Rom Project Elixir OFFICIAL v1.6 Sweet - Android 12L

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
1645260921037-png.163358

Project Elixir OFFICIAL - Android 12.1 Update

Device: Redmi Note 10 Pro/Max (sweet/sweetin)
Maintainer: zaidkhan0997
Rom Version: 1.6
Build Date: 2022-04-11 23:05:00 UTC

• Depolarımızı Android 12.1'de Tam Yeniden Temellendirin
  • Birleştirilmiş en son Nisan Güvenlik yaması
  • Çağrı kaydedici için destek eklendi
  • Varsayılan olarak CTS Passes ve bankacılık uygulamaları iyi çalışıyor
  • Piksel gibi stok ayarlarına geri dönün
  • Öz: Temizleme ve düzeltmeler
  • 12.1 Rebase Source'da Faceunlock ve Applock Eklendi
  • SystemUIGoogle'dan bağlantı noktası değişiklikleri
  • SystemUIGoogle: Hançer bağımlılıklarını içe aktar
  • satıcı: v1.6 sürümüne geç ve Duvarı güncelle
  • boşluklar: SP2A.220305.013.A3'ten güncelleme
  • Çok daha hızlı genel sistem yanıtı ve animasyon işleme
  • Essence çok fazla değişiklik ve optimizasyon
  • Geliştirilmiş performans ve kararlılık
    • Sisteme Yüz Kilidi Eklendi
    • Sisteme Applocker Eklendi
    • Ayarlar: Yenilenen Ayar sayfası
    • Essence: Gezinme çubuğu düzenini ters çevirme ayarı ekleyin
    • Essence: Para ayarlarının değiştirilmesine izin ver
    • Essence: Siyah tema için geçiş yap
    • Essence: eski tarz mobil veri göstergelerini geri getirin
    • Essence: Sorular ve Temalar Bölümü Ekle
    • Essence: Kilit açma sırasında dalgalanma efektinin devre dışı bırakılmasına izin ver
    • SystemUI: Android 13'ten ilham alan Medya Çıktı Seçici
    • SystemUI: İnternet ve Ekran kaydı için aynı arka plan rengini kullanın
    • SystemUI: Android 12L stili İnternet ve Ekran Kaydı iletişim kutuları
    • Ayarlar: Tam ekran kesme kuvveti uygula
    • Ayarlar: hareket gezinme çubuğunun uzunluğunu değiştirmeye izin ver
    • Ayarlar: Tek çekim otomatik parlaklık için tercih ekleyin
    • Arama çubukları: Arama çubuğunu yeniden tasarlayın
    • SystemUI: Google Lens'i Ekran Görüntüsü Kullanıcı Arayüzüne entegre edin
    • SystemUI: Ekran kaydını uyarla iletişim kutusu, kullanıcı arayüzünü 12'ye değiştirir
    • Ayarlar: Bulanıklaştırma geçişini Görüntüleme seçeneklerine taşıyın.
    • Ayarlar: Bluetooth ve Medya kontrol panelinde bulanıklığı etkinleştir
    • Ayarlar: Ağ ve internet menüsünde eksik simgeler eklendi
    • Ayarlar: VPN yukarı akışlarına izin vermek için etkin nokta ayarı ekleyin
    • PixelProps: Daha fazla Google uygulaması için Pixel 5'i sahte olarak ayarlayın
    • SystemUI: AndroidSystemBlur stili Bulanıklaştırmaları kullanın
    • Ekran kaydı: Daha uzun süre kayıt yapmak için bir seçenek ekleyin
    • Ekran kaydı: Düşük kaliteli bit hızını cihaz başına ölçeklenebilir yapın
    • Ekran kaydı: yanıp sönen durma noktası ve düşük kalite seçenekleri ekleyin
    • Ekran kaydı: yanıp sönen durma noktası ve düşük kalite seçenekleri ekleyin
    • PixelPropsUtils: Daha yeni piksel cihazlarda donanım doğrulamasını atlayın
    • Ekran görüntüsü paylaşma etkinliğindeki düzenleme düğmesini düzeltin
    • Ayarlar: AOSP parmak izi kayıt düzenlerini geri yükleyin
    • AOSP PeakRefreshRatePreferenceController'ı geri yükleyin
    • Samsung S21 FE'den bazı UI seslerini içe aktarın
    • UDFPS BiometricPrompt için gezinme çubuğu ekini kaldırın
    • zygote: S için varsayılan olarak USAP'yi etkinleştirin.
    • baz: ADB bildiriminde USB simgesini göster
    • paneller: Wifi paneli ekle
    • paneller: Mobil Veri Ekle paneli
    • paneller: Bluetooth paneli ekle
    • Ayarlar: Uygulamada geçirilen süre için kodu iyileştirin
    • Ayarlar: Ekstra Karartma özelliğini Ekrana Taşı
    • Essence: UI küçük İyileştirme ve ayarlamalar
    • satıcı: Uygulama başlatıldığında bulanıklığı devre dışı bırakın
    • satıcı: Sistem Sunucusunda Zaman Uyumsuz MTE'yi Devre Dışı Bırakın
    • satıcı: NFC animasyon arka planını düzeltin
    • ven/aosp: v1.5'e geç ve Duvarı güncelle
    • satıcı: görevler: Çekirdek modüllerinin /vendor_dlkm'ye kopyalanmasını destekler.
    • apns: Unifi ekle
    • satıcı: Varsayılan olarak bulanıklığı etkinleştirin.
    • satıcı: yakında: camera_needs_client_info_lib ekleyin
    • kaplama: çekirdek: İlerleme çubuğu arka planı için vurgu rengini kullanın
    • Repainter entegrasyon hizmeti için yapılandırma ekleyin
    • Çok daha hızlı genel sistem yanıtı ve animasyon işleme
    • Cehennem çok fazla değişiklik ve optimizasyon
    • Geliştirilmiş performans ve kararlılık

Son düzenleme:

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Hocam üstünden zaman geçmiş, kimse cevap yazmamış ama bu paylaşım için gerçekten size çok teşekkür ederim. Elinize kolunuza sağlık, burada görmesem böyle bir projenin varlığından haberim bile olmazdı.

Note 10 Pro (Indıa) cihazıma IMEI repair yapıldıktan sonra kamera AI modu çalışmıyordu, gece modu mor çekiyor, normal fotoğraflar dahi yeşil ve cansız çıkıyordu. 1080p60fps videoya bastığım zaman telefon kitleniyordu. Ve bu tüm sürümlerde böyleydi. Kaybedecek bir şey yok mottosu ile MIUI 13 ve 12'nin tüm sürümlerini denedim. Ama sorun hep devam etti. 3-4 farklı modem dosyası ile de denedim ama sonuç aynıydı. IMEI uçmuyor fakat kamera gerçekten berbattı.

Bunun üzerine forumda gezinirken önce Pixel Experience ROM'unu gördüm ve denedim. Evet, sorun bu AOSP ROM'lar ile çözülüyor. IMEI repair sonrası MIUI'da kamera sorunu yaşayan, donma kasma sorunu yaşayan cihaz Pixel Experience'a geçince neredeyse 2 katı hızlandı. Geçişler, uygulama yüklenme ve açılma, kapanma hızları arttı. Aynı zamanda bildiğiniz üzere galiba bu kilidi açılan cihazlar Google Play store üzerinden Netflix uygulamasını indiremiyor. Fakat bu AOSP ROM'larda öyle bir şey yok. İniyor, hatta L1 sertifikasında bile sorun oluşmuyor. MIUI'da iken bazen uçuyor yeniden başlattığımda geliyordu.

Pixel Experience'in tek sorunu ise bataryayı emiyordu resmen. Gece 75 oranında bıraktığım şarjım sabah kalktığımda 32 seviyelerine kadar düşmüştü. Bunun üzerine araştırma yaparken konunuzu buldum ve Project Elixir'i cihazıma yükledim. Aralarında özellik anlamında hiç bir fark yok. Hatta Elixirin artıları var. Xiaomi ses EQ sekmesi, hoparlör temizleme, Pixele göre onlarca kat daha az batarya tüketimi de hediyesi. aptx kodek falan aktif, hiçbir sensörde sorun yok ve batarya tüketimi gerçekten 1 günü fazlası ile çıkartıyor.

En sevdiim tarafı ise arayüzde reklam yok, gereksiz uygulama yok. Playstore harici kişiler mesajlar vs. uygulamalar var. Chrome bile yok. Adamlar o konuda tercihi size bırakmış. Geliştirici seçeneklerinden ise animasyon ölçeklerini 0.5'e çekince cihaz daha da tepkisel oldu ve hızlandı. Google Camera kurarak kamera uygulaması yüklemiş oldum. Ve sonuçlar mükemmel. Hiç bir sorun yok ve tüm modlar, lensler sorunsuz çalışıyor.

Elinize sağlık.

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam üstünden zaman geçmiş, kimse cevap yazmamış ama bu paylaşım için gerçekten size çok teşekkür ederim. Elinize kolunuza sağlık, burada görmesem böyle bir projenin varlığından haberim bile olmazdı.

Note 10 Pro (Indıa) cihazıma IMEI repair yapıldıktan sonra kamera AI modu çalışmıyordu, gece modu mor çekiyor, normal fotoğraflar dahi yeşil ve cansız çıkıyordu. 1080p60fps videoya bastığım zaman telefon kitleniyordu. Ve bu tüm sürümlerde böyleydi. Kaybedecek bir şey yok mottosu ile MIUI 13 ve 12'nin tüm sürümlerini denedim. Ama sorun hep devam etti. 3-4 farklı modem dosyası ile de denedim ama sonuç aynıydı. IMEI uçmuyor fakat kamera gerçekten berbattı.

Bunun üzerine forumda gezinirken önce Pixel Experience ROM'unu gördüm ve denedim. Evet, sorun bu AOSP ROM'lar ile çözülüyor. IMEI repair sonrası MIUI'da kamera sorunu yaşayan, donma kasma sorunu yaşayan cihaz Pixel Experience'a geçince neredeyse 2 katı hızlandı. Geçişler, uygulama yüklenme ve açılma, kapanma hızları arttı. Aynı zamanda bildiğiniz üzere galiba bu kilidi açılan cihazlar Google Play store üzerinden Netflix uygulamasını indiremiyor. Fakat bu AOSP ROM'larda öyle bir şey yok. İniyor, hatta L1 sertifikasında bile sorun oluşmuyor. MIUI'da iken bazen uçuyor yeniden başlattığımda geliyordu.

Pixel Experience'in tek sorunu ise bataryayı emiyordu resmen. Gece 75 oranında bıraktığım şarjım sabah kalktığımda 32 seviyelerine kadar düşmüştü. Bunun üzerine araştırma yaparken konunuzu buldum ve Project Elixir'i cihazıma yükledim. Aralarında özellik anlamında hiç bir fark yok. Hatta Elixirin artıları var. Xiaomi ses EQ sekmesi, hoparlör temizleme, Pixele göre onlarca kat daha az batarya tüketimi de hediyesi. aptx kodek falan aktif, hiçbir sensörde sorun yok ve batarya tüketimi gerçekten 1 günü fazlası ile çıkartıyor.

En sevdiim tarafı ise arayüzde reklam yok, gereksiz uygulama yok. Playstore harici kişiler mesajlar vs. uygulamalar var. Chrome bile yok. Adamlar o konuda tercihi size bırakmış. Geliştirici seçeneklerinden ise animasyon ölçeklerini 0.5'e çekince cihaz daha da tepkisel oldu ve hızlandı. Google Camera kurarak kamera uygulaması yüklemiş oldum. Ve sonuçlar mükemmel. Hiç bir sorun yok ve tüm modlar, lensler sorunsuz çalışıyor.

Elinize sağlık.

Teşekkür ederim yardımcı olabildimse ne mutlu
Evet Project Elixir bir çok konuda başarılı ondan bir fazlası Nusantara Project Rom denemenizi öneririm, kıyaslama açısından 2si tavsiyemdir.

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Teşekkür ederim yardımcı olabildimse ne mutlu
Evet Project Elixir bir çok konuda başarılı ondan bir fazlası Nusantara Project Rom denemenizi öneririm, kıyaslama açısından 2si tavsiyemdir.
Dün Nusantara'yı yükledim hocam, evet iyinin de iyisi dedikleri bu olsa gerek. Aynı sıkıntısız fakat batarya tüketimi inanılmaz. Bir an gerçeği yansıtmıyor diye düşündüm. Bataryayı fulledim yarım saat haber falan okudum Opera üzerinden %1 bile gitmedi bu nasıl olabiliyor? Gerçekten sihir gibi bir şey bu Nusantara. Kameralar sorunsuz.

Netflix cihazı Pixel 6 Pro olarak görüyor. HDR ve L1 aktif. Bankacılık uygulamaları sorunsuz. Arayüzde sıkıntı yok. MIUI'ı artık pek arayacağımı sanmıyorum. Zaten cihaz IMEI'li. Nusantara on numara beş yıldız. Tekrardan sağolun önerileriniz ve paylaşımlarınız için. Elixir'den Nusantaraya geçerken format data yaptım, sonra Install diyerek kurdum, telefon açılışta modem dosyası falan da istemedi direkt açıldı, sorunsuz 4.5G falan her şeyi paşa paşa çalışıyor.

Yine forumda yer alan anx kamera magisk modülünü de kurdum fakat 720p üstü video çekmiyor açık değil. Onun için Google Kameranın sağlam sürümünü 6-7 farklı sürüm ve kaynaktan deneyerek en sorunsuz ve işlevli olanını buldum ve kurdum. 4K 60 fps video seçeneği de aktif fakat denemedim. Şu anda sıkıntısız ve çok güzel, hızlı , az kaynak tüketen ve hızlı bir sistem oldu telefonda.

Birkaç ufak sorun var, mesela telefonu kapatıp yeniden başlattığımda veyahut direkt kapatıp yeniden açtığımda tazeleme oranı 120 Hz.'e geri dönüyor. Ben ayarlardan 60'a sabitliyorum o yeniden başladığında 120'e geliyor.

Aklımda bir diğer soru da acaba çift SIM kart slotuna qcn editleyerek IMEI repair yapılabilir mi? Bunu pek deneyeceğimi sanmıyorum ama yine tilki bir uğradı kafaya sonra gitti. Fazla da kurcalamamak lazım sonuçta :)

Unuttum: Google Fotoğraflar uygulamasında yüksek kaliteli fotoğraf yedekleme de açılıyor, fotoğrafları ve videoları direkt orijinal kalitesinde sınırsızca yedekleyebiliyorum 15 GB alanımdan yemiyor. Dünden beri kullandım, sadece akşam 5 gece 1.40 arası kapalı kaldı telefon o da işyerinde telefon izini yok. İnstagram youtube Netflix vs. kullandım gece 4'e kadar. Daha sonra sabah 10 gibi normal kullanıma döndüm dışarı falan çıktım, uygulamaları kullandım klasik olarak, %78 şarjda hala. Enteresan bir şey benim için. Çok hoşuma gitti bu Nusantara. Herkese önerim, kurup kullanın.

Son düzenleme:

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dün Nusantara'yı yükledim hocam, evet iyinin de iyisi dedikleri bu olsa gerek. Aynı sıkıntısız fakat batarya tüketimi inanılmaz. Bir an gerçeği yansıtmıyor diye düşündüm. Bataryayı fulledim yarım saat haber falan okudum Opera üzerinden %1 bile gitmedi bu nasıl olabiliyor? Gerçekten sihir gibi bir şey bu Nusantara. Kameralar sorunsuz.

Netflix cihazı Pixel 6 Pro olarak görüyor. HDR ve L1 aktif. Bankacılık uygulamaları sorunsuz. Arayüzde sıkıntı yok. MIUI'ı artık pek arayacağımı sanmıyorum. Zaten cihaz IMEI'li. Nusantara on numara beş yıldız. Tekrardan sağolun önerileriniz ve paylaşımlarınız için. Elixir'den Nusantaraya geçerken format data yaptım, sonra Install diyerek kurdum, telefon açılışta modem dosyası falan da istemedi direkt açıldı, sorunsuz 4.5G falan her şeyi paşa paşa çalışıyor.

Yine forumda yer alan anx kamera magisk modülünü de kurdum fakat 720p üstü video çekmiyor açık değil. Onun için Google Kameranın sağlam sürümünü 6-7 farklı sürüm ve kaynaktan deneyerek en sorunsuz ve işlevli olanını buldum ve kurdum. 4K 60 fps video seçeneği de aktif fakat denemedim. Şu anda sıkıntısız ve çok güzel, hızlı , az kaynak tüketen ve hızlı bir sistem oldu telefonda.

Birkaç ufak sorun var, mesela telefonu kapatıp yeniden başlattığımda veyahut direkt kapatıp yeniden açtığımda tazeleme oranı 120 Hz.'e geri dönüyor. Ben ayarlardan 60'a sabitliyorum o yeniden başladığında 120'e geliyor.

Aklımda bir diğer soru da acaba çift SIM kart slotuna qcn editleyerek IMEI repair yapılabilir mi? Bunu pek deneyeceğimi sanmıyorum ama yine tilki bir uğradı kafaya sonra gitti. Fazla da kurcalamamak lazım sonuçta :)

Unuttum: Google Fotoğraflar uygulamasında yüksek kaliteli fotoğraf yedekleme de açılıyor, fotoğrafları ve videoları direkt orijinal kalitesinde sınırsızca yedekleyebiliyorum 15 GB alanımdan yemiyor. Dünden beri kullandım, sadece akşam 5 gece 1.40 arası kapalı kaldı telefon o da işyerinde telefon izini yok. İnstagram youtube Netflix vs. kullandım gece 4'e kadar. Daha sonra sabah 10 gibi normal kullanıma döndüm dışarı falan çıktım, uygulamaları kullandım klasik olarak, %78 şarjda hala. Enteresan bir şey benim için. Çok hoşuma gitti bu Nusantara. Herkese önerim, kurup kullanın.

Hocam Geliştirici arkadaşım BayerischeMotorenWerke ile bu rom en iyi şekilde nasıl çalışır sorusuna cevap aradık, kullanıcı için onlarca test yaptık sadece gerekli app'ler ile en iyi verimi almak için hiçbir şeyden kaçınmadık bir çok kernel denedik sleepy, vantom, sigma ve epsilon gibi, ekran kapandığı an rom otomatik olarak uyku moduna geçiyor, yeni sürüme miui kamerayı ekledik mayıs güvenlik yaması ile miui kamerada eklenmiş olacak, sorunsuz ve sağlıklı güle güle kullanın... yeni sürüm Nusantara Rom'da görüşmek üzere...

Son düzenleme:
Üst Alt