Çözüldü Pocophone F1 Genel Sorunları

cihaterenbilisik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihat Eren B
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4
" Selam aleykum. Pocophone F1 cihazimi en son surume güncelledigimden beri cihazın 4000 mah bataryası çok hızlı biter oldu. Çentiği kapatma kaldırıldı. Onun dışında telefon hd videolari widevine L1 desteği olmadığından iyi göstermiyor bu telefona acilen bu güncelleme gelmesi gerek ve kameradan da bir problemim var ki elini titretmesende bulanık çekiyor birazcık. Ve telefonun dxomark puanı 92 olmasına rağmen xiaomi yöneticileri lütfen eksikleri bir an önce kapatin.. Ve boyle bir telefonda 60 FPS video çekememek çok büyük bir acizlik. Telefona hem 4k da hem de 1080p de 60 FPS ayarı gelmesi gerek. Ve de video kayıt sırasında sesi düşük kayıt ediyor bu da bir eksisi. Fakat ses kaydedici yuksek bir şekilde ses kayıt yapıyor. Telefonun sesinde, kamerasında küçük rötuşlar da yapılması gerekiyor. Bilin isterim. Bir an önce tüm peoblemleri kaldıracak bir güncelleme bekliyoruz. Selametle. "

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Öyle bir yazmışsınız ki size özel rom yapmalarını isteseniz daha kibar olurdu.öncelikle çoğu probleminiz global beta sürümlerinde giderilmiş bulunmakta global sürümede yakın zamanda gelicektir.Beklemek istemiyorsanız beta sürüme geçebilirsiniz.Hard reset ile temiz kurulum yapmanız batarya probleminizide gidericektir.

Selametle.

cihaterenbilisik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihat Eren B
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4
Öyle bir yazmışsınız ki size özel rom yapmalarını isteseniz daha kibar olurdu.öncelikle çoğu probleminiz global beta sürümlerinde giderilmiş bulunmakta global sürümede yakın zamanda gelicektir.Beklemek istemiyorsanız beta sürüme geçebilirsiniz.Hard reset ile temiz kurulum yapmanız batarya probleminizide gidericektir.

Selametle.

Öncelikle saldırır gibi yazmanıza gerek yoktu.. Kullanıcılar özgürce şikayetlerini beyan edebilirler. 4000 milyara yakin para verip telefon alıp sorunlari ile karşılaşınca insan pek iyi hissetmiyor. Peki bu dediğiniz düzeltmeler ne zaman gelecek telefona? Merak ediyorum?

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Öncelikle saldırır gibi yazmanıza gerek yoktu.. Kullanıcılar özgürce şikayetlerini beyan edebilirler. 4000 milyara yakin para verip telefon alıp sorunlari ile karşılaşınca insan pek iyi hissetmiyor. Peki bu dediğiniz düzeltmeler ne zaman gelecek telefona? Merak ediyorum?
Saldırır gibi yazmadım , siz saldırır gibi konu açmışsınız açıkcası.Bir diğer konu burası xiaomi türkiye destek forumu yani buraya yazdınız diye güncellemeye sorunlar eklenicek değil bunun için direk xiaomi ye bildirimde bulunabilirsiniz.

Bir diğer sorunuza gelicek olursak betaya her hafta güncelleme gelir global sürümede ortalama ayda bir güncelleme gelir.

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Bende hep bu duyduklarım yüzünden telefonu bir süredir güncellemiyorum. Şuan android 8.1 miui 10.0.4.0'dayım. 10.2.2 sürümündede 10.2.3 sürümündede bu batarya performansı hakkında çok sorun yaşayan gördüm bende emin olduğum bir güncelleme olana kadar güncellememe kararı aldım. İlk defa Xiaomi telefon kullanıyorum ve gerek Pocophone F1 gerek Mi8 kullananların geneli sorun yaşıyor. Xiaomi bu güncelleme işini bence beceremiyor. 1-2 tane yeni özellik ekliyor bi bakıyorsun pil performansı vasatlaşmış ha bazende bakıyorsun özellik eklemek yerine dahada kötü yapıyor (örneğin çentik ayarı). Telefonu güncellemediğim için kaybettiğim tek şey gcam diğer türlü her türlü kazançta görüyorum. Xiaomi bu ay sonuna kadar bir güncelleme yayınlayacak ve Widevine L1 ve 4K 60 FPS desteği gelecek. Hatta bir arkadaşın paylaşımında görmüştüm bu 10.2.3 güncellemesinin notlarında Fix Battery drain yazıyordu yani denilene göre batarya ile ilgilide uğraşmışlar. Durum çok kötü ise hard reset atarak batarya performansını biraz daha iyileştirebilirsiniz

cihaterenbilisik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihat Eren B
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4
" Öncelikle belirtmek isterim ki; ben eksikleri yazdım. Ve düzeltilmesi gereken ve eklenmesi gereken şeyleri. Elimde global 128ROM/6RAM olan versiyon var Pocophone F1'in. Amacım başka bir sey değildi. Öyle yani .. Allaha emanet

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
" Selam aleykum. Pocophone F1 cihazimi en son surume güncelledigimden beri cihazın 4000 mah bataryası çok hızlı biter oldu. Çentiği kapatma kaldırıldı. Onun dışında telefon hd videolari widevine L1 desteği olmadığından iyi göstermiyor bu telefona acilen bu güncelleme gelmesi gerek ve kameradan da bir problemim var ki elini titretmesende bulanık çekiyor birazcık. Ve telefonun dxomark puanı 92 olmasına rağmen xiaomi yöneticileri lütfen eksikleri bir an önce kapatin.. Ve boyle bir telefonda 60 FPS video çekememek çok büyük bir acizlik. Telefona hem 4k da hem de 1080p de 60 FPS ayarı gelmesi gerek. Ve de video kayıt sırasında sesi düşük kayıt ediyor bu da bir eksisi. Fakat ses kaydedici yuksek bir şekilde ses kayıt yapıyor. Telefonun sesinde, kamerasında küçük rötuşlar da yapılması gerekiyor. Bilin isterim. Bir an önce tüm peoblemleri kaldıracak bir güncelleme bekliyoruz. Selametle. "

Öncelikle Aleyküm Selam .

Mr. Story Hocamında belirttiği gibi Pocophone F1 10.2.2.0 Güncellemesi sonrasında Mükemmel derecede olan Şarj ömründe ufak tefek düşüşler yaşandı.
Kimi kullanıcılar güncelleme sonrası Fabrika Ayarlayına Dönerek veya Hard Reset atarak sorunlarını ortadan kaldırdığı gibi kimi azınlıktaki kullanıcılar ise sorunun devam etmesinden şikayetçiler.

Cihazınıza Güncelleme geldiğinde hemen güncellemeyi yüklememenizi ,
Yükleyen kişilerin yorum ve deneyimlerini gerek Forumumuzdan Gerek ise diğer platformlardan takip etmenizi ve değerlendirmenizi,
Bunun ardından aklınıza yatıyor ise güncelleştirmeyi cihazınıza yüklemenizi tavsiye ederim.

Her güncellemeden sonra ise Yedek alıp , Fabrika Ayarlarına Dönmeniz veya Hard Reset işlemi yapmanız ,
Aldığınız güncellemeyi cihazınızda En optimize şekilde kullanmanıza olanak sağlar.

Ayrıca 10.2.3.0 Güncellemesi içeriği ise açıklanan bilgilere göre sadece Android güvenlik paketini içeriyor. Yani cihaz üzerinde pek bir etki oluşturmadı.

Haber - Pocophone F1 10.2.3.0 Güncellemesi Dağıtımı Başladı Konusunda belirttiğim üzere

Pocophone Global Yöneticisi ,
yayınladığı tweet ile 4K 60 Fps Video Çekimi desteğinin Beta sürümü kullanıcılarına dağıtılmaya başlandığını ve de Beta testi sonrasında Stabil sürüme bu desteğin sağlanacağını belirtti.
Widevine L1 desteğininde 4K 60 Fps desteğinin sağlanacağı güncelleme ile kullanıcılara sunulacağını tahmin ediyoruz.

4K 60 Fps Video Çekimi ve de Widevine L1 desteği şuanda Beta sürümü kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Beta testi sonrasında Büyük ihtimalle Önümüzdeki 2-4 Hafta arasında Stabil Sürüme gelecek güncelleme ile çoğu sorun çözüme kavuşacak.

Kamera için belirttiğiniz
kameradan da bir problemim var ki elini titretmesende bulanık çekiyor birazcık
Bu durum Pocophone F1 'in OIS ( Optik Görüntü Sabitleyici ) Desteğine sahip olmamasından kaynaklıdır. Her ne kadar cihazda EIS ( Elektronik(Yazılımsal) Görüntü Sabitleyici ) desteğine sahip olsada , Sabit bir pozisyonda çekilmeyen Fotoğraflarda netlikte kayıplar yaşanabiliyor. Lakin Sabit ve de Sarsmadan çekilen fotoğraflarda çok iyi işler çıkarılabiliyor.

Ayrıca Pocophone F1 Altındaki konuları inceleyerek Güncel Durumu takip edebilirsiniz :)

Umarım Aklınıza takılanlara cevap verebilmişimdir.
Sağlıcakla kalın :)

cihaterenbilisik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihat Eren B
Cihazım
Pocophone F1
Konular
4

Mr. Story Hocamında belirttiği gibi Pocophone F1 10.2.2.0 Güncellemesi sonrasında Mükemmel derecede olan Şarj ömründe ufak tefek düşüşler yaşandı.
Kimi kullanıcılar güncelleme sonrası Fabrika Ayarlayına Dönerek veya Hard Reset atarak sorunlarını ortadan kaldırdığı gibi kimi azınlıktaki kullanıcılar ise sorunun devam etmesinden şikayetçiler.

Yükleyen kişilerin yorum ve deneyimlerini gerek Forumumuzdan Gerek ise diğer platformlardan takip etmenizi ve değerlendirmenizi,
Bunun ardından aklınıza yatıyor ise güncelleştirmeyi cihazınıza yüklemenizi tavsiye ederim.

Her güncellemeden sonra ise Yedek alıp , Fabrika Ayarlarına Dönmeniz veya Hard Reset işlemi yapmanız ,
Aldığınız güncellemeyi cihazınızda En optimize şekilde kullanmanıza olanak sağlar.

Ayrıca 10.2.3.0 Güncellemesi içeriği ise açıklanan bilgilere göre sadece Android güvenlik paketini içeriyor. Yani cihaz üzerinde pek bir etki oluşturmadı.

Haber - Pocophone F1 10.2.3.0 Güncellemesi Dağıtımı Başladı Konusunda belirttiğim üzere

4K 60 Fps Video Çekimi ve de Widevine L1 desteği şuanda Beta sürümü kullanıcılarına dağıtılmaya başladı. Beta testi sonrasında Büyük ihtimalle Önümüzdeki 2-4 Hafta arasında Stabil Sürüme gelecek güncelleme ile çoğu sorun çözüme kavuşacak.

Bu durum Pocophone F1 'in OIS ( Optik Görüntü Sabitleyici ) Desteğine sahip olmamasından kaynaklıdır. Her ne kadar cihazda EIS ( Elektronik(Yazılımsal) Görüntü Sabitleyici ) desteğine sahip olsada , Sabit bir pozisyonda çekilmeyen Fotoğraflarda netlikte kayıplar yaşanabiliyor. Lakin Sabit ve de Sarsmadan çekilen fotoğraflarda çok iyi işler çıkarılabiliyor.

Ayrıca Pocophone F1 Altındaki konuları inceleyerek Güncel Durumu takip edebilirsiniz :)

Gerçekten teşekkür ederim. Aklimdaki çoğu şeye cevap verdiniz umarım bu ay içerisinde güncelleme gelir.

Drxx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okyay
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Konular
1

Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ,
bu güncelleme adımları için bir rehber hazırlasanız sizin kendi uyguladığınız nasıl mesela ,
bende sizin dediğiniz gibi yapmaya çalışıyorum güncelleme geldikten sonra yorumları okuyup 1-2 gün bekleyip öyle yapıyorum ama yedek alma konusu ne ile alalım ve mesala twrp ile komple bir yedek alıp onu mu saklasak yoksa miui yedeği yeterli olur mu teşekkürler

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ,
bu güncelleme adımları için bir rehber hazırlasanız sizin kendi uyguladığınız nasıl mesela ,
bende sizin dediğiniz gibi yapmaya çalışıyorum güncelleme geldikten sonra yorumları okuyup 1-2 gün bekleyip öyle yapıyorum ama yedek alma konusu ne ile alalım ve mesala twrp ile komple bir yedek alıp onu mu saklasak yoksa miui yedeği yeterli olur mu teşekkürler
Yedeğinizi Mi Cloud , Google Drive veya Manuel olarak bilgisayar vasıtası ile alabilirsiniz.
Ben Mi Cloud ve Bilgisayar yolunu kullanıyorum hocam.

Güncelleme konusunda ise aynen aşağıdaki adımları izliyorum. Tek bir platform ile yetinmeden gerek yabancı gerek ise yerli platformlarda araştırma yaparak Genel durum hakkında bilgi ediniyorum.
Ardından ise kafamda tartıp buna göre karar veriyorum.
Güncelleme yaptıktan sonra ise cihazımı sıfırlayarak aldığım güncellemeyi en optimize şekilde kullanıyorum.

Üst Alt