Soru Pubg oynayanlar, hangi romu kullanıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan BDrk
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 2K

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Arkadaşlarun hayat hikayesi gibi oldu o yüzden özet geçeyim. Okuyamayacak olanlar için çok temel isteğim arka planda oyunun kapanmaması (Şu an anınfa kapanıyor bir bellek ayarını yanlış yapmış olabilirim.), fps drop olmaması( tüm romlarda kasma olunca jiroskop sensörü takılıyor muhtemelen cihazla alakalı bir sıkıntı), düşük çekirdek hızına rağmen aşırı ısınma vb. yapmayacak bir düzen arıyorum. Romunuz, gfx ayarlarınız ve kernel ayarlarınız nelerdir?
---
Merhaba, ilk olarak cihazı global betada kullandım. Çeşitli sorunlar yüzünden o dönem yeni çıkan miui 8 arayüzlü miui pro romunu kullandım. Çekirdek hızlarını 1670-1593 e çekip termal dosyalarını silerek normalden daha az ısınma ile 60 fps sıkıntısız oynuyordum. Fakat o zamanlar miui proda da çok sıkıntı vardı. En önemli sıkıntı miui tabanlı romlarda oyun arkaplana düştü mü yeniden başlatıyordu. Aosp extended, pixel experince, tüm miui romları, en son bu ay tekrar los15.1 ve syberia 2.2 denedim. Denemediğim rom kalmadı ama bir türlü dikiş tutmadı. Aosp extended ve pixel romlarının üstünden çok zaman geçti. Los15.1e reboot sorunu vardı. Syberiada da çeşitli sorunlar vardı çok deneyimleyemedim. Fakat tek öğrendiğim bu oyun miui romlar ile oynanmıyor. Şu an xiaomi.eu beta kullanıyorum. Rom olarak harika fakat oyun performansı yerlerde. Her oyunda fps drop var.

ozcan0220

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 5s
Konular
16
Arkadaşlarun hayat hikayesi gibi oldu o yüzden özet geçeyim. Okuyamayacak olanlar için çok temel isteğim arka planda oyunun kapanmaması (Şu an anınfa kapanıyor bir bellek ayarını yanlış yapmış olabilirim.), fps drop olmaması( tüm romlarda kasma olunca jiroskop sensörü takılıyor muhtemelen cihazla alakalı bir sıkıntı), düşük çekirdek hızına rağmen aşırı ısınma vb. yapmayacak bir düzen arıyorum. Romunuz, gfx ayarlarınız ve kernel ayarlarınız nelerdir?
---
Merhaba, ilk olarak cihazı global betada kullandım. Çeşitli sorunlar yüzünden o dönem yeni çıkan miui 8 arayüzlü miui pro romunu kullandım. Çekirdek hızlarını 1670-1593 e çekip termal dosyalarını silerek normalden daha az ısınma ile 60 fps sıkıntısız oynuyordum. Fakat o zamanlar miui proda da çok sıkıntı vardı. En önemli sıkıntı miui tabanlı romlarda oyun arkaplana düştü mü yeniden başlatıyordu. Aosp extended, pixel experince, tüm miui romları, en son bu ay tekrar los15.1 ve syberia 2.2 denedim. Denemediğim rom kalmadı ama bir türlü dikiş tutmadı. Aosp extended ve pixel romlarının üstünden çok zaman geçti. Los15.1e reboot sorunu vardı. Syberiada da çeşitli sorunlar vardı çok deneyimleyemedim. Fakat tek öğrendiğim bu oyun miui romlar ile oynanmıyor. Şu an xiaomi.eu beta kullanıyorum. Rom olarak harika fakat oyun performansı yerlerde. Her oyunda fps drop var.

Masik X 1.0 kurulu ayrıca floppy kernel linaro lite.
Kernel Audiutor işlemci hotplug - Lazzy plug performans ayarli.
Gfx tool 1280 px + 60 fps .
Termal dosyalarina dokunmadim.
Sorunsuz - ısınmasız ve batarya performansı çok iyi şekilde oynuyorum.

Oyla:

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
Hocam gfx ban sebebi diye duydum bir bilginiz var mı sizin? Bu arada eu betadayım ben gfx ile Smooth HD 40fps tarzında ayarim

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

g0thic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mrt
Cihazım
Nexus 5
Konular
6
Masik X 1.0 kurulu ayrıca floppy kernel linaro lite.
Kernel Audiutor işlemci hotplug - Lazzy plug performans ayarli.
Gfx tool 1280 px + 60 fps .
Termal dosyalarina dokunmadim.
Sorunsuz - ısınmasız ve batarya performansı çok iyi şekilde oynuyorum.
hocam gfx tool magisk modülü mü yoksa play store uygulamasından mı bahsediyorsunuz

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Cihazım Mi4.
Xiaomi.eu MIUI 9 / 8.4.26 beta. Kurulu şu anda..

Aosip rom

Lineage os

Pubg hiç bi işlem yapmadan Oynadığım da sıkıntı yok. Gayet akıcı bir şekilde oynuyorum.

GL tools ile sahte gpu oluşturup telefonumun desteklemediği hdr moduna kadar açıyorum, hd ve aşırı kare hızıyla gayet akıcı oynuyorum.

Arada çok ısınıyor.. Telefonun üstüne yumurta kırsanız pişer o ayrı

Sadece MIUI tabanlı romlar da çekirdeğe müdahale ediyorum, özel bi fix dosyası ile.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
---
Termal dosyaları silmek nedir tam olarak? Kernel Adiutor gibi uygulamalar ile mi yapıyorsunuz, nasıl oluyor?

Oyla:

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Termal dosyaları silmek nedir tam olarak? Kernel Adiutor gibi uygulamalar ile mi yapıyorsunuz, nasıl oluyor?

Öncelikle önermiyorum. Telefonu ısı karşısında tepkisiz bırakmış oluyorsunuz. Root explorer gibi bir dosya yöneticisi ile sistem klasörleri arasından thermal_engine dosyasını siliyorum. Bu şekilde telefon ısınma karşısında frekans düşürmüyor. Thermal throttling olayının kökten çözümü olsa da içinizi rahat bırakacak bir çözüm değil. Zira böylesine ısınan bir işlemci olaki 2150-1516 mhz de haberiniz olmadan 10 dk dursa en iyi ihtimalle anakart gider diye düşünüyorum.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Öncelikle önermiyorum. Telefonu ısı karşısında tepkisiz bırakmış oluyorsunuz. Root explorer gibi bir dosya yöneticisi ile sistem klasörleri arasından thermal_engine dosyasını siliyorum. Bu şekilde telefon ısınma karşısında frekans düşürmüyor. Thermal throttling olayının kökten çözümü olsa da içinizi rahat bırakacak bir çözüm değil. Zira böylesine ısınan bir işlemci olaki 2150-1516 mhz de haberiniz olmadan 10 dk dursa en iyi ihtimalle anakart gider diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim hocam, heyecan aramayı bırakayım ben

Oyla:

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
11
M6 DA MIUI 10 kullanıyordum kasmaya başlamıştı ilk kurduğum zamanlardaki gibi değildi
bugün 9a döndüm, fabrika ayarlarına döndürdüm telefonu çok fena akıyor oyun
gerçi siz rootlu özelliklerden bahsediyorsunuz benimkisi oynanmamış

Oyla:
Üst Alt