Soru Poco X3 Pro mu Redmi Note 10S mi?

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Merhaba konu başlığında da belirttiğim gibi poco x3 pro ile redmi note 10s arasında kaldım. Şu an kullandığım telefonum redmagic 3. Bu telefonu değiştirmek isteme nedenim telefon ilk çıktığı zaman Android 9 ile çıktı ve hala aynı sürümde bu nedenle değiştirmek istiyorum çünkü güncelliği seven birisiyim. Diğer iki modele gelecek olursak ise aslında iki model de aynı kulvarda değil bunun farkındayım ancak şöyle bir sıkıntım var.

Normalde daha performanslı olması ve custom rom bolluğu nedeniyle poco x3 pro alıp geçecektim ancak daha önce alacağım cihazı almaya niyet ettiğim zaman telefona hiçbir işlem yapılmamış olmasına rağmen imei atmak direnç vs her iki slotta ayrı ayrı şebeke alıyor ancak ne zaman iki hattı da cihaza taksam iki sim slotu da şebeke vermiyor bu sorunu bir türlü çözemedik.

Redmi note 10s ise Türkiye cihazı olduğu için çift sim konusunda bana sorun çıkarmayacaktır. Tabiki performans daha öncelikli ancak çift sim olayına da ihtiyacım yok denemez. Şahsi ve şirket olmak üzere iki telefonla geziyorum ve bu maalesef baya yorucu olmaya başladı.

Oyun ile falan işim olmaz standart telefon kullanımı, bol miktarda internet, sosyal medya, Youtube, Spotify vs ek olarak sık sık navigasyon kullanıyorum. Yani alayımdda pubg atayım gibi bir hevesim yok. Performans konusunda o yüzden beni üzmez diye düşünüyorum ama yine de daha performanslı olanı varken daha düşük modele yönelmek ne kadar mantıklı emin olamadığım için sormak istedim.

Sizce bu iki model arasında hangisine yönelmeliyim sorunsuz çift hat kullanımı için redmi note 10s mi yoksa iki telefon taşımayı göze alıp daha performanslı olan poco x3 pro mu?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam telefonları son derece güzel araştırmışsınız ve eksilerini de artılarını da biliyorsunuz gibi görünüyor.

Tavsiye derseniz tabii ki performans nedeni ile X3 Pro. İki cihaz arasındaki performans farklı çok belirgin. Ama ihtiyacınıza cevap vermeyeceğinizi düşünüyorsanız Note 10S de olabilir tabii ki son derece sorunsuz bir cihaz.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Hocam telefonları son derece güzel araştırmışsınız ve eksilerini de artılarını da biliyorsunuz gibi görünüyor.

Tavsiye derseniz tabii ki performans nedeni ile X3 Pro. İki cihaz arasındaki performans farklı çok belirgin. Ama ihtiyacınıza cevap vermeyeceğinizi düşünüyorsanız Note 10S de olabilir tabii ki son derece sorunsuz bir cihaz.
Aslında tamamen düşüncelerimi yazmışsınız hocam performans yönünden X3 Pro daha önde bu su götürmez bir gerçek. Rom çeşitliliği yönünden de keza öyle. Ama işte belki de 10S'i tercih etmek bana telefonları sürekli kurcalamamak için bir adım olabilir. Çünkü sürekli aa şu rom da var bunu da deneyeyim derken telefonda düzen kuramıyorum bir türlü. Belki de durgunlaşma zamanım gelmiştir. Şu an kafamda 10S daha baskın gibi duruyor çünkü cidden iki telefon taşımaktan fazlasıyla yoruldum ve ek olarak yanlış bilmiyorsan 10S daha orta segment bir cihaz olsa da en nihayetinde daha yeni bir seri.

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Kendi düşüncem olarak imkanınız ve zamanınız varsa X3 Pro sim şebeke sorununu çözmeye çalışın derim. Onun dışında da oyun ile işim yok demişsiniz, peki rom yükleme veya root işlemleri yapacak ve bu şekilde kullanacak mısınız cihazı? Güncelliği severim demişsiniz bu yüzden ileride MIUI desteği kesildiği zaman stabil bir rom bulamama sorunu olabileceğini unutmayın Mediatek desteğinin fazla olmadığından dolayı, işlemci performansı ne kadar güzel de olsa çok fazla özel yazılım desteği veren yok cihazlarda sorun yapabildiği için, sorunsuz çalışan bir gcam bile bulamıyorsunuz çoğu cihaza. Aldığım gibi kullanırım diyorsanız direk Note 10s işinizi görür, fiyatı uygun(X3 Pro'ya göre) kamerası da güzel bildiğim kadarıyla ve batarya konusunda da geride değil, ben yazılım desteği kesilmesinden bahsettim fakat öyle hemen yarın kesilecek de değildir yine de. Konudaki iki mesajınızdan da anladığım kadarıyla bu konularda zaten bilgilisiniz ki bu çok güzel, kurcalamadan durabilir misiniz kendiniz emin olmanız gerekiyor. Benim için çok zor bir iş bu mesela, cihazı garantili alıp 1-2 hafta donanımsal sorunu olup olmadığını test eder ve devamında kilidi açıp rootlarım. Çift telefon taşıma olayı çok sıkıntılı bir durum olsa da ben yazın omuzdan askılı çantama, kışın da montun iç ceplerine attığım için bana fazla sorun olan bir konu değil fakat siz ikisini de cebime atayım derseniz evet sıkıntılı. Bir çok değişken var yani kararınızı etkileyebilecek.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Kendi düşüncem olarak imkanınız ve zamanınız varsa X3 Pro sim şebeke sorununu çözmeye çalışın derim. Onun dışında da oyun ile işim yok demişsiniz, peki rom yükleme veya root işlemleri yapacak ve bu şekilde kullanacak mısınız cihazı? Güncelliği severim demişsiniz bu yüzden ileride MIUI desteği kesildiği zaman stabil bir rom bulamama sorunu olabileceğini unutmayın Mediatek desteğinin fazla olmadığından dolayı, işlemci performansı ne kadar güzel de olsa çok fazla özel yazılım desteği veren yok cihazlarda sorun yapabildiği için, sorunsuz çalışan bir gcam bile bulamıyorsunuz çoğu cihaza. Aldığım gibi kullanırım diyorsanız direk Note 10s işinizi görür, fiyatı uygun(X3 Pro'ya göre) kamerası da güzel bildiğim kadarıyla ve batarya konusunda da geride değil, ben yazılım desteği kesilmesinden bahsettim fakat öyle hemen yarın kesilecek de değildir yine de. Konudaki iki mesajınızdan da anladığım kadarıyla bu konularda zaten bilgilisiniz ki bu çok güzel, kurcalamadan durabilir misiniz kendiniz emin olmanız gerekiyor. Benim için çok zor bir iş bu mesela, cihazı garantili alıp 1-2 hafta donanımsal sorunu olup olmadığını test eder ve devamında kilidi açıp rootlarım. Çift telefon taşıma olayı çok sıkıntılı bir durum olsa da ben yazın omuzdan askılı çantama, kışın da montun iç ceplerine attığım için bana fazla sorun olan bir konu değil fakat siz ikisini de cebime atayım derseniz evet sıkıntılı. Bir çok değişken var yani kararınızı etkileyebilecek.
Öncelikle detaylı yorumlarınız için çok teşekkür ederim. X3 Pro şebeke sorununu çözmek benim de ilk önceliğimdi ki yaklaşık 1 aydır sormadığım bu işleri yapan kişi, facebook grupları, forum ya da telegram grubu kalmadı. Herkes cihaza imei atılmış olsa ya da direnç vs yapılmış olsa anlarım yanlış bir şey yapılmıştır olabilir diyorlar ama hiçbir işlem yapılmamış olan cihazda bu sorunun neden kaynaklandığını bile bilemiyorlar haliyle de çözüm için bir yol sunamıyorlar. Gerçekten de çok saçma yani her iki sim farklı varyasyonlar ile şebeke alıyor ama aynı an da iki sim takınca iki şebeke de sinyal vermiyor. Evet güncellik konusunda haklısınız benim tahminim bu cihaz en fazla Android 13'ü de alacaktır ondan sonra yavaş yavaş üvey evlat muamelesi görmeye başlar. Hadi Android 14 çıkmışken de Android 13 ile idare ettik diyelim varsayılan olarak 2 yıl beni tatmin eder gibi görünüyor. Telegram gruplarında düzgün çalışan gcam olduğundan bahsetmişler ama yeni sürümlerle aynı stabilite devam eder mi emin değilim ama söylediklerinizde genel olarak haklısınız. Şimdiye kadar kurcalamadan duramadım ama bu huyumu bildiğim için zaten uğraşamayacağım cihazı da almadım yani aldığım neredeyse her cihaz rom vs yönünden iyi cihazlardı ama onda da şöyle bir sıkıntım var. Dayanamayıp rom attıkça yedekten dönmeyi sevmediğim için en baştan tüm ayarları mailleri kur falan derken telefonda bir düzen oturtamıyordum. Yaş geldi 31'e belki de artık durulma zamanı gelmiştir belki de bu bir işarettir diye düşünüyorum işin aslı :)

Çift telefon olayı gerçekten sıkıntılı artık telefonları karıştırır hale geldim biri çalıyor açmaya uğraşacağım derken diğer telefon düşüyor ya da ne bileyim bir yerde oturduğum yerden kalkıyorum bakıyorum telefon cepte telefonumu almışım diye gidiyorum diğer telefon orada kalmış oluyor falan. Hala alışamadım çift telefon taşımaya. Zaten olayın koptuğu nokta da orası iki telefon taşımak istesem direkt olarak Poco X3 Pro alıp geçeceğim de tek telefona düşmek istiyorum ve bu durumda kafamı çok kurcalıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Poco X3 Pro kayıtsız imei atılacak Redmi Note 10S Türkiye cihazı.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Aslında tamamen düşüncelerimi yazmışsınız hocam performans yönünden X3 Pro daha önde bu su götürmez bir gerçek. Rom çeşitliliği yönünden de keza öyle. Ama işte belki de 10S'i tercih etmek bana telefonları sürekli kurcalamamak için bir adım olabilir. Çünkü sürekli aa şu rom da var bunu da deneyeyim derken telefonda düzen kuramıyorum bir türlü. Belki de durgunlaşma zamanım gelmiştir. Şu an kafamda 10S daha baskın gibi duruyor çünkü cidden iki telefon taşımaktan fazlasıyla yoruldum ve ek olarak yanlış bilmiyorsan 10S daha orta segment bir cihaz olsa da en nihayetinde daha yeni bir seri.

Siz 10S alacaksınız, aklınıza koymuşsunuz ama destek istiyorsunuz gibi geliyor hocam :D

Desteği şu şekilde vereyim o zaman... Forumdaki X3 Pro ve 10S forumlarına baktığınızda X3 Pro forumu sorunlardan hem de çözülemeyen sorunlardan oluşuyor, 10S forumu ise geliştirmeler, rom paylaşımları ve çözümlerle dolu. :)

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
37
Siz 10S alacaksınız, aklınıza koymuşsunuz ama destek istiyorsunuz gibi geliyor hocam :D

Desteği şu şekilde vereyim o zaman... Forumdaki X3 Pro ve 10S forumlarına baktığınızda X3 Pro forumu sorunlardan hem de çözülemeyen sorunlardan oluşuyor, 10S forumu ise geliştirmeler, rom paylaşımları ve çözümlerle dolu. :)
Evet 10S daha cazip geliyor. İlk sebebi beni çift telefon taşımaktan kurtaracak olması ikinci sebebi ise yaşım 31 ve rom yüklemekten sabit telefon kullanamıyorum bir düzen kuramadım bir türlü belki de bu vesile ile düz bir kullanıcı olabilirim sanki. Ama bir yandan da olamazsam rom çeşitliliği çok az demeyeyim neredeyse hiç yok :D

Ama yine de ne olacağını denemeden bilemeyiz ben en iyisi dediğiniz gibi 10S'den yana kullanayım şansımı yaptığım araştırmalarda genel olarak oyun için çok iyi ama gündelik kullanım için gereksiz hantal, kaba, ekranı ve kamerası kötü diyorlar. Benim de tek yapmadığım şey oyun oynamak :D

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bu alıskanlıktan vazgeçmek zor...Bende fazla cihaz tutamıyorum elimde süreli olarak değişirim rom root işleri bende de var ama çok fazla değil.
Evet bu alıskanlık vazgeçilir mi elbette geçilir.Sabır lazım başta.Ha bu arada günlük 2 3 rom deneyenlerden değilim..2 3 haftada bir öyke can sıkıntısı falan olursa bakarım.
Önemli olan bu alışkanlıktan kurtulup kurtulmama isteği..
X3 pro kısa süre kullandım imei mevzusundan sattım rn 10 pro dayım suan.
X3 pro nun ön kamera yaramaz.işlemci falan iyi .ekliceklerim şimdilik bu kadar fakat bende mtk ya karsı biraz mesafeliyim.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt