Yardım Pocophone f1 4g + sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Türk Telekom veya BTK ile iletişim kurmanız durumunda yardımcı olabileceklerini düşünüyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Türk Telekom veya BTK ile iletişim kurmanız durumunda yardımcı olabileceklerini düşünüyorum :)
Eğer Türk Telekom desteği veremediğini söylüyor ise iletişim kurmanız gereken tek mecra BTK olmalıdır. IMEI Kayıtlı telefonunuzun telekomünikasyon şirketleri tarafından görülememesi sorununu çözebilecek mecra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumudur.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:

dnzmhr11

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Deniz
Cihazım
Pocophone f1

Eğer Türk Telekom desteği veremediğini söylüyor ise iletişim kurmanız gereken tek mecra BTK olmalıdır. IMEI Kayıtlı telefonunuzun telekomünikasyon şirketleri tarafından görülememesi sorununu çözebilecek mecra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumudur.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
BTK yı aradım onlar kayıtlı olduğunu ve sorun olmadığını söylüyorlar ben turkcell de kullandım onda 4.5 g kendiliğinden açılmıştı yardımcı olursanız sevinirim

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
BTK yı aradım onlar kayıtlı olduğunu ve sorun olmadığını söylüyorlar ben turkcell de kullandım onda 4.5 g kendiliğinden açılmıştı yardımcı olursanız sevinirim
Kişisel olarak yardımcı olmam için bilgi sahibi olmam gerek . Maalesef bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim ve sizi yanlış yönlendirmek istemem.
Lakin eğer BTK bir sorun olmadığını dile getiriyor, Turkcell kullandığınızda bir sıkıntı olmadığını belirtiyorsanız, sorunun tek muhattabı olarak Türk Telekom gözüküyor.
Anlattıklarınıza göre sorun telefon veya BTK dan değil, Türk Telekom dan kaynaklanıyor gibi gözüküyor.
Bu durumda sorunu Türk Telekom la çözmeniz , çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunmanız veya Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek almanız gerekiyor.
Size en fazla bu kadar yardımcı olabiliyorum. Kusura bakmayın :(

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Furkan Ali
Cihazım
Redmi 5 plus
Hattınızı 4.5g destekleyen başka bir telefona takıp 4.5G yazıp 5555 e göndermeyi denediniz mi?

dnzmhr11

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Deniz
Cihazım
Pocophone f1
Hattınızı 4.5g destekleyen başka bir telefona takıp 4.5G yazıp 5555 e göndermeyi denediniz mi?
Denedim ama yine olmadı teşekkürler

Türk Telekom pocophone f1 global sürümlü ımeı kayıtlı telefonumu sistem üzerinden göremiyor bu yüzden bana 4.5 g desteği veremiyorlar ne yapmalıyım
Arkadaşlar yok mu hattı türk telekom olan pocophone kullanıcısı 4.5g kullananan bana resim atabilir misiniz

iquique

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
soner
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Mühendis
Denedim ama yine olmadı teşekkürler

Arkadaşlar yok mu hattı türk telekom olan pocophone kullanıcısı 4.5g kullananan bana resim atabilir misiniz
benim hattım TT, telefonu bugün aldım ama henüz sim kart takmadım. yarın kartı takıp sana haber veririm.

Blackndark

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Caner
Cihazım
Pocophone f1
Valla bende tt var pocophone nda 4g yazıyor 4.5 g yazmıyor anlamadım çözemedimde

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Valla bende tt var pocophone nda 4g yazıyor 4.5 g yazmıyor anlamadım çözemedimde
Ben Vodafone Babam ise Turkcell li , İkimizde de Pocophone F1 var ve İki cihazda da 4G yazıyor ve bu telefonun standartı yani normali. Anormal bir durum yok diyr düşünüyorum hocam :)

Blackndark

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Caner
Cihazım
Pocophone f1
Eyvallah dostum içim rahatladı bide bildirim sorunu çözersem dahada uğraşmam telefonla .) Bildirim ikonları 3 5 saniye gösterip kayboluyor sürekli kalmıyor sendede öylemi

Böyle sabit görünmüyor ikonlar

Son düzenleme:

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Biz ne yapacağız volte de yazmıyor yokmu bu konuda bilgisi olan
Kişisel olarak yardımcı olmam için bilgi sahibi olmam gerek . Maalesef bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim ve sizi yanlış yönlendirmek istemem.
Lakin eğer BTK bir sorun olmadığını dile getiriyor, Turkcell kullandığınızda bir sıkıntı olmadığını belirtiyorsanız, sorunun tek muhattabı olarak Türk Telekom gözüküyor.
Anlattıklarınıza göre sorun telefon veya BTK dan değil, Türk Telekom dan kaynaklanıyor gibi gözüküyor.
Bu durumda sorunu Türk Telekom la çözmeniz , çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunmanız veya Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek almanız gerekiyor.
Size en fazla bu kadar yardımcı olabiliyorum. Kusura bakmayın :(
Sorunu Türk Telekom la çözmeniz , çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunmanız veya Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek almanız gerekiyor.
Kısaca sonuna kadar zorlayın. Sizinle görüşen kişilerin teknik bilgileri zayıf olduğunu ve hizmet veremiyoruz diyip kestirip attıklarını düşünüyorum.
Dediğim gibi sonuna kadar gitmeniz şahsi fikrimce size sorunun çözümünü getirecektir.

Eyvallah dostum içim rahatladı bide bildirim sorunu çözersem dahada uğraşmam telefonla .) Bildirim ikonları 3 5 saniye gösterip kayboluyor sürekli kalmıyor sendede öylemi

Böyle sabit görünmüyor ikonlar
Kilit ekranında sabit bildirimler görünüyor lakin Ana ekranda durum sendeki gibi.
Sebebi ise Telefonun sol üst köşesi saat için ayrılmış bölme olduğundan bildirimler kısa süreli orada gösterilip ardından yeniden saat gösteriliyor. İlerleyen güncellemelerle bu sorunu çözerler mi bir fikrim yok.
Lakin kilit ekranında görünmesi benim için yeterli oluyor :)

dnzmhr11

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Deniz
Cihazım
Pocophone f1
Ben Vodafone Babam ise Turkcell li , İkimizde de Pocophone F1 var ve İki cihazda da 4G yazıyor ve bu telefonun standartı yani normali. Anormal bir durum yok diyr düşünüyorum hocam :)
Ben turkcell kullandım 4g + yazıyordu bunlarda ise yazmıyor sorun bu kadar basit olsa çözülürdü zaten yani türk telekom bizim telefonumuzu görmüyor bu yüzdende cihaz 4.5 g desteği alamıyor

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Ben turkcell kullandım 4g + yazıyordu bunlarda ise yazmıyor sorun bu kadar basit olsa çözülürdü zaten yani türk telekom bizim telefonumuzu görmüyor bu yüzdende cihaz 4.5 g desteği alamıyor
Ben sizin sorununuzun bu olduğunu belirtmedim , arkadaş (Blackndark) yukarıda 4G yazınca 4.5 G hizmeti alamadığını düşünmüş. Bu mesajım onun içindi zaten alıntıladığım mesajda kendisine ait.

Size tek ve şiddetli önerim
Sorunu Türk Telekom la çözmeniz , çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunmanız veya Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek almanız gerekiyor.
Kısaca sonuna kadar zorlayın. Sizinle görüşen kişilerin teknik bilgileri zayıf olduğunu ve hizmet veremiyoruz diyip kestirip attıklarını düşünüyorum.
Dediğim gibi sonuna kadar gitmeniz şahsi fikrimce size sorunun çözümünü getirecektir.

dnzmhr11

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Deniz
Cihazım
Pocophone f1
Ben sizin sorununuzun bu olduğunu belirtmedim , arkadaş (Blackndark) yukarıda 4G yazınca 4.5 G hizmeti alamadığını düşünmüş. Bu mesajım onun içindi zaten alıntıladığım mesajda kendisine ait.

Size tek ve şiddetli önerim
Zaten 4.5 g desteği alamıyor bu yüzden çok yavaş internet

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Zaten 4.5 g desteği alamıyor bu yüzden çok yavaş internet
Tamam işte hocam Turkcell de böyle bir sorun yaşamadığınızı ve BTK da telefonunuzun durumu ile ilgili bir sorun olmadığını belirttiklerini ifade ettiğinizden sorununuz Türk Telekom ile ilgili olduğu sonucu ortaya çıkıyor .
Size dediğim gibi , görüştüğünüz kişi yeterli teknik bilgiye sahip olmadığından hizmet veremiyoruz diyip kestirip attığını düşünüyorum.
Bundan ötürü size şiddetli ve tek tavsiyem şudur :
Sorunu Türk Telekom la çözmeniz ,
Eğer Çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunmanız veya
Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek almanız gerekiyor.

iquique

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
soner
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Mühendis
dnzmhr11

dostum sim kartı taktım. bende 4G yazıyor. Kilit ekranında ise AVEA yazıyor.

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
dnzmhr11

dostum sim kartı taktım. bende 4G yazıyor. Kilit ekranında ise AVEA yazıyor.
Olması gereken bu zaten hocam.
dnzmhr11 'in Türk Telekom ile görüşmesi
Eğer Çağrı merkezi yardımcı olamıyorsa daha üst mevkideki kişilerle görüşme talebinde bulunması veya
Türk Telekom İl/İlçe Müdürlüklerine giderek teknik destek alması gerekiyor.
Yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kişilerin azizliğine uğradığını düşünüyorum :/

Atmaca.1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Cagri
Cihazım
Pocophone f1
Sıkıntıyı yaşayan arkadaş Cimer e yani cumhur başkanlığı şikayet hattına veya internetten şikayette bulunursa türk Telekom konuya çözüm bulur yoksa işi çok zor

Atmaca.1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Cagri
Cihazım
Pocophone f1
Birde ek olarak kendi deneyimimi ekleyeyim Vodafone'da 4.5G yazmiyor 4G yazıyor fakat 4.5G yı destekliyor kullanıyorum Vodafone HD ses ve vowifi özellikleri kullanılabiliyor önemli olan ne yazdığı değil hizmeti alıyor olmamiz

dnzmhr11

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Deniz
Cihazım
Pocophone f1
Birde ek olarak kendi deneyimimi ekleyeyim Vodafone'da 4.5G yazmiyor 4G yazıyor fakat 4.5G yı destekliyor kullanıyorum Vodafone HD ses ve vowifi özellikleri kullanılabiliyor önemli olan ne yazdığı değil hizmeti alıyor olmamiz
İşte bizde o hizmetler yok türk telekomda var ama biz kullanamıyoruz burdada pocoya kalıyor suç

Sıkıntıyı yaşayan arkadaş Cimer e yani cumhur başkanlığı şikayet hattına veya internetten şikayette bulunursa türk Telekom konuya çözüm bulur yoksa işi çok zor
Cimer 6 ayda anca cevap verir

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
İşte bizde o hizmetler yok türk telekomda var ama biz kullanamıyoruz burdada pocoya kalıyor suç

Cimer 6 ayda anca cevap verir
Hocam ALLAH AŞKINA hangi mantıkla hangi argümanla Poco'ya kalıyor diyebiliyorsunuz yahu? Sorunun tek muhattabı Türk Telekom.
Size Türk Telekom ile görüşmeniz , çağrı merkezi yeterli gelmiyorsa üst düzey yetkililerle görüşme talep etmeniz , o da olmuyorsa Türk Telekom İl/İlçe müdürlüklerine giderek destek almanız lazım diyorum ,
Siz daha sorununuzu kovalamadan kolay yola kaçarak suçu telefona atıyorsunuz.
Uğraşmaktan kaçmayın , maalesef bu ülkede sorununun , sıkıntının üzerine gitmez , dişli olmazsanız KİMSE SİZE YARDIMCI OLMAZ, İŞTEN KAÇARLAR.
Madem sorununuzu çözmek için size yardımcı olmaya çalışan insanların fikirlerini önerilerini kaale almayacaksanız , önerileri denemeden, farklı yollar aramadan kolaya kaçarak ,suçu telefona atacaksanız bu foruma yazmanın , çözüm aramanın ne anlamı var ki?

@cantara (Cantara) hocam konuya müdahil olup yardımcı olabilir misiniz? Arkadaş bizlerin önerilerini yardım çabalarına kulak vermiyor ,önemsemiyor. Belki sizin gibi bilgili birinin fikirleri ,kendisini harekete geçirir.

Son düzenleme:

buz_mavisi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
1
Cihazım
mi4
4g desteği alabiliyorsunuz zaten 4.5 g desteği alıyorsunuzdur.Bu 3g icinde gcerli. operator cihazı gormuyorsa hattı 4g li Türkiye'de resmi olarak satılan bir cihaza takip 4g yi actırabilir siniz. İlla 4g+ olacak diye birşey yok. Benim köyümde 4g hızı 5 mbps iken evde 4g hızı 30 mbps , çarşıda 90 mbps oluyor. İstanbul'un birkaç merkezinde 300 u görende var. Neye göre 4g+ olacak.

tariktastan

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
4g desteği alabiliyorsunuz zaten 4.5 g desteği alıyorsunuzdur.Bu 3g icinde gcerli. operator cihazı gormuyorsa hattı 4g li Türkiye'de resmi olarak satılan bir cihaza takip 4g yi actırabilir siniz. İlla 4g+ olacak diye birşey yok. Benim köyümde 4g hızı 5 mbps iken evde 4g hızı 30 mbps , çarşıda 90 mbps oluyor. İstanbul'un birkaç merkezinde 300 u görende var. Neye göre 4g+ olacak.
Hocam arkadaşın Türk Telekom ile çözmesi gereken bir sorunu var , yukarıda defalarca kez yaoması gerekenlerin tavsiye edildiği mesajlar var ancak arkadaş büyük ihtimalle sadece çağrı merkeziyle yetiniyor ve çağrı merkezlerindeki kişilerin çoğu yeterli bilgi birikimine sahip olmadığından sorununu çözemiyor ve bunun üzerine arkadaşta sorunun peşinden pekte gitmiyor. Sorunu ise telefona yüklüyor.
Umarım sorununa en kısa sürede çözüm bulur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt