Yardım Poco X3 İmei Sonrası Pil Tüketimi ve Ekran Takılmaları

marsoflive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yağız
Cihazım
Poco X3
Konular
9
Merhabalar telefonu 10 gün önce aldım. Bu süre içinde hiç bir sorun yaşamadım. Aldığım telefoncu 10 gün sonra gel kaydını yapalım dedi bende 10 gün sonra yani bu gün aldığım yere götürüp kaydını yaptırdım. Kayıt yapıldıktan sonra orada İMUİ 12.0.9 olan sürümü 12.5'e güncelledik. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra ekranda menü geçişlerinde takılmalar ve bataryanın güncelleme öncesine göre çok daha hızlı bittiğini fark ettim. Telefoncuya bataryanın hızlı bittiğini söylediğimde normal bir durum olduğunu şarjı doldurup tekrar bakmamı söyledi. Eve geldim bir miktar şarjı doldurdum fakat fark eden bir şey olmadı şarj yine aynı hızıyla bitiyor. Ekran konusunda ise bu durumun bir çok kişinin başına geldiğini öğrendim ve geçici bir şekilde çözdüm. Ama batarya konusunda ciddi bir yardıma ihtiyacım var.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Kayıt sonrası fastboot ile temiz kurulum gerekli bence. Ben hep bu şekilde yaparım.
Fastboot ile bootloader kilitlemeden kurulum yapın. TWRP şart değil bu cihazda sıfırlama ile imei silinmesi gibi bir sorun olmaz.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
marsoflive,

Oyla:

marsoflive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yağız
Cihazım
Poco X3
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kayıt sonrası fastboot ile temiz kurulum gerekli bence. Ben hep bu şekilde yaparım.
Fastboot ile bootloader kilitlemeden kurulum yapın. TWRP şart değil bu cihazda sıfırlama ile imei silinmesi gibi bir sorun olmaz.
İnan bana telefonlar hakkında gram bilgim yok :D. Fastboot ve Bootloader'ın ne olduğunu öğrendim ama TWRP nedir bilmiyorum. Bu arada telefon sıfırlandı temiz kurulum dediğiniz oysa.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

marsoflive,

Hocam peki bu pil sorunu 12.5 sürümü ile ilgili olabilir mi, Ne düşünüyorsunuz?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
marsoflive, BL kilit açıktır mı flash ile rom yükleyin mutlaka iyileşme olur ama kutudan ilk çıkan sürüm performansı ve ekran süresini alamazsınız hiç bir sürümde...

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Wolftr34, Eskitme politikası, Kutudan çıkan sürümde satma/bağlama politikası...

Oyla:

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
hocam görselde sunmuş olduğum yerden bahsediyorsunuz sanırım? etkin mi olması lazım bu işlem yaparken. Bir aydınlatırsanız detaylı şekilde beni sevinirim. Çünkü güncelleme sonrası berbat durumda cihaz

Ekli dosyalar

• IMG_20210826_124144.jpg
    IMG_20210826_124144.jpg
    178 KB · Görüntüleme: 16
Oyla:
Üst Alt