Çözüldü poco x3 pro ekran altı su kaçtı

Soulfly0208

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguz
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
arrow os v12.0.4.0
Telefon Modeli
poco x3 pro
Bootloader Kilidi
Açık
pcoo x3 pro cihazıma su geçirmez denmesine rağmen ekranın büyük bir kısmını kaplayan baloncuklar oluştu sorunu nasıl çözebilirim ? veya ocalı camı değiştirmem yeterli olur mu yoksa lcdnin altına falan mı girmiştir ? lcd de bir sorun gözükmüyor dokunmatikde herhangi bir sorun yok

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
pcoo x3 pro cihazıma su geçirmez denmesine rağmen ekranın büyük bir kısmını kaplayan baloncuklar oluştu sorunu nasıl çözebilirim ? veya ocalı camı değiştirmem yeterli olur mu yoksa lcdnin altına falan mı girmiştir ? lcd de bir sorun gözükmüyor dokunmatikde herhangi bir sorun yok
Pirinç içine koydunuz mu ?

Oyla:

Soulfly0208

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguz
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pirinç içine koydunuz mu ?
pirinçden pek bişey olacağını sanmıyorum içini açtım sadece ekran lcd nin üstündeki koruma camında var saç kurutma makinesi ile biraz ısıttım ekranı çok az bi azalma oldu ancak pek bir değişim yok deneyeceğim pirinci şimdi

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Hocam suya dayanıklı geçirmez değil buda sıçramalara karşı önlemi var anlamına geliyor garantiye yollasanız kullanıcı hatası diye sayılır

Oyla:

Soulfly0208

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguz
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Hocam suya dayanıklı geçirmez değil buda sıçramalara karşı önlemi var anlamına geliyor garantiye yollasanız kullanıcı hatası diye sayılır
hocam cihazı ısıttığımda hafiften geçiyor bu sorun ancak hala çok fazla acaba servisler heater ile çözebilirler mi ?

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
hocam cihazı ısıttığımda hafiften geçiyor bu sorun ancak hala çok fazla acaba servisler heater ile çözebilirler mi ?
Çözerler ama her türlü para isteyecekler ne kadar suya dayanıklı vs. yazsa bile garanti dışı kalır

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Cihazın içinin açılarak temizlenmesi ve gerekirse donanım değişimi yapılması lazım. Bunu siz yapabilirseniz yapın, yapamazsanız cihazı servise yada telefoncuya yaptırabilirsiniz. İçerideki sıvı cihazda kısa devre yaptırırsa daha büyük sorunlar oluşabilir. Cihazı kapatıp biran önce onarım yaptırmanızı öneririm.

Oyla:

Soulfly0208

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oguz
Cihazım
Mi max 2
Konular
1
Cihazın içinin açılarak temizlenmesi ve gerekirse donanım değişimi yapılması lazım. Bunu siz yapabilirseniz yapın, yapamazsanız cihazı servise yada telefoncuya yaptırabilirsiniz. İçerideki sıvı cihazda kısa devre yaptırırsa daha büyük sorunlar oluşabilir. Cihazı kapatıp biran önce onarım yaptırmanızı öneririm.
cihazın içini açtım içinde herhangi bir sorun yok içine girmedi sadece lcd ekran ve cam arasında var telefoncuya sordum cam değişimi 300e yaparım dedi
cihazın içini tamamen boşaltıp ekranı 5-10 dakika saç kurutma makinesi ile ısıttım ancak sorunun sadece %5-6 lık kısmı gitti heater ile yaparlarsa belki düzelir ama anlaşılan daha fazla para almak için direk cam değişimi yapma derdindeler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt