocam tekrar teşekkürler. Test edildi onaylandı.

Bizim ligde buna binene salak heralde falan diyorlar hocam. Aslında baya dezavantajlı. Özellikle squad modunda. Solo da kullanılabilir

Hocam normalde bütün araçlar dezavantajlı tabi, çok uzaktan bile sesi duyuluyor ve bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Nereden bir 7.62 geleceği belli olmaz. :D Fakat bu aracın öyle bir kaç şarjör mermi ile patlamaması bir yerden geçişlerde, alana yetişmede, hatta alan içerisinde bile ajantaj sağlayor tabi dediğin gibi tekli moda. Yoksa takımlıda 2-3 takımın arasında kaldınmı bu değil tank olsa uçururlar. giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dostum konuyu okuyamadım ama sorun 2 türlü oluşuyor.

1. Gfx türü program kullanınca oluyor. Bunun için pubg mobile oyununa uzun bas. Verileri temizle yap. Ayarlar ve haritalar silinecektir.

2. Pc üzerinden emülatör ile mobil cihazda ayarlar eşitlenir. O yüzden mobilde ayarlarını plan 2 veya büyük butonlar üzerinden yapman.

Hocam oyunun dediğin gibi stemizleyip sıfırdan kurdum, haritaları falan indirdim. Şuana kadar yapmadı sorun. Demek ki gfx oyun dosyalarını değiştirmiş ve bozmuş. Gfx kaldırılsa bile oyun değiştirilmiş dosyalar ile oynamaya devam ediyor. Bu da gfx'in neden yasak olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Son düzenleme:
Oyla:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Hocam tekrar teşekkürler. Test edildi onaylandı.

Hocam normalde bütün araçlar dezavantajlı tabi, çok uzaktan bile sesi duyuluyor ve bütün dikkatleri üzerine çekiyor. Nereden bir 7.62 geleceği belli olmaz. :D Fakat bu aracın öyle bir kaç şarjör mermi ile patlamaması bir yerden geçişlerde, alana yetişmede, hatta alan içerisinde bile ajantaj sağlayor tabi dediğin gibi tekli moda. Yoksa takımlıda 2-3 takımın arasında kaldınmı bu değil tank olsa uçururlar. giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam oyunun dediğin gibi stemizleyip sıfırdan kurdum, haritaları falan indirdim. Şuana kadar yapmadı sorun. Demek ki gfx oyun dosyalarını değiştirmiş ve bozmuş. Gfx kaldırılsa bile oyun değiştirilmiş dosyalar ile oynamaya devam ediyor. Bu da gfx'in neden yasak olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oldu.
Rica ederim hocam.Eklersiniz sevinirim ID: Knoxwillage

Oyla:
Üst Alt