Yardım Poco x3 turbo sarj problemi

Xpert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Poco x3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Mıuı global 12.0.6 kararlı
Telefon Modeli
Poco x3
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selamlar Arkadaşlar.
Birkaç gün önce poco x3 aldım. Bugün bir şarj problemi yaşamaya başladım. Telefonu kendi 33w şarj aletiyle şarj etmeye çalışınca önce 6-7 saniye turbo şarj ediyor sonra sanki kablo ara ara çıkarılıp takılmış gibi oluyor şarj işlemi kesintiye uğruyor ve turbo şarj etmiyor. Başka bir 15w şarj aletine takınca hiç kesinti olmadan orta hızda şarj ediyor. Farklı kablolarda da aynı sonucu aldım. Elimde başka bir 33w şarj aleti veya 33w şarj destekleyen telefon yok. O yüzden emin olmamakla birlikte Telefonda veya şarj aletinde bir problem var gibi duruyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Ne yapmak lazım?

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Selamlar Arkadaşlar.
Birkaç gün önce poco x3 aldım. Bugün bir şarj problemi yaşamaya başladım. Telefonu kendi 33w şarj aletiyle şarj etmeye çalışınca önce 6-7 saniye turbo şarj ediyor sonra sanki kablo ara ara çıkarılıp takılmış gibi oluyor şarj işlemi kesintiye uğruyor ve turbo şarj etmiyor. Başka bir 15w şarj aletine takınca hiç kesinti olmadan orta hızda şarj ediyor. Farklı kablolarda da aynı sonucu aldım. Elimde başka bir 33w şarj aleti veya 33w şarj destekleyen telefon yok. O yüzden emin olmamakla birlikte Telefonda veya şarj aletinde bir problem var gibi duruyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Ne yapmak lazım?
Hocam artık garantili mi aldınız yurt dışı mi şuan bilmiyorum ama telefon yeni sanırım aldığınız yer telefoncu ise oraya götürün garantili aldıysanız bı servise baktırın hocam

Oyla:

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Selamlar Arkadaşlar.
Hocam sorun yazılımsal da olabilir, donanımsal da. Sizin bunu ispatlayabilme imkanınız olmadığından, diğer hocamın da dediği gibi aldığınız yere başvurmanız daha doğru olur.

Oyla:

Scawll

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
21
Selamlar Arkadaşlar.
donanımsal kaynaklı farklı kablo ile denedinizmi

Oyla:

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Farklı kablolar denedim sonuç aynı. Kablo farketmiyor
Hocam ilk mesajınızda sanki şarj kesintiye uğrar gibi oluyor demişsiniz şarj soketinden şüphelendim zaman geçmeden aldığınız yere götürün sonra geri de almayabilir.

Oyla:

Xpert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Poco x3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ilk mesajınızda sanki şarj kesintiye uğrar gibi oluyor demişsiniz şarj soketinden şüphelendim zaman geçmeden aldığınız yere götürün sonra geri de almayabilir.
Ama farklı aletlerde sıkıntı olmuyor. Farklı aletler derken elimde bitane 15w bide 8w şarj aleti var. Bunlarla düzgün şarj oluyo telefonun kendi orjinal 33w şarj aletiyle sıkıntı çıkıyo.

Oyla:

Nobita Nobi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doraemon
Cihazım
POCO X3
Konular
16
Ama farklı aletlerde sıkıntı olmuyor. Farklı aletler derken elimde bitane 15w bide 8w şarj aleti var. Bunlarla düzgün şarj oluyo telefonun kendi orjinal 33w şarj aletiyle sıkıntı çıkıyo.
Bunu ancak başka 33w şarj aleti ile tespit edebiliriz hocam

Oyla:

Xpert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Poco x3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Durum güncellemesi: telefonu yetkili servise verdim. Arıza tesbit edildi. cihaz yeni olduğu için tamir edilmedi, yenisi ile değiştirildi. İşlemler 3 gün sürdü. Yardımlar için teşekkürler.

Oyla:

Faruk 04

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Durum güncellemesi: telefonu yetkili servise verdim. Arıza tesbit edildi. cihaz yeni olduğu için tamir edilmedi, yenisi ile değiştirildi. İşlemler 3 gün sürdü. Yardımlar için teşekkürler.
Geçmiş olsun

Oyla:
Üst Alt