Yardım Poco X3 NFC 6/64 gb güncelleme sorunu hk.

Nzmmaverick

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazım
Cihazım
OPPO RENO 7 4G
Meslek
SATIŞ SORUMLUSU
Konular
6
Merhabalar,
Telefonumu yeni aldım. MI garantili. Bootloader kilidi kapalı. TWRP yüklü değil. Şuan MIUI Global 12.0.7.0 Kararlı sürüm yüklü.
Forum da takip ettiğim kadarıyla 12.5.3 sürüm yayınlanmış. Ancak benim telefona OTA dan henüz gelen bir güncelleme yok. Güncelleme sayfasından güncellemeyi kontrol ettiğimde "uygun güncelleme yok" ikazı alıyorum. Global 12.5.3 kararlı sürüm yükleyen arkadaşlara birkaç sorum olacak.
1. 12.07.0 dan farkı nedir?
2. Bana neden OTA dan güncelleme gelmiyor?
3. Bootloader kilidini açmadan(garanti kapsamı dışına çıkmasını istemiyorum) nasıl 12.5.3 e geçebilirim?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Saygılar.

Ayduyd123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
FEDERICO
Cihazım
Galaxy Note 10+
Konular
3
1 - Şahsen kullanmadım ama çok büyük farkları olduğunu sanmam, kafanıza taktığınıza değmez yani.
2 - Telefonu kaç gündür kullanıyorsunuz? OTA güncellemeleri şahsen benim kullandığım xiaomi telefonlarda hep rastgele geldi, iphone gibi her telefon aynı anda güncelleme almıyor, acelesi yok kendi kendine bırakın 15-20 gün kullanımdan sonra büyük ihtimalle bildirim alırsınız zaten.
3 - Bunun için İnceleme - PC olmadan Sürümler arası geçiş bu konuda bahsedilen bir yöntem var, uzman değilim tabii ki ama forumdan gördüğüm kadarıyla x3 nfc genelde rom,twrp ve root gibi işlemlerde pek sorun çıkartmayan kolayca brick olmayan bir cihaz ama cihazın bootloader kilidi kapalı olduğu için olası bir sorunda tekrar bilgisayardan rom atamazsınız ve kullanılmaz hale gelebilir, yapılan işlemde sorun çıkartacak bir durum yok gibi duruyor ama herhangi bir sorunda başınızı çok ağrıtabilir, ben olsam uğraşmazdım.

micro77

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Namık
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Elektronik
Konular
10
Aynı sorunu yaşadım, günler geçti ama güncelleme gelmedi.
Bootlader kilidi açmadan farklı rom yüklemeyi imkansız hale getirmişler , kapak açıp EDL'den bir ihtimal...
Bootloader kilidini açtım, şimdi istediğim Rom'u yükleyebiliyorum.

Üst Alt