HyperOS Poco x5 pro hyperOS güncellemesi sonrası Chrome çift uygulama sorunu.

leventsezgin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Poco x5 pro
Meslek
Teknisyen
Konular
1
Merhabalar

Poco x5 pro 5g cihazım yeni gelen güncelleme ile hyperOS oldu.Şimdi herhangi bir link veya uzantıya tıkladığınımda Chrome çift uygulama da açmaya çalışıyor ancak ayarlardan kontrol ettiğimde Chrome çift uygulama olmuyor.Varsayılan uygulamadan baktığımda yine Chrome uygulamasının çift uygulaması yok.Konuyu çözemedim.Bilginize sunar,konuyu aşabilen var ise yardımlarını bekliyorum.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Aynı sorun bendede var. Çift olmayan Chrome u seçerek devam ediyorum.

Ozrock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi max 2
Konular
0
Çift chrome bende de var. Şununla aç önerisinde kilitli chrome yani ikincisi var ilki yok. Ayrıca google play store kayboldu. Tarayıcıdan girilebiliyor.

necmettinzengin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Necmettin
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Muhasebe
Konular
0
Aynı sorunu yaşıyorum var mı çözebilen ya da bir önerisi olan?

Ozrock

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi max 2
Konular
0
Dış kaynaktan alıntı :
Bu sorunu çözmek için ayarlar > uygulamalar > ikili uygulamalar > 3 nokta > seçeneğine gitmeniz ve "çift hesapları sil" gibi bir şey aramanız gerekir.

Cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacak ve bu çift krom kaybolacaktır.

Ardından, varsayılan tarayıcınızı yeniden ayarlamanız gerekecek, çünkü mi tarayıcınız varsayılan tarayıcınız olacaktır.

zaramnahya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ayhan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
muhasebe
Konular
2
Çift chrome bende de var. Şununla aç önerisinde kilitli chrome yani ikincisi var ilki yok. Ayrıca google play store kayboldu. Tarayıcıdan girilebiliyor.
sorun şu.. çift uygulamaları etkinleştirdiğimiz zaman hyperos ilk önce google hizmet çerçevesini de klonluyor, o klon hesaba giriş yapmamızı istiyor. buda doğal olarak cihazımızada çift chrome oluşmasını sağlıyor. işin kötü yanı klon olan chrome bağlantıları açmıyor.. ve şuan için hyperosda çift uygulamaları google hesaplarını klonlamadan açmaya izin vermiyor..
uygulamalar>çift uygulamalar>üstteki üç noktadan çift uygulamaları kaldır deyin.. cihaz yeniden başlatılacak ve sorun düzelmiş olacak. fakat çift uygulamaları tekrar açmak isterseniz yine aynı sorunu yaşayacaksınız..

zaramnahya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ayhan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
muhasebe
Konular
2
sorun şu.. çift uygulamaları etkinleştirdiğimiz zaman hyperos ilk önce google hizmet çerçevesini de klonluyor, o klon hesaba giriş yapmamızı istiyor. buda doğal olarak cihazımızada çift chrome oluşmasını sağlıyor. işin kötü yanı klon olan chrome bağlantıları açmıyor.. ve şuan için hyperosda çift uygulamaları google hesaplarını klonlamadan açmaya izin vermiyor..
uygulamalar>çift uygulamalar>üstteki üç noktadan çift uygulamaları kaldır deyin.. cihaz yeniden başlatılacak ve sorun düzelmiş olacak. fakat çift uygulamaları tekrar açmak isterseniz yine aynı sorunu yaşayacaksınız..
sorunun en kalıcı çözümü.. opera tarayıcı.. varsayılan olarak ayarlayınca tüm bağlantıları açıyor.

Üst Alt