Yardım Poco X3 NFC ( M2007J20CG) IMEI Sonrası NFC Çalışmaması

tokorode

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahme
Cihazım
Poco X3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.2.0(SJGMIXM)
Telefon Modeli
Poco X3 NFX
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonu 2021 yılında aldım. Aldıktan 3 ay sonra da uzaktan yazılımsal olarak imei atıldı. Ondan sonra ödeme uygulamalarını temassız olarak NFC ile kullanamadım. Aynı şekilde yeni kimlik ile telefona okutup işlemde yapamıyorum. NFC açılıyor ve aktif gözüküyor, toplu ulaşım kartının bakiyesini sorgulamak için NFC kullandığımda da kartı tanıyor. Ancak belirttiğim gibi telefonu ödeme araçlarında vs. kullanamıyorum. Başta çok önemsememiştim ancak, kullanmam gerektikçe eksikliğini çok hissetmeye başladım.
Şuan MIUI Global 14.0.2 Kararlı sürümü yüklü, 2021'de imei için yapılan işlemden sonrada başka bir işlem gerçekleştirilmedi. Bunun çözüm yolunu bilen birisi varsa paylaşabilirse çok sevinirim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
sanki telefonla değilde banka, uygulama vs. bir sorun yaşıyor gibisiniz. Kredi kartı harici hesap kartı vs. izin vermiyor diye biliyorum. yine de fastboot rom yükleyip deneyebilirsiniz.

Oyla:

tokorode

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahme
Cihazım
Poco X3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sanki telefonla değilde banka, uygulama vs. bir sorun yaşıyor gibisiniz. Kredi kartı harici hesap kartı vs. izin vermiyor diye biliyorum. yine de fastboot rom yükleyip deneyebilirsiniz.

IMEI işlemi öncesi sorunsuz çalışıyordu. Banka uygulaması dışında toplu taşımayı da telefon ile temassız kullanamıyorum. T.C Kimlik kartını da okutamıyor. (Okuma sesi geliyor ama veriyi çekemiyor) fastboot rom yüklediğim takdirde bütün verilerim ve de atılan imei de gidecek öyle değil mi?

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
IMEI işlemi öncesi sorunsuz çalışıyordu. Banka uygulaması dışında toplu taşımayı da telefon ile temassız kullanamıyorum. T.C Kimlik kartını da okutamıyor. (Okuma sesi geliyor ama veriyi çekemiyor) fastboot rom yüklediğim takdirde bütün verilerim ve de atılan imei de gidecek öyle değil mi?
veriler gider imei gitmez.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
tabiki son sürüm fastboot rom indirip kurun.

Oyla:
Üst Alt