Soru Poco X5 Pro 5G HyperOS güncellemesi hakkında

cobmfan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cobmfan
Cihazım
POCO X5 Pro 5G
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.7.TMSMIXM
Telefon Modeli
Poco X5 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba herkese, Poco X5 Pro cihazda bölgeyi Brezilya yapınca HyperOS güncellemesi görünüyor ama geri Türkiye'ye çekince güncelleme kayboluyor. Sizce bu güncellemeyi bölge değiştirip çekmeli miyim yoksa Türkiye için yayınlanmasını mı bekleyeyim?
Bootloader kilitli ve daha hiç açılmadı. Güncellemeyi böyle yapmakta sakınca yoksa da güncellemeden sonra telefonu bir kez sıfırlamak gerekiyor mu

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Bölge ayarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Brezilya seçip güncelleyip geri Türkiye yapmanız ile Türkiye bölgesine gelmesi arasında fark yok.

Oyla:

cobmfan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cobmfan
Cihazım
POCO X5 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bölge ayarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Brezilya seçip güncelleyip geri Türkiye yapmanız ile Türkiye bölgesine gelmesi arasında fark yok.
Yani hocam yine global rom gelir dimi araya brezilya ile alakalı şeyler karışmasın da aman 😀

Oyla:

nagios

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaan
Cihazım
poco x5 pro
Konular
1
ben bölgeyi değiştirsem de güncelleme çıkmıyor

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yani hocam yine global rom gelir dimi araya brezilya ile alakalı şeyler karışmasın da aman 😀
Bölge ayarının işlevi, seçtiğiniz bölgeye uygun özelliklerin gelmesidir. Misal Hindistan bölgesini seçerseniz takvim uygulamasında Hint bayramları çıkıyor. Ancak sonrasında Türkiye seçerseniz Türkiye özellikleri geliyor, diğer bölge özellikleri kayboluyor. Yani hiçbir sıkıntı olmaz. :)

Oyla:

cobmfan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cobmfan
Cihazım
POCO X5 Pro 5G
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bölge ayarının işlevi, seçtiğiniz bölgeye uygun özelliklerin gelmesidir. Misal Hindistan bölgesini seçerseniz takvim uygulamasında Hint bayramları çıkıyor. Ancak sonrasında Türkiye seçerseniz Türkiye özellikleri geliyor, diğer bölge özellikleri kayboluyor. Yani hiçbir sıkıntı olmaz. :)
Tamam şimdi anlaşıldı teşekkür ederim bilgilendirmeniz için😃 . Bu arada güncellemeyi yaptım ve hiç beğenmedim. O kontrol merkezi ne olmuş öyle ya çarşaf gibi aşağıya doğru uzanıyor, sayfalara ayıramıyoruz, ayrıca Youtube'da video oynatılırken ekranı kapatma özelliğini de kaldırmışlar :/ Sanki telefonu kullanması zorlaştı gibi hissediyorum

Oyla:
Üst Alt