Soru Pocofone F1 Hard Reset ve Miui Hesabı

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Merhaba cihazımda android 8.1 miui 10.0.4.0 kullanıyorum şarjım geceden sabah önceden %3 azalırken şimdi %7 azalıyor. Android 9'a güncelleyip temiz olsun diye birde hard reset atacağım aklıma takılan bazı sorular var cevaplar mısınız?
1-) Hard reset atmadan önce bilmem gereken şeyler var mıdır örneğin miui hesabı ve şifresi veya cihaz şifresi.
2-) Miui hesabımı hard ressetten sonra sorar mı sormazmı nerden bilebilirim ben miui hesabı ile telefonun ayarlarındaki yerden hiç giriş yapmadım sadece şişedeki tatil etkinliği vardı bir ara oradan üye olmuştum. şu linkteki giriş yerine mail hesabım ve oluşturduğum şifre ile girebiliyorum. Ben bunu telefonumdaki ayarlar kısmındaki mi hesabım yerinden giriş yapmadığım için sormaz mı yada hard resetten önce fabrika ayarlarına çevirsem sormaz mı bir yerde öyle duymuştum.
3-) Hard reset nasıl atarım bir konuda biri yanlışlıkla sistem dosyalarını da silmiş sorun yaşamış.
Ayrıca güncellemeden sonra hard reset yapmanın faydası olur mu?
Yardımcı olursanız sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba cihazımda android 8.1 miui 10.0.4.0 kullanıyorum şarjım geceden sabah önceden %3 azalırken şimdi %7 azalıyor. Android 9'a güncelleyip temiz olsun diye birde hard reset atacağım aklıma takılan bazı sorular var cevaplar mısınız?
1-) Hard reset atmadan önce bilmem gereken şeyler var mıdır örneğin miui hesabı ve şifresi veya cihaz şifresi.
2-) Miui hesabımı hard ressetten sonra sorar mı sormazmı nerden bilebilirim ben miui hesabı ile telefonun ayarlarındaki yerden hiç giriş yapmadım sadece şişedeki tatil etkinliği vardı bir ara oradan üye olmuştum. şu linkteki giriş yerine mail hesabım ve oluşturduğum şifre ile girebiliyorum. Ben bunu telefonumdaki ayarlar kısmındaki mi hesabım yerinden giriş yapmadığım için sormaz mı yada hard resetten önce fabrika ayarlarına çevirsem sormaz mı bir yerde öyle duymuştum.
3-) Hard reset nasıl atarım bir konuda biri yanlışlıkla sistem dosyalarını da silmiş sorun yaşamış.
Yardımcı olursanız sevinirim.

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Reset atmadan önce tüm hesaplarınızı (gmail, mi) hesaplar kısmından kaldırın Yes~~

Oyla:

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Reset atmadan önce tüm hesaplarınızı (gmail, mi) hesaplar kısmından kaldırın Yes~~
Nereden kaldırıyoruz ayarlar hesaplar kısmında mi hesabı ve senkronizasyon var mi hesabına tıklayınca giriş kısmı geliyor ekrana.

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Nereden kaldırıyoruz ayarlar hesaplar kısmında mi hesabı ve senkronizasyon var mi hesabına tıklayınca giriş kısmı geliyor ekrana.

Mi hesabını ve şifreni biliyorsan sorun yok,kurulum esnasında sorarsa girersin...

Oyla:

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Benim verdiğim link mi hesabı kısmı doğrumu şişedeki tatil etkinliğinde kayıt yapmıştım mi hesabı oluşturmuş oldum sanırım. Telefondaki ayarlar kısmından giriş yapmadım fakat mi hesabı buysa giriş yapabiliyorum sonuçta.

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Benim verdiğim link mi hesabı kısmı doğrumu şişedeki tatil etkinliğinde kayıt yapmıştım mi hesabı oluşturmuş oldum sanırım. Telefondaki ayarlar kısmından giriş yapmadım fakat mi hesabı buysa giriş yapabiliyorum sonuçta.

Hala reset atmadınız mı ? Şifreyi biliyorsanız sorun yok dedim zaten...

Oyla:

Mr. Story

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Honor 9 Lite
Konular
17
Hala reset atmadınız mı ? Şifreyi biliyorsanız sorun yok dedim zaten...
Atmadım biraz daha araştırma yaptım şarj gittikçe daha verimli hale gelebiliyormuş. Tleefonum daha 1 aylık biel değil bir süre daha bekleyeceğim. Bu %7 düşme olayı ilk başlarda yoktu belkide yüklediğim uygulamalar veya yaptığım ayar veya değişikliklerden kaynaklanıyor. Bir süre daha bekleyeceğim olmadı fabrika ayarları yapacağım oda olmazsa hard reset yapacağım. Aklımdaki soruları burada yanıtladım herkese teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt