Haber Popüler Klavye Uygulaması SwiftKey, Yeni İsmiyle Google Play Store'da Yayınlandı

Android işletim sistemi çıktığından bu yana üçüncü parti klavye uygulamaları da hep bizimle oldu ancak bu uygulamalar arasında yer alan SwiftKey, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Microsoft, başarılı klavye uygulamasını 2016 yılında 250 milyon dolara satın almıştı.

Microsoft, SwiftKey’i satın almış olsa da uygulamada bugüne kadar çok büyük değişiklikler yapmamıştı. Şirket, klavye uygulamasına yalnızca Bing arama motorunu entegre etmiş, Ayarlar kısmına Microsoft logosu yerleştirmiş ve Microsoft hesabı entegrasyonu getirmişti ancak son güncellemeyle SwiftKey’in ismi tamamen değişti.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2016 yılından bu yana Microsoft’un elinde bulunan SwiftKey uygulaması, yeni güncellemeyle birlikte yeni bir isme kavuştu. Uygulama, artık Microsoft SwiftKey adıyla Google Play Store’daki yerini aldı. Uygulamanın ismi değişse de içeriği orijinal klavye uygulamasıyla aynı kaldı.

Bununla birlikte uygulamanın logosunda da değişikliğe gidildi. Logo, artık yeşilden koyu maviye giden bir renk yerine açık maviden koyu maviye giden bir renk temasına sahip oldu. Tabii uygulamanın yeni ismi ve logosu, SwiftKey’in içinde değişmesi gereken her yerde de değişti.

Yeni güncellemeyle birlikte uygulama birkaç yeniliğe de kavuştu. Güncellemeye dair yayınlanan sürüm notlarında ad değişikliğiyle birlikte uygulamanın Emoji 12.0 desteğine de kavuştuğu paylaşıldı. Böylece Microsoft SwiftKey, yeni emojileri bünyesine kattı.

Microsoft SwiftKey’in Emoji 12.0 desteğiyle birlikte gelen yeni emojileri kullanmak için SwiftKey’in emoji panelini açmanız yeterli ancak yeni emojileri görmek için cihazınızın Android 10 işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Microsoft SwiftKey’i aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz.

Kaynak -

Moderatör tarafında düzenlendi:

mcakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 10S
Konular
43
Seçtim ama yine aynı. 2 nci resimdeki simge çıkıyor devamlı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-26-16-59-52-888_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-26-16-59-52-888_com.android.settings.jpg
    182 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200526_170119.jpg
    IMG_20200526_170119.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 17

Caner19

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Redmi note 8
Konular
6
Seçtim ama yine aynı. 2 nci resimdeki simge çıkıyor devamlı.
Ağzımi bozacaktim bozmayayim bendede galeride oluyordu mi video seciyorum ama yok abi galeri kendi icinde videolari açıyor videolar donuyor ses arkadan geliyor sarma sıkıntı falan oluyordu bende mecbur 3.part galeri uygulamasi kurdum, cihazda birsey seçtiğin gecerli uygulamayı devre dışı bırakıyor bende cozemedim onu varsa çözen herkesin isine yarayabilir size

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Android işletim sistemi çıktığından bu yana üçüncü parti klavye uygulamaları da hep bizimle oldu ancak bu uygulamalar arasında yer alan SwiftKey, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Microsoft, başarılı klavye uygulamasını 2016 yılında 250 milyon dolara satın almıştı.

Microsoft, SwiftKey’i satın almış olsa da uygulamada bugüne kadar çok büyük değişiklikler yapmamıştı. Şirket, klavye uygulamasına yalnızca Bing arama motorunu entegre etmiş, Ayarlar kısmına Microsoft logosu yerleştirmiş ve Microsoft hesabı entegrasyonu getirmişti ancak son güncellemeyle SwiftKey’in ismi tamamen değişti.

2016 yılından bu yana Microsoft’un elinde bulunan SwiftKey uygulaması, yeni güncellemeyle birlikte yeni bir isme kavuştu. Uygulama, artık Microsoft SwiftKey adıyla Google Play Store’daki yerini aldı. Uygulamanın ismi değişse de içeriği orijinal klavye uygulamasıyla aynı kaldı.

Bununla birlikte uygulamanın logosunda da değişikliğe gidildi. Logo, artık yeşilden koyu maviye giden bir renk yerine açık maviden koyu maviye giden bir renk temasına sahip oldu. Tabii uygulamanın yeni ismi ve logosu, SwiftKey’in içinde değişmesi gereken her yerde de değişti.

Yeni güncellemeyle birlikte uygulama birkaç yeniliğe de kavuştu. Güncellemeye dair yayınlanan sürüm notlarında ad değişikliğiyle birlikte uygulamanın Emoji 12.0 desteğine de kavuştuğu paylaşıldı. Böylece Microsoft SwiftKey, yeni emojileri bünyesine kattı.

Microsoft SwiftKey’in Emoji 12.0 desteğiyle birlikte gelen yeni emojileri kullanmak için SwiftKey’in emoji panelini açmanız yeterli ancak yeni emojileri görmek için cihazınızın Android 10 işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Microsoft SwiftKey’i aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz.

Kaynak -
Elinize sağlık hocam, yaklaşık 2013 ten beri beğenerek kullanıyorum bu klavyeyi.

Mentraxmus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
K20 Pro
Konular
6
Microsoft tan nefret ediyorum. İnşallah bozmazlar

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Sırf nokta koyduktan sonra otomatik boşluk bırakmıyor diye google klavyeye gıcık olup bunu kurmuştum yıllar önce, şimdi vazgeçilmez oldu :) üstelik hesap girişi ile de hangi telefona kurarsanız kurun sizi hatırlıyor, eklediğiniz kelimeleri falan unutmuyor.

Ha bu arada geçen baktım, google klavye hala aynı, noktadan sonra birleşik kalıyor :)

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Microsoft tan nefret ediyorum. İnşallah bozmazlar
yanlış hatırlamıyorsam 2015 yada 2016 yılında satın aldı zaten microsoft swiftkey'i ancak daha yeni isim değişikliğine gittiler. klavye çok güzel ancak gboarddaki bazı kolaylıklar bunda yok.

Üst Alt