Soru Poco X6 Pro İçin Hangi Rom (EU mu Elite mi China mı)

foor.cun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
14
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim öncelikle herkese.
Poco X6 Pro cihazını yaklaşık 3 ay önce satın aldım. Cihazdan genel olarak memnunum aslında ve kolay kolay rom değiştirmek veya root işleriyle uğraşmak istemiyorum. Zaten bu cihaza o sebeple geçmiştim, donanımı ve özellikleri yeterince iyi olsun ve beni bu gibi şeylerle uğraştırmasın umuduyla.
Dediğim gibi genel olarak beni rahatsız eden aşırı fazla bir şey yok global sürümde fakat temel olarak batarya ömrü ve bazı kısıtlanmış özellikler rahatsız edici gelmeye başladı son günlerde.
Ben de ilk olarak sizlerin fikrini almak istedim.

Siz bu konuda ne düşinüyorsunuz; global sürümden farklı bir roma geçmeye, uğraşmaya değer mi sizce?

Ve diyelim ki geçtim; hangi romu tavsiye edersiniz? Elite rom mu, EU Rom mu, yoksa Stock China Rom mu? Bunların avantajları ve dezavantajları nelerdir mesela? Benim için en önemli husus batarya ömrünün uzaması ve bazı ek özellikleri kullanabilmek. Ve bir de farklı bir roma geçersem güncelleme konusunda sıkıntı yaşar mıyım onu merak ediyorum. Biliyorum her güncellemede manuel güncellemek zorundayım ama eski telefonumda çok başıma gelmişti; oluşan bazı hatalardan dolayı sürekli temiz kurulum yapmak zorunda kalıyordum. Eğer öyle olacaksa hiç gereği yok.

Bu telefonu kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler..

Üst Alt