Yardım Poco X3 sürüm düşürme

Umut Gurec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5.1
Telefon Modeli
Poco X3 Nfc
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar bir hafta oldu 12.5 güncellemesi geldi yapmaz olaydım. Yavaşlık, Bluetooth sorunu, arayüzde bile kasma yaptı. 12.0.6 sürümün de de en büyük sorun ghost touch denen illetti telefon arada bir kendi kendine dokunuyordu. Bu sürüme geçtiğimden beri ghost touch sorunu yok. Telefonda en stabil ve sorunsuz çalışan sürüm ilk aldığım zaman ki 12.0.1 sürümüydü. Şimdi sorum şu yardım ederseniz çok mutlu olurum.
sürümü 12.5 den 12.0.1 sürümüne düşürmek istiyorum
bunun için önce bootlader kilidini açmam lazım bunda sorun yok açarım fakat açtıktan sonra romu kurduktan sonra tekrar kilitlemem sorun yaratmaz demi. Ayrıca orijinal direk Xiaominin yayınladığı indirme bağlantısı falan var mı internette sağda solda olan romlar ile oynanıp oynanmadığından emin olamıyorum çünkü.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Sorun olmaz yeniden BL kilidini kapatmak ancak teknik servislik bir işiniz olursa ve kontrol ederlerse (çok düşük bir ihtimal) BL kilidini açtığınızı görürler.

Buradan sizdeki romun bölgesine göre eski sürümünüzü indkrsbil:

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Umut Gurec,

Oyla:

Umut Gurec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Servislik bir durum olmaz zaten benim için bootlader kilitleme nedenim güvenlik.
Peki ben hangi romu kurmam lazım global rom mu yoksa Türkiye romu mu fark eder mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda kullandığım rom bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-08-29-21-15-02-938_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-08-29-21-15-02-938_com.android.settings.jpg
    263,3 KB · Görüntüleme: 32
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Umut Gurec, İndo yazan romu yükleyin Android 10 olan her sürüm olur...

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Servislik bir durum olmaz zaten benim için bootlader kilitleme nedenim güvenlik.
Peki ben hangi romu kurmam lazım global rom mu yoksa Türkiye romu mu fark eder mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda kullandığım rom bu
Sizinki Türkiye romu. Türkiye romunu indirmeniz lazım bu yüzden ancak diğer stok romları da kurabilirsiniz. Yalnız o romlarda BL kilitleyince sorun çıkar mı bilemem. Ayrıca, siz olmaz deseniz de, yine de servislik durumunuz olursa yüklü olan romun farklı bir rom olduğunu görürlerse sıkıntı çıkabilir.

Oyla:

Umut Gurec

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizinki Türkiye romu. Türkiye romunu indirmeniz lazım bu yüzden ancak diğer stok romları da kurabilirsiniz. Yalnız o romlarda BL kilitleyince sorun çıkar mı bilemem. Ayrıca, siz olmaz deseniz de, yine de servislik durumunuz olursa yüklü olan romun farklı bir rom olduğunu görürlerse sıkıntı çıkabilir.
Hocam öyle demişsinizde bende farkettim onu fakat telefonu ilk aldığım zamanlara ait bir ss buldum da orda da 12.0.1 global sürümü olduğunu gördüm yani orda türkiye romu yokmuş telefonda ama sonradan gelen 12.0.6 güncellemesinde türkiye romuna dönmüş bu nasıl oluyor acaba. Telefon orjinal ona göre

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Hocam öyle demişsinizde bende farkettim onu fakat telefonu ilk aldığım zamanlara ait bir ss buldum da orda da 12.0.1 global sürümü olduğunu gördüm yani orda türkiye romu yokmuş telefonda ama sonradan gelen 12.0.6 güncellemesinde türkiye romuna dönmüş bu nasıl oluyor acaba. Telefon orjinal ona göre
Güncelleme ile rom değişimi olmuyor. Yurt dışı cihaz mı sizinki? IMEI işlemi yapıldıysa rom değiştirilmiş olabilir. O ekran görüntüsünü atarsanız biz de kontrol edelim. Bazı kısımlarda diğer stok romlarda da Global yazabiliyor ama içindeki yazılım farklı olabiliyor.

Oyla:
Üst Alt