Yardım Power Entegresi arızalı

thewhitewolf89

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suleyman
Cihazım
moto g
Konular
4
Cümleten s.a. üç yıldır severek kullandığım note 5 pro cihazımın power entegresi arızalandı. Telefonun bataryası üç dört günde doluyor, bazen şarj yapmıyor. Sormak istediğim bu power entegresinin kodunu falan nasıl bileceğiz, telefondan çok memnun olduğum için yaptırıp kullanmaya devam edeceğim, telefoncu 150 tl zaten aldı yaptım dedi, ama malsef yapamadı, bayramdan sonra tekrar getir halledeyim dedi. internette bitane buldum

Power Entegresi Ic Qualcomm Pm660|TP-15985​

Bu uyumlu mu acaba, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Hadrics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi 9
Meslek
Öğrenci
Konular
3
İlk defa böyle bir sorun görüyorum. Allah yardımcın olsun dostum.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
24
Bikac telefoncuya daha mı gostersen tam net sorunu bulmak ıcın ılk defa boyle bır sorun duydum sarj yerı falan olsa anlıycam

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Bu entegrenin uyumu ile ilgili en doğru sonuç telefonun anakartındaki entegre üzeri okunarak alınabilir. İnternetteki entegrelere bakılınca evet note 5 pro modelinde PM660 entegre kullanılmış görünüyor ama yurtdışı kaynaklarda 001-01 kodlu olan entegre bu telefona uyumlu görünüyor. Aliexpresste gayet uygun fiyata satışlarını da gördüm şahsen. Note 5 pro power IC yazarak ya da PM660 001-01 power IC yazarak Google üzerinde aratıp bilgi alabilirsiniz. YouTubeda değişim videoları dahi mevcut merak ederseniz. Ayrıca birkaç videoda şuna denk geldim ki slow charge adı altında entegre çevresindeki dirençleri değiştirerek ya da çeşitli uygulamalar ile sorunu çözdüklerinden bahsediyorlar. Umarım sorununuza yardımı olur bu bilgilerin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bahsettiğiniz yavaş ve uzun sürede şarj olma durumu Samsung bir telefonda başıma gelmişti. Batarya vs değiştirdim ancak çözüm olmadı. En sonunda şarj girişinin değiştirilmesi ile sorun çözüldü. Bunu da sizin sorununuzla benzerlik gösterdiği için paylaşmak istedim.

engintunbel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
Cümleten s.a. üç yıldır severek kullandığım note 5 pro cihazımın power entegresi arızalandı. Telefonun bataryası üç dört günde doluyor, bazen şarj yapmıyor. Sormak istediğim bu power entegresinin kodunu falan nasıl bileceğiz, telefondan çok memnun olduğum için yaptırıp kullanmaya devam edeceğim, telefoncu 150 tl zaten aldı yaptım dedi, ama malsef yapamadı, bayramdan sonra tekrar getir halledeyim dedi. internette bitane buldum

Power Entegresi Ic Qualcomm Pm660|TP-15985​

Bu uyumlu mu acaba, bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Sorunu çözebildiniz mi acaba, aynı problem bende de var da.

Üst Alt