Tavsiye Poco X3 NFC bootloader kilidi

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Selamlar poco X3 NFC aldım. Daha önceki cihazımda bootloader süremi 1200 saat falan uzatmıştım. Forumdaki arkadaşların yazdıklarını okudum. Bootloader süresi uzatan sebepler arasında güvenlik uygulamasında temizlik ram artırma vs var. Yani güvenlik uygulamasını kullanmayın demiş. Ben şimdi oyun oynuyorum sorun olur mu ? Game turbo sonuçta güvenlik uygulamasının. Hiç girmedim ve açmadım güvenlik uygulamasını henüz. Sadece dediğim gibi oyun oynadım o da zaten otomatikmen oyunu game turboyla açıyor. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Misantropisk, Sorun olmaz, güvenlik uygulamasının temizlik programını kullanmayın çünkü geliştirici seçeneklerini kapatıyor.

abvfarid

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Farid
Cihazım
Xiaomi Redmi 9
Konular
12
hepsi yalan hepsini denedim kaç kere mi hesabına,kurtarma numarasına kadar değiştim,hard reset bile atdım,geliştirici seçeneklere kadar kapattım hiç bir uzama olmadı hepsi yalan.(şans filan diyil her cihazda denedim)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Mi hesabından çıkış yapmayın, telefonu sıfırlamayın uyarısı harici asılsız zaten. Başvuru yaparken dikkat ederseniz sadece bu 2 uyarıyı yapıyor. Diğerleri olsaydı onlarıda yazarlardı.. sürenin uzaması tamamen güvenlikle alakalı. Geç başvuru yapılan cihazlarda ortaya çıkıyor. Her hangi bir sebeple çin romuna geçirilip başvuru yapılmış cihazlarda kesinlikle 168 saatte açılıyor.

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Mi hesabından çıkış yapmayın, telefonu sıfırlamayın uyarısı harici asılsız zaten. Başvuru yaparken dikkat ederseniz sadece bu 2 uyarıyı yapıyor. Diğerleri olsaydı onlarıda yazarlardı.. sürenin uzaması tamamen güvenlikle alakalı. Geç başvuru yapılan cihazlarda ortaya çıkıyor. Her hangi bir sebeple çin romuna geçirilip başvuru yapılmış cihazlarda kesinlikle 168 saatte açılıyor.
Hocam oyun oynamak dışında hiç bir şey yapmıyorum. Endonezya üretimi ve içinde Endonezya global romu var. 8/128 lik. Anlamadığım şey 12.0.7 romu var şuan. Bu fabrika çıkışlı rom değil. Telefoncu güvenilir sordum. Ben evet açtım cihazı bir kere kontrol etmek amaçlı dedi. O ara otomatik güncellenmiş olabilir sanırım. Araştırdığımda bazı kişiler hatta bu forumda da bi yorumda okudum bu 12.0.7 kendi kendine güncellenmiş falan deniyor. Sanırım telefoncu açıp bir köşeye bırakırken wifidan falan otomatik güncellenmiş.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hepsi yalan hepsini denedim kaç kere mi hesabına,kurtarma numarasına kadar değiştim,hard reset bile atdım,geliştirici seçeneklere kadar kapattım hiç bir uzama olmadı hepsi yalan.(şans filan diyil her cihazda denedim)
Umuyorum ki benimki de uzamaz hocam :. )

fragmagedon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ASD
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Merhabalar, yeni konu açmamak için buradan danışmak istedim; bootloader kilidi açmak için başvuru yapacağım ancak merak ettiğim bir husus var. Cihaz bootloader kilidi için başvuru yaptığımızda genellikle 168 saat süre verdiği zaman mı sıfırlanıyor, yoksa bu süre geçtikten sonra bootloader kilidini açtığımız anda mı sıfırlanıyor?

okanayranci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
2
Bootloader kilidi açıldıktan sonra telefon sıfırlanacak.

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Merhabalar, yeni konu açmamak için buradan danışmak istedim; bootloader kilidi açmak için başvuru yapacağım ancak merak ettiğim bir husus var. Cihaz bootloader kilidi için başvuru yaptığımızda genellikle 168 saat süre verdiği zaman mı sıfırlanıyor, yoksa bu süre geçtikten sonra bootloader kilidini açtığımız anda mı sıfırlanıyor?
Telefoncu ne yaparsan yap süre uzamaz dedi. Burada o kadar moderatör mühendis vs insan var onların dediklerine inanıyordum. Kilit açma başvurusundan sonra hiç bir şey yapmadan bekliyordum Bootloader süresini beklerken 2 tane sistem güncellemesi yaptım. Android 11 hemde biri. Diğeri 12.0.7 oradan. Güvenlik uygulamasını kullandım. Telefonu sayısız kez kapatıp açtım. 1 hafta süre verdi. Normal süre yani. Telefoncu haklı çıktı.

Üst Alt