Yardım POCO X5 PRO Dirençli İmei Sonrası NFC çalışmaması

benimbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
POCO X5 Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Merhabalar,

Arkadaşlar cihazı aldığımda sorunsuz NFC kullanıyordum ve ödeme işlemleri gibi bir çok alanda sorunsuz test ettim çalışıyordu. Ankara Balıkçıoğlu işhanından dirençli imei attırdıktan sonra NFC tamamen deaktif duruma geldi. Cihazdan NFC sorununu çözmesini istediğimde "NFC işlevinin geri yüklenmesini engelleyen bir hata oluştu. Tekrar deneyin." hatası ile karşılaşıyorum. Bu durum kötü işçilikle mi alakalı yoksa dirençli kayıtlarda bu modeller için normal mi ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhabalar,

Arkadaşlar cihazı aldığımda sorunsuz NFC kullanıyordum ve ödeme işlemleri gibi bir çok alanda sorunsuz test ettim çalışıyordu. Ankara Balıkçıoğlu işhanından dirençli imei attırdıktan sonra NFC tamamen deaktif duruma geldi. Cihazdan NFC sorununu çözmesini istediğimde "NFC işlevinin geri yüklenmesini engelleyen bir hata oluştu. Tekrar deneyin." hatası ile karşılaşıyorum. Bu durum kötü işçilikle mi alakalı yoksa dirençli kayıtlarda bu modeller için normal mi ?
Kötü işçilik gibi duruyor.

benimbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
POCO X5 Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yarın arayıp soracağım ne diyecekler bakayım

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
8
Takılan dirençin ohm değeri ile ilgili bir durum. "Direnç attırırsan NFC çalışmaz" demek doğru olmaz. Fakat genelde de farklı ohm değerine sahip direnç taktıkları için NFC çalışmıyor.

benimbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
POCO X5 Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
Takılan dirençin ohm değeri ile ilgili bir durum. "Direnç attırırsan NFC çalışmaz" demek doğru olmaz. Fakat genelde de farklı ohm değerine sahip direnç taktıkları için NFC çalışmıyor.
Bunu düzeltmenin bir yolu yok o zaman 🥲 teşekkür ederim

22101320I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
maalesef kötü işçilik. nfc dediğin karbon kağıdı ince bir parça. telefonu direnç sonrası monte ederken nfc parçasını düzgün şekilde yerleştirmiyorlar, o nedenle nfc çalışmıyor. iki kez dirençli 11 lite 5g kullanmıştım. ilkinde nfc'yi bozmuşlardı. ikincisinde farklı yere yaptırdım, nfc çalışıyordu.

benimbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
POCO X5 Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
maalesef kötü işçilik. nfc dediğin karbon kağıdı ince bir parça. telefonu direnç sonrası monte ederken nfc parçasını düzgün şekilde yerleştirmiyorlar, o nedenle nfc çalışmıyor. iki kez dirençli 11 lite 5g kullanmıştım. ilkinde nfc'yi bozmuşlardı. ikincisinde farklı yere yaptırdım, nfc çalışıyordu.
Maalesef sonuç o gibi. Zaten öyle bi çalışma yerleri vardı ki dedim telefonu bozup elime verecekler. İlk seferin günahı olmazmış bundan sonrakileri daha sağlam bir yerde yaptırmaya bakayım.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Maalesef sonuç o gibi. Zaten öyle bi çalışma yerleri vardı ki dedim telefonu bozup elime verecekler. İlk seferin günahı olmazmış bundan sonrakileri daha sağlam bir yerde yaptırmaya bakayım.

belli bir zaman sonra bu dirençli telefon kullanımı insanı yoruyor, bıktırıyor. şu anda TR garantili 12 Lite kullanıyorum.
alır almaz garantiyi hiç umursamadan BL'yi hemen açtım, eu rom yükledim. artık imei silinir silinmez korkum yok.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
H.kadioglu hocam gerçekten bu işin aslı nedir ? yani ben her cihaz için konusamam ama poco x4 pro ve şu anda kullandıgım f5 e işlemi kendim yaptım bu 2 cihazda da nfc calışıyor direnç işi yaparken nfc ye giden data hattında veya güç baglantısında sıkıntı mı oluyor yoksa nfc bandını yırtıyorlar mı ? genel olarak sorun nedir ? neden böyle oluyor

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
H.kadioglu hocam gerçekten bu işin aslı nedir ? yani ben her cihaz için konusamam ama poco x4 pro ve şu anda kullandıgım f5 e işlemi kendim yaptım bu 2 cihazda da nfc calışıyor direnç işi yaparken nfc ye giden data hattında veya güç baglantısında sıkıntı mı oluyor yoksa nfc bandını yırtıyorlar mı ? genel olarak sorun nedir ? neden böyle oluyor
yüksek ihtimal zarar veriyorlar cihaza.

Üst Alt