Çözüldü POCO X3 USB Dosya Aktarımı Sorunu

• Konbuyu başlatan fdman
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 3K

fdman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.6
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar,Poco X3 NFC telefonumu bilgisayara orjinal kablosu ile 3.0 slotuna bağlıyorum.Sıkıntısız şarj oluyor.Dosya aktarım moduna alıp içindeki dosyalara göz atmak istediğim zaman usb bağlantısı çıkıp yeniden bağlanıyor.Aynı bilgisayarın aynı slotunda diğer telefonlarda aktarım yapabiliyorum.Farklı kablolar ile denedim sonuç aynı.Sorun ne olabilir?

Son düzenleme:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Merhabalar,Poco X3 NFC telefonumu bilgisayara orjinal kablosu ile 3.0 slotuna bağlıyorum.Sıkıntısız şarj oluyor.Dosya aktarım moduna alıp içindeki dosyalara göz atmak istediğim zaman usb bağlantısı çıkıp yeniden bağlanıyor.Aynı bilgisayarın aynı slotunda diğer telefonlarda aktarım yapabiliyorum.Farklı kablolar ile denedim sonuş aynı.Sorun ne olabilir?

Orjinal kalın kablo da bu sorun var, x3 e özel değil kabloya uygun voltaj gelmiyor sanırım cihazdan. Bende kalın orjinal kablo ile veri aktarımı yapamıyorum. Kutusunda duruyor orjinal haliyle..

Oyla:

fdman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Baseus'un 3A'lik kablosunu taktım sonuç yine aynı.

Oyla:

fdman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu USB slotunu değiştirince çözdüm.Nerden kaynaklanıyor tam anlamadım,saçma bir sorun.Teşekkürler

Oyla:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Sorunu USB slotunu değiştirince çözdüm.Nerden kaynaklanıyor tam anlamadım,saçma bir sorun.Teşekkürler
enteresa valla, bende 3A ile veri transferi yapamıyorum çok uzun süredir bulduğum çözüm ise 3A kablo kullanmamak :)

Oyla:

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Usb slotu ile alakalı olabilir yani bozuk anlamda değil cihaz belki 3.0 da hızlı şarj icindir

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Xiaomi'nin henüz hiç bir cihazı USB 3.0 ve üstü desteğe sahip değil bildiğim kadarıyla. Sadece 2.0 kullanılıyor. Zaten usb 3.0 desteği olsa hiç MHL yada HDMI desteğine gerek kalmadan akıcı bir şekilde görüntü aktarımı yapılabilir fakat yapılamıyor.

Aslında USB standartları geriye dönük uyumluluğa sahiptir, yani bilgisayarınızdaki usb portu 2.0 gibi davranıp veri aktarımı yapabilmesi gerekirdi ancak belkide telefon sorun çıkarttı.

Oyla:
Üst Alt